Сабақтың
тақырыбы
|
Сайын Мұратбеков
"Қылау"
|
|
Сабақтың
танымдық
мақсаты
|
Оқушыларға
әңгіменің негізгі идеясын түсіндіре отырып, кейіпкерлер бейнесіне жан-
жақты талдау жасау.
|
|
Дереккөздер
мен жабдықтар
|
интернет
материалдары; интербелсенді тақта, стикер, флипчарт, маркер
|
|
Күтілетін
нәтиже
|
1. Әңгіме мазмұнын еске түсіреді.
2. Кейіпкерлер
бейнесін жан- жақты ажырату, саралау,
салыстыру арқылы талдау жасай алады.
3. Кейіпкерлердің іс-
әрекетіне тұжырым жасау, жасай алады.
4. Әңгімені бағалайды.
|
|
Кезеңдері
|
Уақы-
ты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Тапсырмалар
|
Оқу үшін бағалау және
оқуды бағалау
|
|
Бастапқы кезең
/10 мин/
|
2 мин
|
Ұйымдастыру, амандасу, сынып оқушыларын түгендеу.
|
|
|
|
|
2 мин
|
Оқушыларды шеңбер бойына шақырып, Сынып оқушыларын түрлі лента таңдату арқылы 3 топқа бөліп, топ басшысын тағайындау .
|
Оқушылар шеңберге тұрып, топқа бөлінеді.
|
|
|
|
3 мин
|
Бүгінгі сабақ барысында орындалатын тапсырмаларға сәйкес
бағалау бетшесін дайындап, топ басшыларына беру.
|
Топтар бірігіп
топтың ережесін шығарып, қабылдайды.
|
Топқа бөлу
Топтың ережесін шығару.
|
Мадақтау, марапаттау
|
|
3 мин
|
Оқушыларға тапсырманы түсіндіріп, бағыт- бағдар
беремін
|
Оқушылар қағазды шиыршықтап, әр шиыршыққа өткен
тақырып бойынша 1-2 топқа С.М
туралы 2 сұрақтан. 3-топ «Қылау»әң-н қысқаша мазмұндау
(Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай)
|
"Миға шабуыл"
/үй жұмысын тексеру/
|
Бағалау бетшесіне топ басшысы өз тобының мүшелерін
критерий арқылы бағалайды.
|
|
Операциялық кезең
15 мин
|
5 мин
|
Оқушыларға тақырып бойынша тапсырмалар
жазылған үлестірмелі ресурстар таратамын.
|
Үш оқушы ортаға шығып, бір оқушы әңгіме бойынша сұрақ қояды,
екінші оқушы жауап береді, ал үшінші оқушы ойды түйіндейді.
|
«Үш қадамдық сұхбат » әдісі.
(жаңа сабаққа шолу)
|
Бағалау бетшесіне топ басшысы өз тобының мүшелерін
критерий арқылы бағалайды.
|
|
5 мин
|
Оқушыларға постер қорғау үшін флипчарттар таратамын.
|
І Концептуалдық кесте ІІ «Талқылау» кестесін толтырады
ІІІ топ кейіпкерлерге
мінездеме береді.
.
|
Талдау- табыс кілті. І топ (кейіпкерге баға беру) ІІ топ кестесін толтырады ІІІ топ Мінездеме
берушілер
|
Бағалау бетшесіне топ басшысы өз тобының мүшелерін
критерий арқылы бағалайды.
|
|
5 минут
|
Оқушыларға тапсырманың қалай орындалуы жөнінде бағыт
беремін.
Шығармашылық тапсырманың орындалу бағытын түсіндіріп,
соған сәйкес флипчарттар таратамын.
|
І топ. Әңгіме құрылысына талдау жасайды. 2 топ сатылай
кешенді талдау жасау 3 топ Венн диаграммасы .
|
Талдау, сатылай талдау,салыстыру
|
|
|
Рефлексиялық
кезең
15 мин
|
5 мин
|
|
3 топ та
"Достық алтынна қымбат" тақырыбына
Сатайға хат жазу.
.
|
"Шығармашылық шыңы"
Кейіпкерге хат
Топтық жұмыс
|
Бағалау бетшесіне топ басшысы өз тобының мүшелерін
критерий арқылы бағалайды.
|
|
|
|
3 мин
|
Бағалау парағы арқылы оқушылардың критерийлер
бойынша бағалауынан қорытынды бағаны шығарамын.
|
Топ басшысы дискрипторлардағы ұпай санын қосып, топ
мүшелерін бағалайды.
|
Бірін- бірі бағалау
|
Бағалау бетшесіне топ басшысы өз тобының мүшелерін
критерий арқылы бағалайды.
|
|
4 мин
|
Оқушыларға стикер таратып, кері байланыс сұраймын.
|
Оқушылар сабақ бойынша ұсыныстары мен пікірлерін
жазып қалдырады.
|
Кері байланыс жасау.
1.«Табыс ағашы»
|
|
|
Үй тапсырмасы
|
5 мин
|
достық туралы өлең құрастыру.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|