Пәні: Қазақ
тілі
|
Күні: 13.04.2018
|
Сыныбы: 4 «Ғ»
|
Мұғалім:
Жолдасова К.Н.
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Мен
(бен, пен), және шылаулары
|
Сабақтың
мақсаты:
|
Білімділік:
оқушылардың сөз таптары жайлы білетіндерін қайталай отырып, шылау және оның
мағыналық түрлері жайлы түсініктерін кеңейте түсу.
Дамытушылық:
оқушылардың логикалық ойлау қабілетін, шығармашылық қабілетін дамыта түсу
Тәрбиелік:
оқушыларды тазалыққа, еңбекқорлыққа, шапшаң болуға баулу
|
Сабақтың
түрі
|
Жаңа сабақ
|
Сабақтың
әдісі
|
Сұрақ-жауап,
түсіндіру
|
Сабақтың
көрнекілігі
|
слайд
|
Қызығушылы
ғын ояту
|
Оқушылардың
құрал-жабдықтарын түгендеу.
Оқушылардың
назарын сабаққа аудару
|
Үй
тапсырмасы
|
Ережелерді
сұрау.
1 мин
|
Бағалау
критериі
|
·
Шылау
туралы біледі
·
Оның
мағыналық түрлерін бір-бірінен ажыратады
·
Оларға
сұрақтар қоя біледі
|
Тапсырмалар
|
Дескрипторлар
|
Балл
|
Уақыт
|
7-жаттығу
|
Мақалдарды
көшіріп жазады. Мағынасын түсіндіреді Шылауларды тауып, астын сызады. Олардың
сөйлемде қандай қызмет атқарып тұрғанын байқайды. Сызықшаның қойылу себебін
түсіндіреді..
КЕРІ БАЙЛАНЫС
|
Мақалдарды
қатесіз көшіріп жаза алады
|
1 балл
|
3 мин
|
Мақалдан
шылауларды таба алады
|
1 балл
|
Олардың
сөйлемде қандай қызмет атқарып тұрғанын айта алады
|
1 балл
|
Сызықшаның
қойылу себебін түсіндіре алады
|
1 балл
|
8-жаттығу
|
Өлеңді
оқып, жатқа жазады. Шылаулардың астын сызады. Олардың не үшін қолданылып
тұрғанын түсіндіреді. Өлеңнің атын және авторын табады. Өлеңді әрі қарай
жалғастырады
КЕРІ БАЙЛАНЫС
|
Өлеңді
жатқа қатесіз жаза алады
|
1 балл
|
3 мин
|
Шылауларды
тауып, астын сыза алады
|
1 балл
|
Олардың
не үшін қолданылып тұрғанын түсіндіріп бере алады
|
1 балл
|
Өлеңнің
аты мен авторын таба алады
|
1 балл
|
Өлеңді
әрі қарай жалғастыра алады
|
1 балл
|
9-жаттығу
|
Қалың
сызықпен сызылған торкөздердегі сөзді табады.
КЕРІ БАЙЛАНЫС
|
Қалың
сызықпен сызылған торкөздердегі сөзді таба алады
|
1 балл
|
3 мин
|
10-жаттығу
|
Мысалдарды
түсініп оқиды. Шылауларды табады. Шылаумен бірдей дыбысталып тұрған сөз қай
сөз табы екенін дәлелдейді.
КЕРІ БАЙЛАНЫС
|
Мысалдарды
түсініп оқи алады
|
1 балл
|
3 мин
|
Шылауларды
таба алады
|
1 балл
|
Шылаумен
бірдей дыбысталып тұрған сөз қай сөз табы екенін дәлелдей алады
|
1 балл
|
11-жаттығу
|
Көп
нүктенің орнына тиісті шылауларды қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады.
Шылауларды тауып, олардың астын сызады.
КЕРІ БАЙЛАНЫС
|
Көп
нүктенің орнына тиісті шылауларды қойып, көшіріп жаза алады
|
1 балл
|
3 мин
|
12-жаттығу
|
Мәтінді
көшіріп жазады. Қарамен жазылған сөздердің қай сөз табына тиесілі екенін
анықтайды. Олардың бір-біріне ұқсастығы мен
айырмашылығын дәлелдейді.
КЕРІ БАЙЛАНЫС
|
Мәтінді
қатесіз көшіріп жаза алады
|
1 балл
|
3 мин
|
Қарамен жазылған
сөздердің қай сөз табына тиесілі екенін анықтай алады
|
1 балл
|
Олардың
бір-біріне ұқсастығы мен айырмашылығын дәлелдей алады
|
1 балл
|
Кері
байланыс
|
Бүгінгі
сабақ бойынша қойылған мақсатқа жеттік пе?
Бүгінгі
сабақ барысында орындаған тапсырмалар өмірде қажет пе?
|
Өз
ойларын қорытып айта алады.
Өмірмен
байланыстырып, өмірде қолдануға тырысады
|
2 мин
|
Үйге
тапсырма
|
Ереже
жаттау.
|
Үй
тапсырмаларын өз беттерінше орындай алады;
|
Бағалау
|
Критериалды
бағалау
|
15-17 балл
-5
11-14 балл
-4
5-10балл-
3
1-4 балл - 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|