Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Другое / Другие методич. материалы / Қазақ әдебиетінен "Ы. Алтынсарин "Әке мен бала" сабақ жоспары (5 сынып)

Қазақ әдебиетінен "Ы. Алтынсарин "Әке мен бала" сабақ жоспары (5 сынып)

  • Другое

Поделитесь материалом с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Ы.Алтынсарин «Әке мен бала»

Сабақтың мақсаты:

А) білімділік: оқушылардың білімдерін меңгерту, оқушылардың тақырыптан алған білімдерін сапасын анықтау, бағалау.

Ә)дамытушылық: тіл дамыту,сөйлеу,ойлау қабілеттерін арттыру, сөздік қорын молайту.

Б)тәрбиелік: қазақ әңгімелеріне деген қызығушылықтарын анықтау.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: түсіндіру, сұрақ-жауап, аударма.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі: Ы.Алтынсарин портреті,кітаптар

Жұмыс түрлері: жекелей, жұптық

Сабақтың барысы:

I.Ұйымдастыру.

Оқушыларды амандасу арқылы түгендеу.

Сабаққа әзірліктерін тексеру.

Оқушы назарын сабаққа аудару.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру, сұрау

III.Жаңа сабақ.

  1. Сөздік жұмыс:

Ескі таға - старая подкова

Ала жүр - захвати с собой

Иіліп алды - наклонился и взял

Ұста - кузнец

2. Кіріспе сөз.

Шежіре сыр шертеді.

Тhello_html_6d63a706.gifастемір

Жаңбыршы батыр Балғожа би


Алтынсары


1. Қошан 1.Ыбырай Оспан

2. Хакімжан 2. Абдолла

3. Мариям 3. Нағима


hello_html_19f6c095.jpgЫбырай (Ибраһим) 1841 ж. қазіргі Қостанай обл.,Затобол ауданында дүниеге келген. Атасы Балғожа бидің тәрбиесінде өседі. 1857-1859 жж. хатшы болады. Ы.Алтынсарин –қазақ балалар әдебиетінің атасы. 1864 ж. Торғайда мектеп ашты. 1868-1874 жж. Торғай уездік басқармасында іс жүргізушісі. Ол қазақ халқының аса көрнекті ағартушысы, педагог, жазушы, этнограф, фольклорист,қоғам қайраткері. 1889ж. қайтыс болады.




hello_html_5a72693e.gif










hello_html_m35cb9835.png


Кестені толтырыңдар

Кім ?

Не іздеді?

Не істеді?

Қандай адам?

Ыбырай педагог,


білім

үйренді

білімқұмар


3.Мәтінмен жұмыс

«Әке мен бала» әңгімесін оқытып, бірлесіп аудару. Рөлге бөліп оқу.

hello_html_m35cb9835.png

Кестені толтырыңдар.


Кейіпкерлері


Іс-әрекеттері

Қандай адам?

Менің пікірім






IV.Сабақты бекіту:

hello_html_m3c429827.pngСұрақтар:

1.Ыбырай неге әкімшілік қызметтен гөрі мұғалім болуды армандады?

2. «Қазақ хрестоматиясын» жазуға не себеп болды?

Шығарманың аты

Кейіпкерлері

Не

суреттеледі?


Немен аяқталады?


Қазіргі заманмен салыстыр

жағымды


жағымсыз















V.Сабақты қорытындылау:

hello_html_m3c429827.pngӘңгіменің мазмұнын мына сұрақтар арқылы беріңдер.

1.Әкесі жолда не көреді?

2.Әкесі баласына не айтты?

3.Баласы не деді?

4.Әкесі тағаны не істеді?

5.Әкесі үш тиынға не сатып алды?

6.Жерген түскен шиені баласы не істеді?

7.Баласына шиені беріп тұрып әкесі не деді?

VI.Үй тапсырмасы:

Еңбек туралы мақал-мәтелдер жазу

VII. Бағалау:

Сабаққа белсене қатысқан оқушыларды бағалау.

Сабақ аяқталды.

Сау болыңдар.



Выберите курс повышения квалификации со скидкой 50%:

Автор
Дата добавления 03.02.2016
Раздел Другое
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров398
Номер материала ДВ-410289
Получить свидетельство о публикации