Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Жалпы білім беретін Крутой негізгі мектебі
Ынтымақ, 2014 жыл
2 слайд
Түйіндеме
Аты-жөні : Жаниязова Анаргүл Елемесқызы
Туған жылы : 16. 03. 1988 жылы
Туған жері: Батыс Қазақстан облысы, Тасқала ауданы,
Ынтымақ ауылы
Білімі : Жоғары
Лауазымы : Қазақ тілі және әдебиеті пәнінің мұғалімі,
Тәрбие ісі жөніндегі орынбасары
Бітірген оқу орны және жылы :
Батыс Қазақстан инженерлік-
гуманитарлық университеті
Мамандығы : Қазақ тілі және әдебиеті пәнінің
мұғалімі
Санаты : ІІ
Аттестаудан өткен жылы : 2010 жыл
Педагогикалық өтілі : 5 жыл
Жұмыс орнындағы пед. өтілі : 5 жыл
3 слайд
Сабақтың тақырыбы: Қасым Аманжолов «Өзім туралы» өлеңі
Сабақтың мақсаты: 1. Білімділігі: ақынның өзіндік мұратын таныту, «Өзім
туралы» өлеңінің тақырыбы мен идеясын ашу;
2. Дамытушылығы: оқушылардың сөйлеу мәдениетін,
дүниетанымын кеңейту, даралап деңгейлеп оқытуда өз
бетімен жұмыс істеуге, шығармашылыққа дағдыландыру;
3. Тәрбиелігі: Қасым поэзиясы арқылы оқушыларды
Отанды, туған жерді сүюге, қастерлеуге, қайсарлыққа,
табандылыққа, қаһармандыққа тәрбиелеу;
Сабақтың түрі: жаңа материалды меңгерту.
Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру, шығармашылыққа баулу.
Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, әңгімелеу, баяндау, талдау.
Сабақтың көрнекілігі: компьютер, өлең жолдары, тірек- схемалар, үнтаспа.
4 слайд
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
а) сәлемдесу;
ә) оқушыларды түгелдеу;
б) оқушылардың назарын сабаққа аудару.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
Ғабит Мүсіреповтың «Боранды түнде» әңгімесі бойынша мазмұнын сұраймын,
қосымша сұрақтар қоямын.
ІІІ. Жаңа сабақ.
5 слайд
«Дүниеге келер әлі талай Қасым,
Олар да бұл Қасымды бір байқасын».
(Қасым Аманжолов)
«Ақынның адал, шыншыл мінезі өзімен бірге өлген жоқ,
тамаша өлеңдерінде жүр».
(Тахауи Ахтанов)
6 слайд
7 слайд
Қасым
Жанна
Дариға
Сақыпжамал
8 слайд
Қасым Аманжолов зайыбы
Сақыпжамал және қызымен бірге
Сақыпжамал! Атың қандай!
Сәпен дейміз қысқартып.
Жар бола гөр айтылғандай
Сенен қайсы қыз артық.
9 слайд
Дариға
Аманжолова
(Қ. Аманжоловтың қызы)
10 слайд
Әбділда Тәжібаев, Әбекеңнің жары Сара, Ғали Орманов,
Мәриям Хакімжанова және Қасым
11 слайд
Қайдасыңдар шіркін, достар!
Қасымның жанындағы Сырбай Мәуленов.
12 слайд
Ақын кейде
бала сияқты...
13 слайд
Орал қаласындағы Александр Карев көшесі
Сол қақпа, сол үй, сол терек...
14 слайд
Сандығым- тән азығы, жан азығы,
Сандығым- қуат, жігер, қан азығы.
Сүйдірген өз заманын, өз қоғамын,
Сандығым- сана- сезім, ар азығы.
Сандығым- жас жүрегім, тілім кілті,
Сұлулап сырдан құйған іші- сырты.
Сақталған көкірегімді сыр- сандығым,
“Сенікі”, “менікі” емес, көптің мүлкі.
Жыр қанатын қомдаған Қасым ақын
15 слайд
Неге мұнша, сорлы жүрек, соғасың?
Неге күйіп, неге мұздап тоңасың?
Арпалысып тыныш жатпай ұяңда,
Неге мұнша мазасыз сен соғасың?
Сабыр етші, қолға қалам алайын,
Толғанайын, ой құдығын қазайын.
Тау суындай сөз шығарып кеудеден,
Сырыңды мен жырға тізіп жазайын.
16 слайд
Ұлы адаммен ұлы адамның
қоштасқаны да ауыр- ау!
М. Әуезовтың Қ. Аманжоловпен қоштасу сәті
17 слайд
Өкінмен мен де бір күн
өлемін деп,
Өкінем ұқсата алмай
келемін деп.
Күніне жүз ойланып,
мың толғанам,
Өзіммен бірге өлмесін
өлеңім деп.
18 слайд
а) Топтастыру
19 слайд
Ақын
Сазгер
Қасым Аманжолов
20 слайд
Қасым
ақын
аудармашы
дастаншы
сазгер
әнші
патриот
жауынгер
қоғам қайраткері
21 слайд
Лирика
Саяси лирика
Махаббат лирика
Табиғат лирика
Көңіл-күй лирика
б) Ұжымдық жұмыс.
22 слайд
Лирикалық кейіпкер
өршіл
ақын
өлең құдіретіне берік сенеді
өз елін, жерін сүйеді
өмір жайлы толғанады
биік мақсатты
ұрпаққа сенеді
жаны нәзік
23 слайд
24 слайд
Деңгейлік
тапсырмалар
25 слайд
І деңгей. Ақынның поэтикалық тіліне талдау жасатамын.
26 слайд
ІІ деңгей. Өлең құрылысына талдау.
27 слайд
А/ман/жол //– Ра/хым/жан/ның // Қа/сы/мы/мын, 11 а
Мен қал/ған // бір а/та/ның // ға/сы/ры/мын. 11 а
Бі/реу/ге // жұрт/та қал/ған // жа/сы/ғы/мын, 11 а
Бі/реу/ге // ас/пан/да/ғы //а/сы/лы/мын. 11 а
1 шумақты, 4 тармақты, 3 бунақты,
11 буынды, шұбыртпалы ұйқас
28 слайд
ІІІ деңгей. Шығармашылық деңгей.
Тебірініс немесе эссе жазу.
«Берейін өмірімнен өлең жасап»
2. «Өртке тиген дауылдай өлеңімді,
Қасымның өзі емес деп кім айтасың?»
29 слайд
ІҮ. Сауалнама
30 слайд
ҮІ. Оқушыларды
бағалау
31 слайд
ҮІІ. Үйге тапсырма.
32 слайд
Өлеңнен өздеріңе ұнаған үзінділерді жаттау;
Өз қалауларыңмен орындау үшін:
2.Қасым өлеңіңдегі:
«Оқырсың сонда мүмкін бұл жырымды,
Досың да, туысың да біздерміз деп»,-
деген жолдар мен Мұқағалидың
«Шаң басқан архивтерден табылармыз»
деген жолдарындағы ұқсастықты
өз түсінік, пайымдауларыңша дәлелдеп,
қысқаша шығарма жазу.
33 слайд
Назар қойып тыңдағандарыңыз үшін рахмет!
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 663 291 материал в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Жаниязова Анаргуль Елемесовна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
72/180 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Мини-курс
10 ч.
Мини-курс
4 ч.