Күні:
|
|
Пәні:
|
|
Сыныбы:
|
|
Тақырыбы:
|
А.Құнанбаев «Мәз болады болысың», «»Сегіз аяқ», «Мен жазбайбын
өлеңді ермек үшін» өлеңдері
|
Пән
мұғалімі:
|
Ж.Қаналиева
|
Оқу мақсаттары
|
Оқушылардың барлығы .Өлеңдіоқып,
мазмұнымен танысады;
2. Көпшілігі : Өлең
құрылысына талдайды, мәнерлеп оқып мазмұндай алады;
Жекелеген
оқушылар : Өзінің танымдық әрекетін жоспарлай алады; ақпарат туралы өз
түсінігін қадағалай алады; проблеманы анықтап, оның шешу жолдарын айқындай
алады,өз пікірлерін айтады ;
|
Тілдік
мақсат
|
Айтылым
және тыңдалым дағдылары арқылы оқушылар өз ойларын еркін айтады.
|
Табыс
критерийлері
|
Барлық оқушылар
|
Көпшілік оқушылар
|
Жекелеген оқушылар
|
Өлеңдермен
танысады;,
тақырыбын, идеясын біледі;
|
Өлең
құрылысын талдау арқылы мазмұнын түсінеді; әдеби-теориялық талдау
жасайды,жатқа айта алады;
|
Жекелеген
оқушылар 40 пайызы 20минут ішінде өзінің танымдық әрекетін жоспарлай алады;
ақпарат туралы өз түсінігін қадағалай алады; проблеманы анықтап, оның шешу
жолдарын айқындай алады,өз пікірлерін айтады ;
|
Сабақ барысы
|
Кезеңдер
|
Уақыт
|
Мұғалім не істейді?
|
Оқушылар не істейді?
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Кіріспе
|
2мин
|
1. Психологиялық ахуал
қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен амандасу
2. топтастыру /өлең
шумақтары арқылы/
|
Оқушылар сергіту сәтін
жасап, өлең шумақтары арқылы екі топқа бөлінеді
|
Формативтиі бағалау
Мақтау, мадақтау
|
Үлестірме қима қағаздар,
стикерлер
|
Алдынғы оқу
|
5 мин
|
Пысықтау жұмыстары
/жылдар сөйлеуді,
ашық-жабақ сұрақтар,дұрыс/бұрыс кестесі /жеке тапсырма /
|
Оқушылар өз беттерінше
берілген тапсырманы орындайды
|
Жұпта бағалау
|
Бағалау парақшалары
|
Іс-әрекет
|
30мин
/3мин/
/3мин
|
Жаңа сабақ.
1.«Буриме» әдісімен жаңа
сабақты меңгерту
2.топтық жұмыс
1-топ композициялық талдау жасайды.
2- топ Өлеңді құрылысына қарай
талдайды
3-топ «ПОПС»
3. Үзбей жазу.
1. мәтін сауатты жазылуы
керек;
2. көлемі 30-35 сөзден
кем болмауы керек;
3. Көркем әдеби тілмен
жазылуы керек;
|
Оқушылар ойларын жүйелі
жеткізуге тырысады
Сағат
тітімен айналдыра отырып ең үздігін оқу, барлығын бағалау
/
|
Ең үздік нәтиже
Жұлдызшалар арқылы топ
бағаланады
Ең үздігін анықтау
|
Бағыттау парақтары,
оқулық, тақта, бор
|
Рефлексия
|
2мин
|
«Мен үшін маңызды»
|
Бүгінгі өтілген сабақ
бойынша өз ойларын айтып, сабаққа кері байланыс береді
|
Өзін-өзі бағалау
|
Стикерлер, бағалау парағы
|
Сабақтан кейін ойланатын
сұрақтар
|
Не сәтті болды?
|
|
Не сәтті болмады?
|
|
Нені жақсартуға болады?
|
|
Мен өз дағдыларымда нені
дамыта алдым?
Нені өзгертуге болады?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|