Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Математика / Конспекты / Ашық сабақтың тақырыбы: "Рационал сандарды салыстыру" (6-сынып)
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Математика

Ашық сабақтың тақырыбы: "Рационал сандарды салыстыру" (6-сынып)

библиотека
материалов

1

Мерзімі

23. 10. 2015ж.

2

Сынып

6«А»

Пәні: математика

3

Тақырыбы

Рационал сандарды салыстыру

4

Мақсаты

Білімділік: Рационал сандарды салыстыру ережесімен таныстыру және ережені пайдаланып рационал сандарды салыстара алу дағдысын қалыптастыру.

Дамытушылық: Сандарды салыстыру бойынша білімдерін жетілдіру, есептерді өзбетінше шығара алу іскерліктерін дамыту.

Тәрбиелік: Өзара ынтымықтастыққа, сыйластыққа, нақтылыққа тәрбиелеу.

5

Сабақтың типі

Дамыту сабағы

6

Сабақтың түрі

Аралас сабақ.

7

Әдістері

«Жиксо» стратегиясы, «Ойлан –жұптас-бөліс»

9

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушылардың

іс-әрекеті

Күтілетін

нәтиже

Бағалау

10

Ұйымдастыру кезеңі

(2 минут)

Карточкалардағы есептерді шығарып, жауабын табыңдар деген тапсырма беремін

Карточкалар бойынша берілген есептердің жауабы бірдей оқушылар бір топқа жиналып, топқа бөлінеді

Оқушылар топқа бөлінгенді меңгереді



11

Үй тапсырмасын сұрау

Жұппен жұмыс

(5 мин)

а) Жұппен жұмыс


ә) Теория бойынша сәйкестендіру тесттік тапсырмасы

Оқушылар дәптерлерін ауыстырады да, бір-бірінің жұмысын тексереді.

Тесттік тапсырманы орындайды

Жұппен жұмыс жасай алады

Өзара бағалау


Өзін-өзі бағалау

12

Жаңа тақырыпқа даярлық кезеңі

(4-9-слайдтар)

(5 мин)

Топтағы әр оқушыға жеке тапсырмалар беремін

4-9-слайдтағы тапсырмаларды орындайды

1)Оқушылар натурал, бүтін және рационал сандарды ажырата алады.

2)Натурал сандарды , бөлшек сандарды және модуль таңбасы бар сандарды салыстыра алады.

Өзін-өзі бағалау

13


Жаңа сабақ

Топтық жұмыс

(15 мин)

Жаңа тақырыпты топтарға бөліп беремін (Жиксо стратегиясы бойынша)

Тақырыпты оқиды, талдайды, және оны жазып постер қорғайды

Тақырыпты меңгереді, рационал сандарды салыстыру ережесімен танысады.

Өзін-өзін бағалау

14

Жаңа сабақты бекіту

(10-11-слайдтар)

(5 мин)

Топтағы әр оқушыға жеке тапсырмалар беремін

10-11-слайдтағы тапсырмаларды орындайды

Рационал сандарды салыстыру ережесін қолданады

Өзара бағалау


15

Есептер шығару

Оқулықпен жұмыс

(5 мин)

362, 363

Тапсырманы орындайды

Рационал сандарды салыстыру ережесін меңгереді және оны қолданады

Өзін-өзі бағалау

16

Қорытынды

(12-13-слайдтар)

(5 мин)

Топтағы әр оқушыға жеке тапсырмалар беремін

12-13-слайдтағы тапсырмаларды орындайды

Кез келген рационал сандарды салыстыра алу дағдысы қалыптасады


17

Үйге тапсырма

(1 мин)

364

Тапсырманы жазып алады.



18

Бағалау

(1 мин)

Бағалау парағы бойынша бағалау

Бағаларын қойдырады

Өзін-өзі бағалай алады


19

Кері байланыс

(1 мин)

Нені түсіндім

Нені түсінбедім

Сұраққа жауап береді

Рефлексия жасай алады



Сабақтан кейінгі рефлексия: Сабақта қолданылған қосымша дидактикалық материалдар мен жетелеуші сұрақтар арқылы және оқушының бұрын меңгерген білімдеріне сүйене отырып, оқушылардың жаңа сабақты өздігінен меңгеруіне ықпал жасай алдым. Яғни өтілген сабақ пен жаңа сабақ материалының арасына көпірше салу, мұғалім оқушының өздігінен оқуы үшін жағдай қалыптастыру керек деген сөздің мағынасына түсінгендей болдым.

Оқушылар топпен, жұппен жұмыс жасап қалыптаса бастады. Өз беттерінше тақырыпты меңгерді. Бағалауды да шынайы қоюға үйренді. Оқушылардың өздігінен білім алуына барынша жағдай жасадым. Әлі де болса, топта үлгерімі төмен оқушылардың белсенділігі төмен және қозғалыстары баяу, ал үлгерімі жоғары оқушылар көшбасшылықты өз қолдарына алып кетіп жатыр. Кейінгі сабақтарды осы жағдайларды ескеруім керек.


C:\Users\user\Documents\100PHOTO\SAM_1239.JPGC:\Users\user\Documents\100PHOTO\SAM_1236.JPG



C:\Users\user\Documents\100PHOTO\SAM_1250.JPGC:\Users\user\Documents\100PHOTO\SAM_1249.JPG



C:\Users\user\Documents\100PHOTO\SAM_1252.JPGC:\Users\user\Documents\100PHOTO\SAM_1242.JPG


Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 24.03.2016
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров86
Номер материала ДВ-551065
Получить свидетельство о публикации