Инфоурок / Начальные классы / Другие методич. материалы / Қайталау ( мектепалды даярлық тобы)

Қайталау ( мектепалды даярлық тобы)

Такого ещё не было!
Скидка 70% на курсы повышения квалификации

Количество мест со скидкой ограничено!
Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок"

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок" 20 мая 2016 г. бессрочно).


Список курсов, на которые распространяется скидка 70%:

Курсы повышения квалификации (144 часа, 1800 рублей):

Курсы повышения квалификации (108 часов, 1500 рублей):

Курсы повышения квалификации (72 часа, 1200 рублей):
библиотека
материалов

Қызылорда облысы, Жаңақорған кенті , №110 мектеп-лицейі

Бастауыш сынып мұғалімі Альжанова Жумагуль Ергешовна

Математика 1-сынып

Сабақтың тақырыбы: Білімдерін тексеру.

Сабақтың мақсаты: Ауызша қосу және азайту дағдыларын қалыптастыра отырып,өз ойын ашық айтуға төселдіру.

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Жеке жұмыс. Диалог. Топтық жұмыс.

Модульдердің кіріктірілуі: А.К.Т. С.Т.О. Бағалау. Жас ерекшелік. Көшбасшылық. Оқытудағы жаңа тәсілдер.

Оқып үйренудің нәтижесі: Ауызша қосу және азайту дағдылары қалыптасады. Өз ойын ашық айта алады.

Үйрену мақсатында бағаны қоса бағалау:Топтық бағалау. Формативті бағалау. Критерий арқылы бағалау.

Барлығын қосқанда: Түсіну дәрежесін бақылай отырып бағалау.

Негізгі дерек көздер: Маркер. Таратпа қағаз.Ватман.Проектор.


қ/с

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Уақыты

Ресурстар

1.

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу. Оқу құралдарын түгелдеу.

Терең ғылым саланың,

Тегі деп ой саламын.

Қызықты деп оқимын,

Математика сабағын.

.

2-минут

Проектор

2.

Есте сақтау.

Психологиялық дайындық.

«Миға шабуыл» ойыны.

Жауаптарына қарай бағалау.

а)Дәптер тексереді,ауыстырады.

ә)Сұрақтарға жауап береді.


10-минут

Оқулық

3.

Түсіну.Жаңа сабақ.

Оқулықпен жұмыс.

1 Өзіндік жұмыс.

Түлкіге азық жинауға көмектесеміз.

F:\1 сынып суреттер\аңдар.jpg

Сергіту сәті.

Оқулықты ашады.

Таратпамен жеке жұмыс жасайды.



«Алтын балық» қимыл қозғалысын жасайды. F:\1 сынып суреттер\аңдар.jpg

5-минут

Таратпа







Слайд


4.

Қолдану.Дәптермен жұмыс.

Аюға бал жинаймыз.F:\1 сынып суреттер\5.JPG

3

Мысалды дәптерге орындайды.



Дәптерімізді ашайық,

Қолға қалам алайық.

Салақтықтан қашайық,

Әдемі етіп жазайық.

10-минут

Оқулық

5.

Талдау.Шығармашылық тапсырма.

Қоянға сәбіз жинаймыз.F:\1 сынып суреттер\аңдар.jpg

4 Таратпамен жеке жұмыс жасайды.

7-минут

Таратпа қағаз

6.

Жасау.

5 Ауызша.

Қосымша тапсырма. «Сандар құрамын тап?»

Тиінге жаңғақ жинаймыз.F:\1 сынып суреттер\1.JPG

Слайдпен жұмыс.



Жеке таратпамен жұмыс жасайды.

5-минут

Таратпа қағаз

7.

Бағалау.Бағалау парағын тарату.


Өзара бағалау.Жиынтық бағалау.

3-минут

Таратпа қағаз

8.

Үйге тапсырма.№2 Слайдпен түсіндіру.


а)Берілген тапсырманы күнделікке жазып алу.



ә)Пайдаң тиіп

Отанға,

Риза болсын

халқымыз.

5 болсын алар бағамыз,

Білімнен бақыт табамыз.




3-минут

Оқулық.







Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 25 октября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

Краткое описание документа:

Бастауыш сынып мұғалімі: Маханова Динара

Математика : мектепалды даярлық

Сабақтың тақырыбы: Қайталау

Сабақтың мақсаты: Оқушылардың өтілген тақырыптарды қай деңгейдетүсінгенін көрсету.

а) "Кері есеп" туралы түсініктерін қалыптастыру.ауызша есептеу дағдысын қалыптастыру.

ә)Математикалық ойлауын дамыту, есептеу білігін арттыру

б)Ұқыптылыққа шапшаңдыққа тәрбиелеу.Өздігінен ұмыс асауға үйрету.

Сабақтың түрі: Саяхат

Сабақтың әдісі: Ойын әдісі, деңгейлеп бағалау.

Сабақтың көрнекілігі: Суреттер, саяхат картасы.

Пәнаралық байланыс: Дүниетану:

Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі

а)Балаларды жинақтап, зейіндерін бір арнаға аудару.

Сабақты біз бастайық,

Еш нәрседен саспайық.

