Осы
сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
Мәтін
мазмұнын түсіну. Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну.
|
Сабақ
мақсаттары:
|
Барлық оқушылар орындай алады: Мәтінді
оқи алады.
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтінді
оқи алады, мәтін мазмұнын түсінеді.
|
Кейбір оқушылар орындай алады:Мәтінді
оқи алады, мәтін мазмұнын түсінеді, мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын
түсінеді, мәтінді мазмұндай алады.
|
Тілдік
мақсат
|
Барлық оқушылар орындай алады:грамматикалық
және орфографиялық нормаларды сақтайды.
|
Сөздік қор мен терминдер: күшік, мысық,
сиыр, қой, қасқыр т.б
|
Диалог құру: шағын сөз
тіркестерін оқиды, сөз тіркесінен сөйлем құрастырады.
|
Талқылауға
арналған сұрақтар:
1. Үй
жануарлары қандай болады?
2. Ал
жабайы жануарлар қандай болады?
|
Не
себепті жабайы жануарларды уйде бақпаймыз?
|
Ишара:
Сергіту сәті «Сібір бұғылары»
|
Алдыңғы
оқу
|
«Үй
жануарлары» туралы мәлімет тауып келу.
|
Жоспар:
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Басы:
5 минут
|
-Ұйымдастыру
-Психологиялық
ахуал «Сібір бұғылары»
-Оқушыларды
топқа бөлу. Оқушыларға түрлі түсті қағаздар таратып, түстері бірдей болған
оқушылар топ болып отырады.
|
Түрлі
түсті қағаздар
|
Ортасы:
15
минут
|
1-тапсырма.
«Адасқан әріптер» арқылы тақырыпты ашу
2-тапсырма.
«Сканерлеп оқу»
Жануар
деген сөздің мәтінде неше рет кездесетіндігін табу.
-
Оқиды, бір-бірін тыңдайды, сөздікпен жұмыс жүргізеді./Өздеріне таныс емес,
жаңа сөздерді тауып,аударады/ сөздік дәптерге көшіріп жазады
3-
тапсырма."Пазл" әдісі
-Берілген
кесінділерден сурет құрастыру.
-Құралған
сурет бойынша әңгімелеу.
4-тапсырма.
Графикалық органайзер "Венн диаграммасы" үй жануарлары мен жабайы
жануарлардың ерекшеліктерін және ұқсастықтарын жазу.
|
Кесілген
әріптер
Мәтінмен
жұмыс
Интеративті
тақта
|
Соңы
5минут
|
«Өрмекші торы» әдісі арқылы
кері байланыс жасау.
1.Мен
бүгін не білдім?
2.Мен
бүгін нені түсінбедім?
3.Мен
болашақта нені білгім келеді?
|
Өрмек
торы
|
Үй
тапсырмасы
|
Аңдар
туралы біліп келу
|
|
|
Рефлексия
|
|
Сабақтың
мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?
|
Сабақтың
мақсатын тақырыпқа байланысты дұрыс қоя білдім. Сабақ мақсатын жүзеге толық
асырдым..
|
|
Бүгін
оқушылар не үйренді?
|
Бүгін
оқушылар мәтінді оқу арқылы, жаңа сөздердің дұрыс жазылуын, «үй жануарлар мен
жабайы аңдар» туралы түсініктерін қалыптастырды.
|
|
Сабақ
қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
|
Сабақ
балаларға ұнады, оңай тапсырмалардан күрделі тапсырмаларды орындау қызықты
болды.
|
|
Жоспарланған
саралау жақсы іске асты ма?
|
Жоспарланған
саралау жүзеге асты. Басым көпшілігі жеңіл және орта деңгейдегі тапсырмаларды
орындап шықты.
|
|
Уақытты
қалай пайдаланды?
|
Уақытты
тиімді пайдаландым.
|
|
Жоспарыма
қандай өзгеріс енгіздім және неге?
|
Топта
отырған балаларды қызықтыратын және орындай алатын тапсырмалар ұйымдастырамын
|
|
Қорытынды
бағалау
|
Бүгінгі
өткен сабағым көңілімнен шықты
|
|
Ең
жақсы өткен екі нәрсе:
|
1. Дайын
мәтінді оқып, сөздікпен дұрыс жұмыс істей алды. Дескрипторлар арқылы өздерін
дұрыс бағалады.
|
|
Қандай
екі нәрсе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді.
|
«Полиглот»
ойынын ұйымдастыруға болар еді
|
|
Осы
сабақ барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі
сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім.
|
Сабақ
барысында алған тыңдалым, айтылым, жазылым, оқылымның тапсырмалары көп болып
кетті. Келесі сабақта аз тапсырмалар арқылы осы 4 дағдыны қамтуым керек.
Жазылымы баяу оқушылардың жылдамдықтарын арыттыру үшін қажетті жұмыс атқару
керек. Үйлестірмелі тапсырмалардың орындалуына қойылған дескрипторларды
тағыда жүйелендіру керек.
|
|
|
|
|
|