Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Математика / Конспекты / Ашық сабақ әзірлемесі "Алғашқы геометриялық мағлұматтар" 7 класс
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Математика

Ашық сабақ әзірлемесі "Алғашқы геометриялық мағлұматтар" 7 класс

библиотека
материалов

Мерзімі:

Пән - геометрия

Сынып – 7 а


Сабақ №

Сабақ тақырыбы

Алғашқы геометриялық мағлұматтар

Мақсаты

Алғашқы геометриялық мағлұматтар тарауы бойынша оқушылардың білімдерін критериалды бағалау арқылы бекіту


Күтілетін нәтиже

Оқушылар алғашқы геометриялық мағлұматтар бойынша толық мәлімет біледі;

Есептер шығару барысында теориялық білімдерін қолданалады;

Топта өз ой-пікірлерін ортаға салалады және талдауға кіріседі.


Негізгі идеялар

Геометрия пәні бойынша өткен материалдарды оқушылардың игеруі;

Оқушылардың геометрия пәніне деген қызығушылығын, белсенділігін арттыру, ойлау қабілеттерін дамыту;

Топпем жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру, жауапкершілікке, нақтылыққа тәрбиелеу.


Сабақ түрі

Бекіту – ойын сабағы


Сабақ көрнекілігі

Слайдтар, банк атаулары жазылған қағаздар , кеспе қағаздар., бағалау критерийі, смайликтер, қажетті құралдар.


Сілтеме

Геометрия 7сынып, Бекбоев И, Қайдасов Ж., «Мектеп», 2012ж., әдістемелік құрал, орта мерзімді жоспар, ғаламтор материалдары


С а б а қ т ы ң ө т у б а р ы с ы :


Сабақ кезеңі

Жұмыс түрі, әдістер


Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті



Ұйымдас-тыру

/3 мин/

  1. Топқа бөлу - жағымды психологиялық ахуал тудыру үшін шаттық шеңберге тұрғызып математикалық жаңылтпаштар айтқызамын. Түрлі-түсті жетондардың артында жазылған математикалық терминдер арқылы 3 топқа бөлемін.

  2. Ойынның шартымен таныстыру.

Әр топтың алдында өз банк атаулары жазылған.

БТА банкі, Халық банкі, АТФ банкі

Слайд1-4

Оқушыларды шаттық шеңберге тұрғызу.







Мұғалімдерден бір адам банкілердің ақша айналымын тексеріп отыра-тын аудитор сайланады.

Оқушылар жа-ңылтпаштар айтып, топтарға бөлінеді.









Банкінің президенттері өз банкімен танысты-рып өтеді және слайд-пен жарнама көрсетеді.



«Ой-қозғау»

І, ІІ тур сұрақтары

/7 мин/


Алғашқы геометриялық мағлұматтар тарауы бойынша теориялық сурақтар:

-геометрия ұғымы туралы;

-аксиомалар, анықтамалар, қарапайым геометриялық белгіленүлер;

-бұрыштың түрлері, қасиеттері, белгілері

Слайд бойынша деңгейлі сұрақтарды құның түсіндіру



Слайд 5,6

Топ мүшелері кезекпен сұрақтарға жауап береді, дұрыс және толық жауапқа онда олардың капиталына тапсырманың құны қосылады



«Мағынаны ажырату» -

ІІІ тур

практикалық есептер

/17 мин/

Теориялық білімдерін есептер шығару барысында тиімді қолдана білу:

1.Сыбайлас бұрыштардың бірі екіншісінен 750 үлкен. Осы бұрыштарды табыңдар.

2.Премия

3.Сыбайлас бұрыштардың бірі екіншісінен есе үлкен. Осы бұрыштарды табыңдар.

4.А, В, С нүктелері бір түзуде жатады, ал А нүктесі В және С нүктелерінің арасында жатады. АВ = х, АС = х+4,3,

ВС =6,7. АС кесіндісінің ұзындығын табыңдар.

5.АВ және СD түзулері Е нүктесінде қиылсады, мұндағы ВЕС және АЕD бұрыштарының қосындысы 1940 – қа тең. АЕС бұрышын табыңдар.

6.Суреттен неше квадрат табуға болады?

Слайд 7





Есептерді шығару барысында қосымша сұрақтар қою арқылы білімдерін бекіту.








Топ слайдтағы ұяшық-ты таңдау арқылы түскен есепті шығарады.



Әр топ тақтада есеп-тің шығару жолын көр-сетіп, талдайды

Cергіту сәті. /2 мин/

Көрсетілген қимылдарды қайталап билеу



Сергиді.


«Топпен жұмыс»

постерларды дайындау және қорғау

/10 мин/

Геометрия туралы қысқаша мәлімет:



І топ – Геометрия және біз

ІІ топ – Геометрия және табиғат

ІІІ топ – Геометрия күнделікті

тұрмыста



Әр банк президен-тіне кеспе қағаздар смайликтер, маркерлер,қажетті құралдар беріледі



Топ мүшелері тапсырма бойынша постерді дайындауға кіріседі және араларынан спикер постерді қорғау-ға шығады.


Рефлексия

/2 мин/

Кері байланыс жасау.


Смайликтерді тақтаға ілу

Смайликтерді тақтаға іледі.

Қорытынды

  1. Критериалды бағалау - Слайд 8

















  1. Үйге тапсырма: І тарау § 1-6

Өзіңді тексер 30-30 бет –тест тапсырмалары Слайд 9



  1. Сабақтың соңында сөз кезегі үш банкінің президенттеріне беріледі.

Қай банкінің капиталы жоғары екені анықталып, жеңімпаз топ аталады.

Критериалды ба-ғалау парақтарын-да жалпы ұпай-ды шығаруды сұрай-мын және кейбір оқушылардың бағалары талқыла-нады.

Талқылауға мүм-кіндік беру.

Өздерінің бағалау парақтарын өткізеді.











Күнделіктеріне жазып алады.







Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
