КҮНІ:
|
Мектеп: №
105мектеп-лицей
|
ПӘНІ:
қазақ әдебиеті
|
Оқытушының
аты-жөні: Ж.Қаналиева
|
СЫНЫП:9«Б»
|
Қатысушылар
саны: 21
|
Қатыспағандар:
-
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Төле
би
|
Сабақ
негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
Төле
би жайлы білетін болады; толғауларды құрлысына қарай талдауды үйренедіҰлы
жүздің биі болуының себебін анықтайды;
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлық оқушылар: Өмірі
мен шығармашылығымен танысады, толғауларының мазмұның түсінеді;
|
Оқушылардың басым бөлігі:Төле би
толғауларын өлең құрылымана талдайды;
|
Кейбір оқушылар: өзінің
танымдық әрекетін жоспарлай алады, өз ойларын нақты дәлелмен басқа өлең
шумақтармен салыстыра айтады;қорытынды пікір қалыптастыра алады;
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар:
шығарманы бірлескен оқу арқылы еркін меңгереді, өз ойларын әдеби тілде,
нақты дәлелдермен айта алады.
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Ұлы
жүздің төбе биі, әулие, «Жеті жарғы», қоғам қайраткері,Тәуке хан,т.с.с
|
Сыныптағы
диалог / жазылым үшін тілдік бірліктер: «Бақ қайда
барасың-ынтымаққа»
|
Талдауға
арналған тармақтар: негізге алған толғаулар
|
Алдыңғы
тақырып
|
|
Жоспар
|
Жоспарлан- ған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
|
Ресурстар
|
Басталуы
мин
13 мин
|
1.
Сынып
оқушыларына жағымжы ахуал туғызу.
2.
Тақырыпқа
байланысты қиынды суреттер арқылы топтастыру;
3.
«Миға
шабуыл» /мысалы: «Дүррі» сөзінің мағынасын түсіндіріңіз? / /5мин/
4.
Тақырыпқа
байланысты бейнесюжет көрсету /3мин/
|
Қима
қағаздар
Стикер
Интербелсенді
тақта
оқулық
|
Ортасы
мин
18мин
|
Топтық
жұмыс /10 мин/
1-топ.
Төле бидің төрелігі. ( сызба)
2-топ.Толғаулары
(тұжырымдама карта)
3-топ.Төле
бидің өмірі.(кесте)
Жұптық
жұмыс «Қатені тап»
|
Постер
Бағалау
парақшалары
|
Аяқталуы
мин
14мин
|
БЛУМ
таксономиясы /жеке тапсырма/
Бағалау.
«3-2-1» стратегиясы
|
Қима
қағаздар
Бағалау
парақшалары
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау
– Сіз қосымша
көмек
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Сіз
қабілеті
жоғары
оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау
- Оқушылардың
үйренгенін
тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
-
Қосымша
мәлімет беру;
-
Топтық
жұмыс түрлерін ұйымдастыру;/әр оқушы өзіне жүктелген рөлдің міндетін мінсіз
атқаруын қадағалау/
-
Кеңейтілген
тапсырмалар
-
Деңгейлік
тапсырма/жеке,жұптық жұмыс/
|
-
Критерий
арқылы бағалау;
-
«Екі
жұлдыз,бір тілек»
-
«ББҮ»
кері байланыс
|
-
Интербелсенді
тақта мүмкіндіктері;
-
Тарих
пәні
-
Қазақ
тілі
|
Рефлексия
Сабақ
мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?
Бүгін
оқушылар нені үйренді?
Оқыту
ортасы қандай болды?
Менің
бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма?
Мен өз
уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба?
Мен
жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі
бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
Сол
ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
Қорытынды бағамдау
Ø
Сабақта
ең тиімді болған екі жұмыс немесе тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және оқуға
қатысты)
1: «Миға шабуыл»
2: Жұптық жұмыс
Ø
Қандай
екі жұмыс немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді?
(оқытуға және оқуға қатысты)
1: Дәптермен жұмыс
2: Бірлескен тапсырма
/постер/
Ø
Осы
сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі
сабағымды жетілдіру туралы не білдім?
·
Оқушыларға
тапсырманың мазмұнына сай ұсыныстар беруді үйрету;
·
Топтық
жұмыс барысында уақытсақшылардың өз міндеттерін атқара білуге, уақытпен
санасуға шақыру;
·
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|