Сабақ
тақырыбы: «Қазақ халқының ұлттық киімдері»
Сабақ
мақсаты:
Қазақтың ұлттық киімдеріне толық сипаттама беру және ерекшеліктерін түсіндіру
Сабақ
түрі:
Панорамалық сабақ
1.Ұйымдастыру бөлімі:
- Сәлемдесу
- Оқушылармен психотренинг
«Күншуақ» (парақшаларды
тарату)
- Тақырыпқа мұғалімнің сөзі
(интерактивті тақта арқылы түсінік)
Панорамалық сабақ
– бұл мұғалімдерге қажет сабақ жүйесі. Яғни мұғалімдер өз тәжірибесіне
байланысты өткізетін сабағы.
Панорамалық сабақ
мақсаттарын және озат мұғалімнің ұстаздық шеберханасының қыр – сырымен
таныстыру, тәжірибесін көпке таратуды қамтиды.
Панорамалық сабақ
өткізуші мұғалімге қойылатын талап – оның сабақ өткізуде өзіндік тәсілдерінің
болуы. Олай болса бүгінгі менің шыгармашылық шеберханама қош келдіңіздер.
2. Сабаққа кіріспе
- Оқушылар кіреді. (төртеуден
отырады)
- Партада үш түрлі түстен
көйлектің қиындылары жатады. Әр оқушы өздері таңдаған түсті алып тақтаға
барып, құрастырады. Құрастырғанда көйлек моделі шығады
- Оқушылар таңдаған түстерімен
партаға топ болып отырады.
- Мұғалім құралған түрден сабақ
тақырыбын шығарады.
«Қазақтың
ұлттық киімдері»
Жүзеге асыру
қадамдары
1– қадам. Көлекті
модельдеу туралы сызбаны тақтаға және дәптерге сызып алу
Білемін
|
Білгім келеді?
|
Үйрендім
|
|
|
|
2
– қадам. Оқушылармен екі бағанды толтыру
3
– қадам. Мұғалім түсінігі. Слайд арқылы ұлттық киімдерді түсіндіру
4
– қадам. Оқушылардың жаңадан алған білімдерін сызбаның соңғы бағанын
толтыруы
5
– қадам. Екі баған бойынша қандай сұрақтарға жауап тапқандарын топта
талқылау
Рефлексия:
Бірнеше
киім түрлерін ауызша түрде модельдеу.
Сабақты
аяқтау:
Ықылас
білдіру, қоштасу
Егер
сабаққа мұғалімдер қатысса, олармен жұмыс
·
Панорамалық
сабақ түрінде сабақтың тақырыптық негізін теориялық меңгерту бөлімін
панорамалағанында түсіндіру
·
Алған
тәжірибелік, әдістемелік жерлерін «Күншуақ» түрінде рефлексиялау
·
Ықылас
білдіру.