288422
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 6.900 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1.500 руб.
Престижные документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ 50%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО сейчас!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок")

ИнфоурокНачальные классыДругие методич. материалыАтымтай жомарт (сабақ жоспары)

Атымтай жомарт (сабақ жоспары)

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

hello_html_m63e27022.gifhello_html_m63e27022.gifhello_html_m6a10864.gifhello_html_m37fa4879.gifhello_html_264ef4b7.gifhello_html_23250a9f.gifhello_html_m6a6b5399.gifhello_html_2976b9f2.gifБатыс Қазақстан облысы Орал қаласы

М.Б.Ықсанов атындағы № 36 орта жалпы білім беретін мектебі



hello_html_3331e8a4.jpg







Қысқа мерзімді жоспар

Пәні: 4 сынып Әдебиеттік оқу

Бастауыш сынып мұғалімі: Жайманова Анар Акбулатовна













Сыныбы

4 сынып


Тақырыбы

Атымтай жомарт


Мақсаты

Атымтай жомарт шығармасындағы кейіпкердің бейнесін шығарма желісі арқылы талдауды үйрену.

Күтілетін нәтиже

А) әңгіменің мазмұнымен танысады.




В) кейіпкер бейнесін талдайды, қазіргі өмірмен байланыстырады.



С) кейіпкердің бейнесін жан-жақты зерттейді

Дереккөздер, құрал-жабдықтар

Әдебиет оқулығы,4-сынып. Алматы: Алматыкітап 2011.

З.Муфтибекова, П,К, Жаманқұл. 45-46 беттер.Методикалық нұсқаулық,дидактикалық материалдар,флипчарт.

АКТ «Жомарт адам баймен тең» таныстырылым www.yotube7com/watcһ?v=x70adhb-v , үлестірмелі парақшалар,постер, маркер.








Сабақтың барысы

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе






30 сек











2 мин













1 мин















3 мин
























Сәлемдесу,түгендеу.

Оқушылардың құрал-жабдығын тексеру,назарын сабаққа аудару.



Сергіту сәті: Шаттық шеңбері.Әркім бір-біріне тілек айтады.











Топқа бөлу үлестірмелі қағаздар арқылы (еңбек,жомарт, қанағат,рақым)











Топтық және ортақ ереже құрастыру





























Үй жұмысын «ыстық орындық » әдісі арқылы тексеру

Оқушылар оқу құралдарын түгендеп,мұғаліммен амандасады.







Орындарынан тұрып шеңбер бойына тұрады,әр оқушы бірін-бірі қайталамай тілек айтады.







Әркім өз тобына барып отырады













Әр топ топтық ереже құрып қорғайды. Сыныпқа ортақ ереже шығарады:

  1. Тәртіп сақтау

  2. Сабақта бір-біріне қолдау көрсету

  3. Кезекпен сөйлеу

  4. Белсенді болу

  5. Үнемі ізденісте болу

  6. Өз ойларын ашық айту







Оқушылар дайындап келген сұрақтарын «ыстық орындықтағы» оқушыға қояды

Тұсаукесер






30 сек

АКТ «Жомарт адам баймен тең» туралы бейнеролик көрсету

.Оқушылар бейнеролик қарап, талқылау арқылы сабақтың алгоритмін ашады.

Дәптерлерін ашып жаңа сабақты жазып алады.

Негізгі бөлім










3 мин

оқу





3 мин топта талдау





4 мин басқа топта талдау



5 мин





















6 мин









2 мин


1.ДЖИГСО әдісі арқылы жаңа тақырыпты меңгеру.























2. Топпен жұмыс (постер қорғау)



















Постер қорғау









Бағалау

Әрбір топ өздеріне берілген мәтінді оқып талдайды. Уақыт біткен соң топ мүшелері басқа топқа барып өз түсініктерін айтады. Қайта келгенде жаңалықтарын бөліседі.













1топ: Кейіпкерге мінездеме беру



2 топ: Мәтіндегі 4 ақылды айт





3 топ: Кейіпкерге хат жазу







Спикерлер қорғайды









Қолпаштау

Қорытынды






4 мин








































«Жомарт» сөзіне ассоциация құру арқылы сабақты бекіту




























жомарт



















  1. Қолы ашық адам

  2. Барлығына көмек көрсетеді

  3. Жұмыспен қамтиды

  4. Ақылды адам

  5. Еңбекқор


Үйге тапсырма

1 мин

«Менің күнделікті еңбегім» әңгіме жазу

Өздерінің күнделікті еңбегі туралы жазады.

Бағалау

4 мин

Мұғалім бағалайды.



Бағдаршаммен бағалау





Оқушылар бүгінгі күннен алған әсерлерін бағдаршаммен бағалайды.

Сабақтың талдауы

Сабақтың кіріспе бөлімін оқушылармен амандасудан бастадым.

Оқушыларға бір-бірімізбен серіктес бола отырып сабақтың мақсатына жету үшін бірге жұмыстануға жұмысымызға сәттілік тіледім.Сергіту сәтінен кейін,оқушылар қағаз қиындылары арқылы топқа бөлінді(еңбек,жомарт,рақым,қанағат)топтасудың бұл түрі оқушыларға қызықты көрінді.Содан кейін әр топ өз ережесін құрастып,сыныпқа жалпы ереже шығарды. Үй тапсырмасын «ыстық орындық» әдісі бойынша тексердім оқушылар өздері дайындап келген сұрақтарына қарай жұптық жұмыс түрлерін қолдану қажеттілігін түсіндім.

Негізгі бөлімде оқушылар топта мәтінді жан-жақты талдады.Кейіпкерге мінездеме беру, мәтіндегі 4 ақылды айту,кейіпкерге хат жазу (постер қорғау).

Сабақты қорытындылау мақсатында «Жомарт» сөзіне ассоциация құрастыру.




