Инфоурок / География / Конспекты / Ашық сабақ "Жел. Желдің түрлері".
Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Я люблю природу», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса.

ПРИЁМ ЗАЯВОК ТОЛЬКО ДО 15 ДЕКАБРЯ!

Конкурс "Я люблю природу"

Ашық сабақ "Жел. Желдің түрлері".




Московские документы для аттестации!

124 курса профессиональной переподготовки от 4 795 руб.
274 курса повышения квалификации от 1 225 руб.

Для выбора курса воспользуйтесь поиском на сайте KURSY.ORG


Вы получите официальный Диплом или Удостоверение установленного образца в соответствии с требованиями государства (образовательная Лицензия № 038767 выдана ООО "Столичный учебный центр" Департаментом образования города МОСКВА).

ДИПЛОМ от Столичного учебного центра: KURSY.ORG


библиотека
материалов

Күні 24.02.2015

Сыныбы: 6 а сынып

Сабақтың тақырыбы:

Жел.Желдің түрлері.

Сабақтың мақсаты:

Оқушыларға жел, желдің түрлері туралы білім беру,сөйлеу, есте сақтау қабілетін, сөйлеу, ойлау шеберліктерін қалыптастыру;

Оқу нәтижелері:

Жел туралы түсініктері кеңейеді, түрлері,пайда болу заңдылықтары туралы білім алады, мәдениетті сөйлеу, сыни тұрғыда ойлау қабілеттері дамиды;

Қолданылған әдіс-тәсілдер мен стратегиялар:

Жоғары және төмен дәрежелі сұрақтар ,карталармен жұмыс , «Кубизм » стратегиясы, талдау,топтық жұмыс;

Ресурстар:

Интерактивті тақта ,бейнеролик, тапсырма жазылған парақшалар, мәтіндер, .

Сабақтың барысы:

Дағдылар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер



Білу

2 минут







2 минут













7 минут



Ұйымдастыру. «Шаттық шеңбері»









Толқа бөлу. Түрлі-түсті фигуралардың түстерінің сәйкестігі бойынша бөлінуін ұсынады.







Өткенді еске түсіру. «Ортада қаламсап» стратегиясы. Мұғалім әр топ мүшелеріне қаламдарын ортаға қоюын сұрайды. Мұғалім таңдаған қаламсап иесі сұраққа жауап береді. Жауап бере алмаса, топ мүшелері көмектеседі. 1.Жердің пішіні қандай.?

2.Жердің қандай сыртқы қабықтарын білесіңдер? 3.Литосфера сөзі қандай мағына береді?

4. Атмосфера дегеніміз не? Ол қандай қабаттарға бөлінеді? 5.Гидросфера деп нені айтады? Құрамын атаңдар.



Жаңа тақырыпқа шығу.



Оқушылар шеңбер жасап, өздері бір-біріне тілектерін айтады





Оқушылар түстеріне қарай топқа бөлініп орналасады, топ басшыларын сайлайды.







Оқушылар қаламдарын ортаға қояды. Мұғалім қай оқушының қаламын таңдаса , сол сұраққа жауап береді.























Дәптерлерін ашып тақырыпты жазады.



Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

















Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.





Түсіну.

2 минут









3 минут















10 минут





Слайдтарға шолу. Интерактивті тақтадан биосфера туралы слайдтарға шолу жасайды.







«Өзара оқыту» стратегиясы . Мұғалім төрт топқа мәтінді

бөліп береді. Мазмұнын

түсінген соң өзара бір - біріне айтып талқыға салады.







Постер қорғау. Биосфераның шекаралары туралы постер

салуды тапсырады.





Оқушылар слайдтарға назар салады, тыңдайды.









Оқушылар берілген мәтінді оқып шығып,

топ ішінде талқыға салады. Өзара бір-біріне түсіндіреді.







Оқушылар биосфераның шекаралары туралы өз ойларын постерге түсіріп, қорғайды.





Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану.





Сыни тұрғыла ойлауға үйрету.









Сыни тұрғыда ойлауға үйрету.





Қолдану.

3 минут





Технологиялық картамен

жұмыс. Картаға тірі

ағзалардың тіршілік ету шекараларын белгілеу.





Картаға тірі ағзалардың тіршілік ету шекараларын белгілейді.





Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер





Талдау 6 минут





«Биосфераға экологияның

әсері» атты бейнероликті талқылауды ұсынады.





Оқушылар бейнероликке назар аударып талқылайды.



Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану





Жинақтау 2 минут





Интерактивті тақтадағы тапсырмалармен жұмыс





Оқушыларды тірі ағзалардың қабықтарды қамтуы, фотосинтез туралы сызбаларды толтырады.





Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер





Рефлексия

3 минут





«Екі жұлдыз, бір тілек».

Мұғалім оқушыларға

стикерлер арқылы 2 ұсыныс

бір тілек жазуын сұрайды.





Оқушылар стикерлер көмегімен ұсыныс, тілектерін жазады.





Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер





Бағалау

3 минут





Мұғалім топ басшысына

Тақтада көрсетілген бағалау шкаласы арқылы қорытынды жасауды ұсынады.



Топ басшысы топ мүшелерін критерийлерге сүйене отырып бағалайды.





Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау



Үйге тапсырма



2 минут



Мұғалім сабақты қорытындылап , үйге тапсырма береді.

§ 37( оқу) Биосфера туралы эссе жазу.



Оқушылар үй тапсырмасын жазып алады.




Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 13 декабря. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