Келген қонақ сіздерге,

Иіліп сәлем жасайық.

-Балалар, бүгін күн жарқырап шығып тұр,бізге шуағын шашып жылу беріп тұр. Олай болса көзімізді жұмып күннен жылу алайық. Енді жүрегімізді жылы сөзді айтайық.

Оқушылар тілек айтып шығады.

ә) Үй тапсырмасын тексеру, бағалау.

II. Ой қозғау.

Сұрақ-жауап:

1.Айдоста 4 машина бар. Алмаста одан 3 машина артық. Алмаста машина нешеу? (7)

2.Сыныпта 8 ұл және одан 2-еуі кем қыз бар. Сыныпта қыздар нешеу? (6)

3.Орманда4 аюжәне одан 1 кем қонжық жүр. Орманда неше қонжық жүр? (3)

- Жақсы, олай болса біздің бүгінгі сабағымызқайталау сабағы екен. Біз бүгін жәй сабақ өтпейміз. Біз саяхат сабақ өтеміз. Сендер саяхатшы деген кім екенін білесіңдер ме?

III. Жаңа сабақ.

- Біздің бүгінгі саяхатшымыздың аты Іздемпаз екен. Іздемпаз көптеген жерлерді аралап, неше түрлі асыл заттарды, көптеген жаңалық ашып жүрген саяхатшы екен. Ол тәттіге толы сандықша. Іздемпаздың саяхат картасы міне тұр. Осы саяхат картасымен Іздемпазға тәттіге толы сандықшаны табуға көмектесеміз бе? Сендер тапсырмаларды дұрыс орындасаңдар Іздемпазға үлкен көмектерің тиеді. Іздемпаз сандықшаны тапса сендерге тәттілерінен беремін деп уәдеетуде. Тәттіні жақсы көреміз бе? Тәттінің құрамына нелер кіреді?

ванелин


шоколадмармелад

әсел құс сүті


сүтдәнек

құмшекер

Өте дұрыс ал олай болса тәттілер мекеніне Іздемпаз жол тартты.

1 - тапсырма: Кел, ойнайық!

Шарты: Салыстыру белгілерін қою

2+2

7-3

6+1

˃

10-4

9-5

1+3

5+4

˃

9-2

8-5

9-6

4

<

5

8

<

9

2

<

3

9

˃

7

6

˃

4

- Жақсы балалар біз Іздемпазды шәрбәт аралына өткізейік. Енді оны Құмшекер тауынан өткізуіміз керек. Ол үшін 1 есепті орындауымыз керек. (есеп құрылымын сұрау)

№ 1

Шарты:Шешуі:

Үйрек - 66+4=10

Тауық - ?4 артықЖауабы: 10 тауық

Шарты:Шешуі:

Үйрек - 610-6=4

Тауық -10? артықЖауабы: 4-еуі артық

- Жақсы балалар, Іздемпазды Құмшекер тауынан өткізейік. Енді сүт аралынан өтуі үшін "Алма теру" ойынын ойнаймыз. Алмаларды өз себеттеріне дұрыс салсаңдар Іздемпаз Сүт аралынан өтеді.

"Алма теру" ойыны

Шарты: Өрнектерді, теңдіктерді, теңсіздіктерді өз себеттеріне салады.

- Жақсы балалар, Іздемпаз Ванелин тауына келеді. Ванелин тауының тапсырмасын орындайық.

№2

8-1=78-3=58-5=38-7=1

8-2=68-4=48-6=28-8=0

Логикалық тапсырма.

Екі саяхатшы өзен жағасына келді. Жағадағы қайық бір кісілік екен. Олар өзеннен өтіп саяхаттарын жалғастырды. Саяхатшылар өзеннен қалай өтті?

Жауабы: Екі саяхатшы екі бағытта келе жатты.

- Балалар, енді Іздемпазға Мармелад ауылына өтуге көмектесейік. Ол үшін №3 мысалды орындау қажет.

№3. Кесінді сызу.

Шешуі:Жауабы:

7см-2см=5смБалдырған 5см кесінді сызды.

Сергіту сәті.

- Іздемпаз Бал аралар еліне жетті.Оған аралардан таланбай өтуге көмектесейік.

№5

10-8+3=57-6+5=68+2-4=6

5+4-6=39+1-2=83+0-2=1

Тақтамен жұмыс

- Іздемпазды араларға талатпай өткіздік. Енді ол Сұйық шоколад көліне жетті. Шоколад көлінен өту үшін Қалқанқұлақтың қатесін табуымыз қажет.

IV.Қорытынды.

- Балалар, міне Іздемпаз сандықшағада жетті. Бірақ балалар, сандықша жабық екен. Сандықша ашылуы үшін сендер мына суреттегі мултьфилм кейіпкерлерін атап, оларды мына паравозға отырғызуларың керек. Сондай-ақ онда жазылған тапсырманы орындасаңдар сиқырлы сандықшамыз ашылады.

Сандықшадағы тәттілерді балаларға үлестіру.Мадақтау.

V.Бағалау:тарату

VI.Үйге тапсырма:№4. Түсіндіру.
