Инфоурок / Другое / Другие методич. материалы / Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары "Мәтін. Мәтіннің түрлері" (5 сынып)
Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям рекомендуем принять участие в Международном конкурсе «Я люблю природу», приуроченном к году экологии. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса.

СЕГОДНЯ (15 ДЕКАБРЯ) ПОСЛЕДНИЙ ДЕНЬ ПРИЁМА ЗАЯВОК!

Конкурс "Я люблю природу"

Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары "Мәтін. Мәтіннің түрлері" (5 сынып)



Московские документы для аттестации!

124 курса профессиональной переподготовки от 4 795 руб.
274 курса повышения квалификации от 1 225 руб.

Для выбора курса воспользуйтесь поиском на сайте KURSY.ORG


Вы получите официальный Диплом или Удостоверение установленного образца в соответствии с требованиями государства (образовательная Лицензия № 038767 выдана ООО "Столичный учебный центр" Департаментом образования города МОСКВА).

ДИПЛОМ от Столичного учебного центра: KURSY.ORG


библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы:

Мәтін. Мәтін түрлері

Мақсаты :

(SMART,орта мерзімдегі жоспар)

Оқушылар мәтін,оның өзіндік ерекшеліктерін дербес түсінуіне жағдай жасау.


Күтілетін нәтиже:

(орта мерзімдегі)

Мәтін,оның өзіндік ерекшеліктерін дербес түсінеді.

Табыскритерийі:

Формативті бағалау, суммативті бағалау

Негізгі идеясы:

Сөйлемді жүйелі құрай білу.

Оқулық :

(ҚР ҒБМ ұсынған)

Г. Қосымова, Ж. Дәулетбекова

Сабақтың барысы /мұғалімнің ескертпелері:

Уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурсы

Формативті

үО)

Суммативті Б)

5 мин








Психологиялық ахуал.Ынтымақтастық

атмосферасын құру.


Топқа бөлу

түрлі-түсті тастар таратып беру арқылы топқа бөлу,қағазда топтың аттары жазылған сол бойынша әр топ өз орындарына жайғасады.


Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құру мақсатында оқушылар бір – бірімен қол алысып, маңдайларын  тигізіп «Мен бүгін сізбен жұмыс жасауға дайынмын» деп амандасады.

Түрлі түсті тастар бойынша топтарға бөлінеді.


Нәтижесінде: оқушылар сәлемдеседі, көңіл күйін басбармақ арқылы көрсетеді, топқа бөлініп жұмыс істеуге бейімделеді.



Ауызша мадақтау

hello_html_m56eeb81a.png

«Тамаша»

«Жарайсыңдар»



Бағалау шарттарын түсіндіріп, әр топ басшыларына тарату.

А-4 форматты қағаз

8мин







Үй тапсырмасын сұрау.

Ыстық орындық стратегиясын пайдаланып оқушылардың білім деңгейін тексеру.

Ыстық орындық стратегиясының шарттарын түсіндіріп өтеді. Орындыққа отыратын оқушыларды белгілейді.






Оқушылар үйде оқып келген білімдерін сұрақ-жауап арқылы жауап береді.

Әр топтағы оқушылар өз ойларын, пікірлерін білдіреді. Оқушылар суреттерді көру арқылы тақырыпты анықтап ашады. Тақырыпқа анықтама беруге тырысады.



Электронды оқулықты тыңдайды

Ыстық орындықта отырған оқушыға сұрақ қояды.


Фармативтік бағалау

Бағалау парағына қояды.Описание: http://lib2.znaimo.com.ua/tw_files2/urls_4/983/d-982723/982723_html_m1d09532f.pngОписание: http://go4.imgsmail.ru/imgpreview?key=http%3A//netupi.kz/wp-content/uploads/2013/09/img5243b450eb384&mb=imgdb_preview_1549


Доп
















20 мин








Мәтін жайында электронды оқулықтан тыңдайды.





Жаңа сабақтың мақсатын ашу үшін проблемалық сұрақтар қоя отырып Миға шабуыл жасау стратегиясын пайдалану. Мұғалім мен оқушы арасында диалог құрылады.

Сұрақ қоя отырып сабақтың мақсатын ашу.

  1. Байланысу, бірігу деген қандай мағына береді?

  2. Сөйлемнің бір- бірімен жүйелі, байланыса жазылуы не?

Жаңа сабақ бойынша жұмыс. Жұптық, топтық жұмыс.

ДЖИГСО әдісін пайдалана отырып әр топ берілген фрагметтерінің алгоритімін постерге түсіреді.

Әр топ берілген фрагмент бойынша алгоритм жасауға және оны постерге түсіруге тапсырма береді.




Электронды оқулықты мұқият тыңдап мұғалім қойған сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарға жауап бере отырып мақсатын ашу.

Нәтиже: Оқушылар тапсырма арқылы мәтін туралы мәлімет есте қалады. Мұғалім мен оқушы арасында диалог құрылады.












«Ойлану, бірігу, бөлісу» әдісі бойынша тақырыпты талқылайды.



ДЖИГСО әдісі бойынша ролдерді бөліп тапсырманы орындайды.

Топтар жұмысынын аяқталғанын үш шапалақпен білдіреді.


Нәтиже: Әр топта ынтымақтастық орнайды және әр топ мүшесі өз рольдерін орындайды.


Описание: Описание: Описание: Рисунок109

Өте жақсы!














«Бірін- бірі бағалау»








АКТ



Электронды оқулық




















Постер, маркер, оқулық

2 мин


Сергіту сәті

Интербелсенді тақтаны пайдалана отырып Қара жорға биін қосу


Қара жорға әуенімен түрлі жаттығулар жасайды

Нәтиже: Оқушылар жаттығулар арқылы серігіп алады.





5 мин

«Білім жәрмеңкесі » ойынын ойнату арқылы сабақты бекітеді.

hello_html_m414c7af6.png


Дәптер- Мәтін туралы айтып бер

Қарындаш-Ауызекі сөйлеуге қатысты мәтіндер мен жазбаша мәтіндердің өзгешелігіне тоқтал?

Қалам-Мәтіндегі ойдың берілу тәсілдері?

Өшіргіш- Мәтін қалай құрылады.?

Сызғыш Мәтінге не жатады?


Тапсырманы орындайды.




Заттарды алу үшін сұрақтарға жауап береді.


формативті

Топты бағалау парақшасы

Еркін жазу

3 мин

Рефлексия

«чемодан, себет, ет тартқыш» стратегиясын пайдаланып рефлексия жасау

hello_html_2a464256.jpg

стикер

Жиынтық бағалау


2 мин

Үйге:19- жаттығу.Шоқан мен әжесі әдеби тілдің қай формасында әңгімелесті?

Үй тапсырмасын жазып алады.



Күнделік







































Очень низкие цены на курсы переподготовки от Московского учебного центра для педагогов

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 65% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: KURSY.ORG

