Күні:
|
21.04.2016ж
|
Пәні:
|
Қазақ
әдебиеті
|
Сыныбы:
|
6 «Б»
|
Тақырыбы:
|
Дулат
Исабеков «Ата үміті» хикаяты.
(«Дермене» повесінен үзінді.)
|
Пән
мұғалімі:
|
Ж.Қаналиева
|
Негізгі
түйінді идея
|
Әңгіменің
мазмұнын түсінеді
|
Оқу
мақсаттары
|
Оқушылардың
барлығы шығарманың мазмұның біледі. «Ата үміті»
әңгімесіне әдеби талдау жасау арқылы тақырыбын, идеялық – көркемдік мазмұнын
ашады.
|
Тілдік
мақсат
|
Тірек
сөздер мен тірек сөйлемдер: айтылым дағдылары арқылы мәтін мазмұнын
талдайды.Өз ойларын еркін айтады.
|
Табыс критерийлері
|
Барлық оқушылар
|
Көпшілік оқушылар
|
Жекелеген оқушылар
|
Әңгіменің
мазмұнын біледі
|
60
пайызы 20 минуттың ішінде шығарманың мазмұнына ,идеясына талдау жасайды
|
Шығарманың
мазмұны бойынша кешенді талдау жасай алады
|
Сабақ барысы
|
Кезеңдер
|
Уақыт
|
Мұғалім не істейді?
|
Оқушылар не істейді?
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Кіріспе
|
5 мин
|
1.
Психологиялық ахуал қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен амандасу
2.Санамақ
арқылы оқушыларды төрт топқа бөлу
|
Оқушылар
сергіту сәтін жасап, үш тілде санау арқылы топқа бөлінеді
Бір,два,
three, төрт
|
Формативтиі
бағалау
Мақтау,
мадақтау
|
Үлестірме
қима қағаздар, стикерлер
|
Ой
қозғау
|
5 мин
|
«Сұрақ
қою технологиясы» әдісімен жаңа сабақтың тақырыбын айқындату
-
Балалар,
қалай ойлайсындар жақсы адамның бойында қандай қасиеттер болу керек ?
|
Оқушылар
жаңа сабақтың тақырыбын болжайды, мұғалімнің қойған ашық, жабық, күманды
сұрақтарға жауап береді
|
Мақтау,
мадақтау
|
Суреттер,
қима қағаздар, тақта, бор
|
Іс-әрекет
|
35 мин
|
Жаңа
сабақ..
Тапсырма.
1.
«Айнымалы бекеттер» әдісі ( мұғалім әр топқа бөліп оқытып, әңгіменің
мазмұнын меңгертуге бағыт береді)
2.
«Сұрақтар шеруі» мұғалім тарапынан сұрақтар қойылады
(Ашық,
нақты, проблемалық,күманды сұрақтар)
3. Ой
қорыту кезеңі
(дәптермен
жұмыс)
|
Оқушылар
топта рөлдерге бөлініп, әңгімені өздігінен оқиды, мазмұнын меңгереді,
бір-біріне сұрақ қою арқылы тақырыбы мен идеясын анықтайды
Оқушылар ойларын жүйелі жеткізуге тырысады
Шағын мәтін арқылы оқушыларын өз ойларын жазбаша түрде жеткізеді
|
Ең үздік
нәтиже
«Екі
жұлдыз, бір тілек»
Мақтау,
мадақтау
Өзін-өзі
бағалау
|
Бағыттау
парақтары, оқулық, тақта, бор
|
Рефлексия
|
5 мин
|
«Бір
ауыз сөз» (ұнады, қажет, пайдалы, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте
сақтадым)
|
Бүгінгі
өтілген сабақ бойынша өз ойларын айтып, сабаққа кері байланыс береді
|
Өзін-өзі
бағалау
|
Стикерлер,
бағалау парағы
|
Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар
|
Не сәтті
болды?
|
|
Не сәтті
болмады?
|
|
Нені жақсартуға
болады?
|
|
Мен өз
дағдыларымда нені дамыта алдым?
Нені
өзгертуге болады?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|