Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Начальные классы / Рабочие программы / "Қайталау" математика ашық сабак
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

"Қайталау" математика ашық сабак

библиотека
материалов
hello_html_m5fa0ff92.gifhello_html_414fe7e.gif

Кенен Әзірбаев атындағы №15 орта мектеп





















Тақырыбы:

«Қайталау»













Сынып жетекші: Жақсыбаева А.У.

















Күні:

Сабақтың тақырыбы: Қайталау
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік: Қосындыны санға бөлудің әр түрлі жағдайлары жайлы оқушылардың білімдерін тиянақтау.
2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілетін оқушының белсенділігін, түрлі тапсырмалар орындау барысында шығармашылық іскерлік қабілеттерін арттыру.
3. Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: СТО, түсіндіру, сұрақ-жауап, Брейн ринг, бағдаршам

Сабақтың түрі: қайталау сабақ

Көрнекілігі: интерактивті тақта

Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық.

Оқып, білім аламыз,

Біздер зерек баламыз.

Математика пәнінде

Тапқыр, алғыр боламыз.

Олай болса балалар бүгінгі сабақта жақсы қатысып, өз білімімізді көрсетейік.
Оқушыларды стикер арқылы топқа бөлу.

Логикалық тапсырмалар беріледі.

  • 1) Қос ат жегілген арба 40 шақырым жүрді.Бір ат неше шақырым жүрді? (40шақырым)

  • 2) 11 түйе,бес жылқы.

2 сиыр,бір ешкі

2 қоян,үш түлкі,

Болды сонда нешеуі? (24 жануар)



  • 3)Аулада 5 үйрек,

қорада 3 үйрек.

1 үйрек жоғалды,

1 үйрек тығылды.

Қалғаны неше үйрек? (6 үйрек)

  • 4) Ағаш басында 2 балық отыр еді.Оларға тағы 2 балық ұшып келді. Барлығы неше балық болды? (ағашта балық болмайды)

  • 5) Бір қария 34 балмұздақ алған. Ол өзінде 4 балмұздақ қалдырып, әр біреуіне 6 балмұздақтан келетіндей етіп өз немерелеріне бөліп берді. Қарияда қанша немере бар? (30:6=5 немере)

  • 6) Шешесі 41 - ге толғанда, қызы 11 - ге толады. Ал қазір шешесі 33 жаста. Сонда қызы нешеде? (41-11=30, 33-30=3; қызы 3 жаста)

IV. Мақсат қою кезеңі.

Тақырыбын, мақсатын хабарлау.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

III. Өткен материалдарды қайталау.

Миға шабуыл”

  • Бөлудің компоненттерін ата?

  • Қосындыны санға бөлудің неше тәсілі бар?

  • а,в,с әріптерімен нені белгілейміз?

  • Периметрді қалай табады? Формуласы қандай?

  • Ауданның формуласы қандай?

  • Көлемді қалай табады? Формуласы қандай?

  1. Дәптермен жұмыс. Күн ретін жазу. Көркем жазу

1. Есептерді шығар.

а) Топ-10

Әр топ- 14 оқушыдан

Отырды- 7қатарға

Әр қатарда-? оқушы

Ш: (14*10):7 = 20

Ж: 20 оқушы отырды

ә) «Қызыл телпек» кәмпиті -24

«Маймақ аю» кәмпиті-18

Тең бөлінді-7 балаға

Әр балаға-? Кәмпиттен берілді

Ш: (24+18):7= 6

Ж: әр балаға 6 кәмпиттен

2. Өрнектердің мәнін табу.

(80+16):8=12 (900+18):3=306 (600+60+8):2=334

(70+14):7=12 (800+28):4=207 (900+60+9):3=323

(60+12):6=12 (600+30):6=105 (800+40+8):4=412

3. Есепте:

Ш: 70:7=10

Ж:10 оқушы егуден босатылған

Сергіту сәті

Бір,екі, тұрайық,

Алақанды ұрайық.

Жүгірейік, жүгірейік,

Аяқты ұшынан басайық.

Саңырауқұлақтай отырып,

Емендерше тұрайық.

Тұрайық, отырайық,

Тұрайық, отырайық,

Тұрайық, отырайық,

Орнымызға жайғасайық.

4. Есепті шығар.

Дүкен мен үй- 150м

Мектеп пен үй- ? 2есе артық

Дүкен мен мектеп-? 3есе кем

Дүкен мен мектеп- ?

Ш: (150*2):3=100

Ж: дүкен мен мектептің арасы 100м

5. Теңдік тура болатындай етіп, амал таңбаларын және жақшаларды қой:

Жүйрік” тобы “Ойшыл”тобы “Тапқыр” тобы

100 -100 -100=0 900- 0 : 900=1 700: 7- 100=0

(42: 6) +(54: 6)=16 (64:8)-(32:8)=4 80: 8-2=(16 :4)* 2



6.

А) Бос тор көзге тиісті санды тауып қой

Жүйрік” тобы

1сағ 33с =3633 с

1сағ18мин = 78 мин


Ойшыл” тобы

1сағ 12с = 3612с

3 тәул. = 72 сағ


Тапқыр” тобы

1 сағ 16мин = 76 мин

2тәул. 14сағ= 62 сағ


ә) Салыстыр

24мм < 3см 12мм > 1см 1мм

3дм 1см =31см 2дм 2см 5мм = 255мм

2дм 36мм >23см 5мм 39мм < 4см 1мм

5дм 5мм > 51см 1см 7мм =17мм

Шығармашылық тапсырма.

Ш: 1*2+3*4+5*6+7*8=100

ІV. Рефлексия.

- Балалар, бүгінгі сабақтан біз не үйрендік?

- Сабақ ұнады ма? Ендеше сабақты бағдаршам арқылы бағалап жіберейік!

V. Бағалау. Ұпай саны жазылған фишкалармен бағалау

VІ. Үйге тапсырма: №7, 53- бет




Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 13.11.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Рабочие программы
Просмотров260
Номер материала ДВ-152399
Получить свидетельство о публикации