Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / История / Рабочие программы / Қасым хан 7 класс
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • История

Қасым хан 7 класс

библиотека
материалов

Ақтөбе облысы Алға ауданы Үшқұдық мектеп-бақшасы


ПӘН МҰҒАЛІМІ:

Докин Қанат Танбаевич

ПӘНІ:

Қазақстан тарихы

КЛАСЫ:

7

САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:

« Қасым хан (1511-1518 жж.)»

САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ:


Бірлесе отырып,Қасым ханның жүргізген саясатын түсіну:

-ішкі саясат, «Қасым ханның қасқа жолы» заңының мәнін ашу;

-сыртқы саясатына сыни тұрғыдан баға беру;

-хан ерлігін үлгі тұту.

КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ:


Сабақ материалын өз бетімен меңгереді.Өзіндік пікірін айтады.Қасым хан саясатына сыни тұрғыдан баға береді.

ТҮЙІНДІ ИДЕЯ:


Мемлекеттік билік жүйесін орнықтырды.Қазақ хандығы әлем таныған қуатты мемлекетке айналды.

Сабақ кезеңдері / уақыты

Сабақтағы іс-әрекет

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе (сабақ басталмас бұрын оқушылар алдын-ала нені білетіндігін анықтау жұмыстары) (5 минут)


Тренинг: « Сәлемдесу»

«Қарлы доп» ойыны.Оқушылар бір-біріне сұрақ қояды,жа-уап береді.

Мақал-мәтелдер арқылы топқа бөлу.


Үш шапалақ


Ашық алаң

Жаңа материалдың таныстырылымы

(3 минут)

Топтық жұмыс: «Бекет аялдамасы»

Жаңа тақырыпты өткен материалмен байланыстыру,хабар-

лау








Жаңа материалды қолдану (сабақта қолданылатын нақты мысалдар, проблемалар, жобалар және т.б. )

(30 минут)

Сергіту сәті

Тапсырмалар: а)Қасым ханның ішкі саясаты,заңдары;

ә)сыртқы саясаты; б) «Қасым ханның қасқа жолы» заңдары

Әдіс бойынша әр топ бір-бірінің жұмыстарын толықтырып

отырады.Соңынан өздеріне берілген тапсырманы топ бо-

лып қорғайды.


Бағдаршам

Интер.тақта

Суреттер

Плакаттар

Қорытынды (оқушылардың оқып-үйрену нәтижесін анықтау үшін бағалау тәсілдерін (кері байланыс) қолдану) (7 минут)

Ашық сұрақтар:1.Керей ұлы Бұрындық қай жылдары хан

тағында отырды? (1473/74-1511 жж.)

2.Қасымханның әскер санын 300 мың деп көрсеткен тарих-

шы кім? (М.Х.Дулати)

3.Орыс деректерінде Қасымхан қай жылы Сарайшық қала-

сында қаза тапқан? (1521 ж.)

4.1514 ж.Қасым ханнан көмек сұраған Моғолстан билеуші-

сі кім? (Саид хан)

Интервью: « Бүгінгі сабақтың өтіліуі»






Өзін-өзі бағалау

критерийі





Пікірлерін

стикерге

жазу



Интер.тақта

Не сәтті өтті?











Не сәтсіз өтті?










Нені өзгерткіңіз келеді?Нені дамыта аласыз?













Краткое описание документа:

                                                         Ақтөбе облысы Алға ауданы Үшқұдық мектеп-бақшасы                                                                                                               

 

                                                                                                                                             

 

ПӘН МҰҒАЛІМІ:

                             Докин Қанат Танбаевич

ПӘНІ:

                             Қазақстан тарихы

КЛАСЫ:

                             7

САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:

                           « Қасым хан (1511-1518 жж.)»

САБАҚТЫҢ  МАҚСАТЫ:

 

Бірлесе отырып,Қасым ханның жүргізген саясатын түсіну:

-ішкі саясат, «Қасым ханның қасқа жолы» заңының мәнін ашу;

-сыртқы саясатына сыни тұрғыдан баға беру;

-хан ерлігін үлгі тұту.

КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ:

 

Сабақ материалын өз бетімен меңгереді.Өзіндік пікірін айтады.Қасым хан саясатына сыни тұрғыдан баға береді.

ТҮЙІНДІ ИДЕЯ:

 

Мемлекеттік билік жүйесін орнықтырды.Қазақ хандығы әлем таныған қуатты мемлекетке айналды.

Сабақ кезеңдері / уақыты

Сабақтағы іс-әрекет

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе (сабақ басталмас бұрын оқушылар алдын-ала нені білетіндігін анықтау жұмыстары)   (5 минут)

 

Тренинг: « Сәлемдесу»

«Қарлы доп» ойыны.Оқушылар бір-біріне сұрақ қояды,жа-уап береді.

Мақал-мәтелдер арқылы топқа бөлу.

 

Үш шапалақ

 

Ашық алаң

Жаңа материалдың таныстырылымы

             (3 минут)

Топтық жұмыс: «Бекет аялдамасы»

Жаңа тақырыпты өткен материалмен байланыстыру,хабар-

лау

 

 

 

 

 

 

Жаңа материалды қолдану (сабақта қолданылатын нақты мысалдар, проблемалар, жобалар және т.б. )

            (30 минут)

Сергіту сәті

Тапсырмалар: а)Қасым ханның ішкі саясаты,заңдары;

ә)сыртқы саясаты; б) «Қасым ханның қасқа жолы» заңдары

Әдіс бойынша әр топ бір-бірінің жұмыстарын толықтырып

отырады.Соңынан өздеріне берілген тапсырманы топ бо-

лып қорғайды.

 

Бағдаршам

Интер.тақта

Суреттер

Плакаттар

Қорытынды (оқушылардың оқып-үйрену нәтижесін анықтау үшін бағалау тәсілдерін (кері байланыс) қолдану)   (7 минут)

Ашық сұрақтар:1.Керей ұлы Бұрындық қай жылдары хан

тағында отырды?  (1473/74-1511 жж.)

2.Қасымханның әскер санын 300 мың деп көрсеткен тарих-

шы кім?   (М.Х.Дулати)

3.Орыс деректерінде Қасымхан қай жылы Сарайшық қала-

сында қаза тапқан?    (1521 ж.)

4.1514 ж.Қасым ханнан көмек сұраған Моғолстан билеуші-

сі кім?   (Саид хан)

Интервью: « Бүгінгі сабақтың өтіліуі»

 

 

 

 

 

Өзін-өзі бағалау

критерийі

 

 

 

 

Пікірлерін

стикерге

жазу

 

 

Интер.тақта

Не сәтті өтті?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не сәтсіз өтті?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нені өзгерткіңіз келеді?Нені дамыта аласыз?

 

 

 

 

 

Автор
Дата добавления 22.04.2015
Раздел История
Подраздел Рабочие программы
Просмотров411
Номер материала 492579
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
