- 29.04.2015
- 2523
- 30
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабақтың тақырыбы: Қайталау.
Сабақтың мақсаты: 1. Білімділігі: 8-ге қосу, 8-ге азайту жағдайын пысықтау арқылы оқушылардың білім, білік дағдыларын тиянақтау және бекіту.
2.Дамытушылығы:Оқушылардың ақыл- ойын, ой- өрісін дамыту. Тапқырлыққа, ізденімпаздыққа, алғырлыққа , танымдылыққа баулу. Ауызша есептей алудағдысын қалыптастыру.
3.Тәрбиелілігі: Өз бетімен жұмыс жасай отырып, өзінің де, өзгенің де еңбегін қадірлей білуге, ұқыптылыққа баулу.
Типі: бекіту сабағы.
Түрі : ойын ертегі сабақ.
Әдісі: ойландыру,баяндау,көрнекілік,ойын, сұрақ-жауап, топпен,жұппен жұмыс, деңгейлік тапсырма беру.
Сабақтың барысы:
І-Ұйымдастыру. Оқушыларды түгендеу.
Үлкенге де сіз
Кішіге де сіз
Сәлем беріп сіздерге
Бас иеміз біз. сәлемдесу.
Псих. дайындық. Шаттық шеңбері.
Балалар бүгінгі біздің сабағымызға қонақтар келіпті . Демек бұл сабағымыз жай сабақ емес, ерекше сабақ болып өткелі отыр.
Келгенше қонақ ұялады, келгеннен соң үй иесі ұялады.- демекші біз ұятқа қалмауға тырысайық. Балалар, біз математика сабағында «Математика патшалығына» барамыз.
1.Ғылымдар патшалығында-әлемді таң қалдырған сарай бар. Онда ақылды, әрі білгір Математика тұрады. Математика сарайына жалқаулар мен түк білмейтіндерді кіргізбейді екен. Ақылды, білімді, зейінділердің өзі сарайдың үш қақпасын өз қабілетімен ашып кіреді екен. Біз де сол сарайға кіруге талап етіп көрелік. Алдымызбен білімімізді кеңейтіп алайық. Сарайға жету үшін тас қақпадан, алтын қақпадан, күміс қақпадан өтуіміз керек. Әр қақпадан 2-3 тапсырмадан.
І І Үй тапсырмасын тексеру . 1-ші үй тапсырмасын тексеріп алайық.-
6-тапсырма ауызша тексеру. Балапанға көмектес.
1. Тас қақпа. Оқушылар енді Математика патшалығына ену үшін алдымен Тас қақпаның шартын орындайық.Оның шарты мынадай, Ал, достарым, келіңдер,
Біріңе-бірің еріңдер.
Біліміңді тексеріп
Тапсырманы орындап көрелік.
Ойын. Баспалдақ. жұппен жұмыс. 1-жұп 11- 12- 13 14-
Бұл болашақ баспалдағы сол баспалдақпен болашаққа қарай білімімізді жетілдіріп, өрлей берелік.
Көңілді қадам. ойын.
Қане, тәртіп сақтайық.
Тез есептеп аттайық.
Алға қадам басқанда
Батыл ғана аттайық. Қосынды, айырма мәнін табу.
-8+8, 16-8, 9+8, 17-8, 8+9, 17-9. Сиқырлы сөз айту, Ашыл, ашыл тас қақпа. Тас қақпадан өттік.
2. Күміс қақпа.Күміс қақпаны ашу тапсырмасы. Көп білетін оқушы
Тақта алдына келеді
Теңдеулердің шешімін
Дұрыс тауып беріңдер. (теңдеулер шешеді.)
Ойын -Бәйге.Деңгейлік тапсырма.а+8, а-8, Сиқырлы сөз айту : Ашыл, ашыл тас қақпа.(күміс қақпадан өттік)
Сергіту сәті: 1. тксарымняуыл.
2.жаңбыразьжұ
3.дромокпажел.
3.Алтын қақпа ашу үшін тапсырма.
Ұшқыр ойға серік болсын шеберлік,
Кезекті танымды тапсырмаға берелік
Арамызда тапқыш достар көп екен.
Фигуралар ойыны. Фигураларды ажырату.
Сиқырлы сөз айту---Ашыл, ашыл алтын қақпа.Алтын қақпадан өттік .Алтын қақпаның ішіндегі алтын сандықты ашу.Ішіндегі Алтын сандықты ашу үшін тапсырмасын орындап көрелік. Сәйкестендіру.(оқушылармен бірлесіп жұмыс)14----6+8 6+7
98
Білекті бірді жығады, Білімді мыңды жығады. Математика патшалығында еркін жүру үшін Алтын кілтті сыйға алдық. Енді математика патшалығында еркін жүре аламыз.(шығармашылық тапсырма )
Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан
Математикаға орын берсең жасыңнан
Барлық ғылым саған үйір болады
Досың солар табылатын қасыңнан--дей отырып сабағымызды аяқталық.
Үй тапсырма.Бағалау.
6 663 765 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Кададанова Айжан Коксогеновна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
36/72 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Мини-курс
4 ч.
Мини-курс
5 ч.