Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Другие методич. материалы / №17 Ә Қастеев ЖОМ Натурал санның бөлігіші мен еселігін табуға есептер шығару
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Математика

№17 Ә Қастеев ЖОМ Натурал санның бөлігіші мен еселігін табуға есептер шығару

библиотека
материалов

Пән мұғалімі: Амиртаев А

Күні: 21.11.2015

Сынып: 5

Сабақтың тақырыбы: Натурал санның бөлігіші мен еселігін табуға есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Натурал сандардың бөлгіші мен еселігін табуға, жай және құрама сандарды ажырата білуге есептер шығару

Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін, пәнге қызығушылықтарын арттыру.

Тәрбиелігі: достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу тәрбиелеу

Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру

Сабақтың түрі: Сайыс сабақ

Оқытудың әдісі: теориялық және практикалық

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру



2.Үй тапсырмасын тексеру:

3.Сыныпты екі топқа бөлу

Жай сандар және құрама сандар тобы

1-топ: Жай сан дегеніміз қандай сандар?

2-топ: Құрама сандар дегеніміз қандай сандар?

233 есеп

1-топ: Сандардың бөлгіші

2-топ: Сандардың еселігін табу

234 есеп

1-топ: 1) , 3).

2-топ: 2) , 4).

242.

1-топ: 1-кесте

2-топ: 2-кесте.

Сабақты бекіту кезеңі:

1.Натурал санның бөлгіші дегеніміз не? Мысал келтір.

2. Натурал санның еселігі дегеніміз не? Мысал келтіру арқылы.

3. Жай және құрама сан дегеніміз не?

Бағалау.

Топта белсенді қатысқан оқушылар бағаланады


 

Үйге тапсырма:№ 236

 

 

Күні: Сынып: 5

Сабақтың тақырыбы: Бөлінгіштіктің негізгі қасиеттері

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Оқушыларды бөлінгіштіктің негізгі қасиеттерімен таныстыру

Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін, пәнге қызығушылықтарын арттыру.

Тәрбиелігі: достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу тәрбиелеу

Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Оқытудың әдісі: теориялық және практикалық

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру



2.Үй тапсырмасын тексеру:

 

3.Жаңа сабақты меңгерту:

Егер әрбір қосылғыш қандай да бір санға бөлінсе, онда қосынды да осы санға бөлінеді.

(56+21):7=56:7+21:7

 

Егер азайғыш пен азайтқыш қандай бір натурал чанға бөлінсе, онда олардың айырымының мәні де сол санға бөлінеді.

 

Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

248, №249

Деңгейлік тапсырма.

253

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Натурал санның бөлгіші дегеніміз не? Мысал келтір.

2. Натурал санның еселігі дегеніміз не? Мысал келтіру арқылы.

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма:№ 252

 



Автор
Дата добавления 25.11.2015
Раздел Математика
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров127
Номер материала ДВ-186949
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
