Инфоурок Начальные классы Конспекты"Айтшы әжетай"қысқы мерзімді әдебиеттік оқу сабақ жоспары 2 сынып

"Айтшы әжетай"қысқы мерзімді әдебиеттік оқу сабақ жоспары 2 сынып

Скачать материал

Қысқа мерзімді сабақ жоспары 

 «Рудный қаласының №19 орта мектебі » КММ   бастауыш сынып мұғалімі :Ашуханова Анар Кундыбековна. Санаты:1

Пәні: Әдебиеттік оқу

Сынып:  2»А» 

Сабақ тақырыбы: Айтшы, әжетай

Мақсаты:

 

Білу керек: Өз ойын жеткізе білу.»мамандық түлерін »  білуі керек

 

Түсіну: Адамдардың еңбегін бағалау, құрметтеу керек екенін түсіну

 

Қолдану:   Күнделікті өмірде қолдана білу: ата әжелеріне, үлкендерге көмек беру,сыйлау.

 

Талдау: Мәтіннің  идеясын болжайды.

 

Жинақтау: мәтінді  өмірмен байланыстыру.

 

Бағалау: Күнделікті өмірден мысалдарды келтіре білу.

 

Көрнекілік: интербелсенді тақта,презентация, А4, маркер, микрофон.

 

Уақыты

Кезең

дер

 Мазмұны

 

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар:

Кіріс пе

2 мин

 

 

 

 

 

 

Тұсау кесер

 

1 мин

 

 

 

 

 

 

 

10мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3мин

 

 

 

 

 

 

 

 

2мин

1.     Тұлға аралық байланысты орнату.

«Ыстық алақан » балалар музыка әуенімен шығып тұрады.

 

 

 

 

 

2.     Топқа бөліну.

Оқушылар бірлесе жұмыс істеу үшін топқа бөлінеді

І топ- Жылқышы
ІІ топДиқан
ІІІтопТәрбиеші

ІҮ топ-Құрылысшы

Топ ұстанымын еске түсіру

3.     Сыныптың білім деңгейін анықтау. Кері байланыс.

1.      «Жедел хат» стратегиясы

Әр топ хат алып ,хаттың ішіндегі сұраққа жауап береді

 «Жылқышы »тобы-Ертегінің мазмұның айт

«Диқаншы »тобы-Ертегіні рөлге бөліп оқы

«Тәрбиеші»тобы- ертегінің мазмұнына қарай сөзжұмбақ құр

«Құрылысшы»тобы- ертегінің мазмұнына постер құрып, қорғау

 

4.     Оқушыларды сабаққа мотивациялау

  «Ой шақыру»

-         Ребус шешу

            

 ,,,  http://img3.imgbb.ru/1/4/8/148be327f33144c74ffc741bd802b10e.jpg ,,,,       ,,, http://glodealer.com/sites/default/files/styles/lightbox_bigimage/public/sale/4-8/skidki-Krasnoyarsk-1377736801.jpg?itok=WsEPPQxl

http://go2.imgsmail.ru/imgpreview?key=29a4e36931acab4c&mb=imgdb_preview_1174      

5. Видео бейне: «Монтер»

 

 

 

 

 

 

 

 

Топқа бөлінулерін қадағалайды.

Топ көшбасшысын сайлайды.

 

 

§  Тапсырманы орындауын қадағалайды

Стратегияны пайдаланып, дұрыс жұмыс жасау тапсырылады.

 

 

 

 

Әр топқа А-4 ребус береді.

 

 

 

 

 

 

 

 

Видеобейнені интербелсенді тақтадан көрсетеді,ата-аналарының мамандығын сұрап, әңгіме құратады

Сынып болып іс-әрекет жасау. Шеңбер құрып, әрбір оқушы көршісіне жақсы тілек айтады.

 

 

Суреттерді таңдау арқылы топқа бөлінеді. Топ ұстанымын еске түсіру.

 

 

 

Топ болып ақылдасып,

сұрақтарға жауап беру,постер ді қорғау арқылы өткен тақырыпты бекітеді.

 

 

Топпен ойланып, сөзжұмбақты шешеді., ойларын ортаға салады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Видеобейне ні тамашалап, мамандық түрлері, маңызы туралы айтады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ

 

Оқушының аты жөні. Бағасы

 

1тапсырма

2-тапсырма  

 3-тапсырма

4-тапсырма

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Компью

тер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Әр топқа конверт

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А-4, маркер

Негізгі бөлім.

7 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2мин

 

 

 

 

 

13мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қорытынды

4  мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Реф лексия 1мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Үй жұмысы

6 .Оқулықпен жұмыс.

«Жиксо »стратегиясын қолдану

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.     Сергіту сәті .

интербелсенді тақтадан «Ұлытау» электрон сергіту сәті көрсетіледі.

 

 

 

8.     Топтық жұмыс.

-         Тапсырмалар беру:

«Жылқышы тобы»- мәтінді мәнерлеп оқу, эссе жазу

«Диқаншы тобы » мәтіннің  мазмұнына байланысты мақал-мәтел жазу (постер)

«Тәрбиеші  тобы» рөлге бөліп оқу, мәтіннен сұрақтар дайындау

«Құрылысшы   тобы» мамандық түрлері, олардың маңызы туралы түсінік  беру , постерге салып қорғау

 

«Тілші»ойыны

 

 

 

 

 

 

«Бас бармақ» стратегиясы

 

 

 

 

 

 

 

 

Мәтінді мәнерлеп оқу

 

Топтағы балаларды 1,2,3,4 деп санап топқа бөлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәтін интербелсенді тақтадан көрсету

 

 

 

Топтарға тапсырма беру

 

 

Тапсырманың орындауын қадағалайды

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бәрі түсінікті:

http://go1.imgsmail.ru/imgpreview?key=65614b5d991e995a&mb=imgdb_preview_436

Түсініксіз сәттері бар:

http://go1.imgsmail.ru/imgpreview?key=65614b5d991e995a&mb=imgdb_preview_436

Бәрі де түсініксіз

http://f.mypage.ru/6e3b23102a57fca4b0320337ea1f6dbc_9d3e84e06311410e92e0e7726cd8ab1f.jpg

 

Балалар топқа бөлініп ,әр топ мәтіннен берілген бөліті оқып, топта талқылап, туған тобына келіп өзінің білгенің ортаға салады.

 

 

Қимылдарды қайталайды

 

 

Топпен жұмыс жасайды, қорғайды.

 

 

 

 

 

 

 

Бір топтан тілші ,екінші топың оқушылары на өскенде қандай мамандық таңдайтының сұрайды.

 

 

Оқушылар түсінген не түсінбегендерін бас бармақпен көрсетеді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

оқушылар күнделіктеріне жазады

 

Топбасшылар өз тобындағы оқушыларды бағалап отырады

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топбасшылар тобындағы балаларды бағалайды.

 

 

 

Оқулық.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Интербелсенді тақта

 

 

 

 

А4 формат, маркерлер.

 

 

 

Микро фон

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал ""Айтшы әжетай"қысқы мерзімді әдебиеттік оқу сабақ жоспары 2 сынып"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Логопед

Получите профессию

Копирайтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
