Мәтін және оның түрлері
(Суретші Марат)
|
Мектеп:
Фрументьевка НББМ
|
Күні:
15.11.2019
|
Мұғалімнің
есімі: Темиргалиева Ж.Б.
|
СЫНЫП: 2
«а»
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақ
негізделген оқу
мақсаты
(мақсаттары)
|
2.1.2.1
- мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау
2.2.4.1
- мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау
2.3.1.1
– мұғалім көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын
сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу
2.4.2.6
- сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар:
|
Оқулықта
берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.
|
Оқушылардың
басым бөлігі:
|
Тақырыптың
маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.
|
Кейбір
оқушылар:
|
Білімді сыныптастарына
түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.
|
Бағалау
критерийі
|
Жеке, жұптық
тапсырмаларды орындай алады.
Сабақ барысында
тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
|
Ресурстар
|
Оқулық,
суреттер, кері байланыс, стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап,
әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Музыка,
қазақ тілі,тарих.
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған
жаттығулар (төменде
жоспарланған
жаттығулармен қатар,
ескертпелерді
жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы 3 минут
|
Психологиялық
ахуал қалыптастыру:
3
минут
«Қызыл
гүлім-ай» би
|
|
Ортасы 15 минут
|
Білу
және түсіну 10 минут
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
Дәптермен, Оқулықпен жұмыс.
19.
Өлеңді мәнерлеп түсініп оқы.
Қолдану 8
минут «Интервью» әдісі
Жалпыға
арналған тапсырма:
Оқушылар
тақырып аясында сұрақтар құрастырады. Сұрақтар тақтаға ілінеді. Оқушылар
бір-бірінің сұрақтарына жауап береді.
Марат
бояумен не істеді?
Ол
қандай сурет салды?
Неліктен
әр түрлі бояу өз орнын тапты?
|
«Әлемді
шарлау»
әдісі арқылы түсіндіріледі.
«Интервью»
әдісі
Оқушылар
өз оайларын стикерлерге жазып жабыстырады.
|
Сергіту
сәті
2
минут
|
Сұр
қоян
|
Сергіту сәті жинағы
|
Аяқталуы
20 минут
|
Синтез
20,21. Өздік жұмысы.
Екі
түрлі түсініктеме күнделігі.
Оқушылардан
дәптердің бетін (не таратылып берген парақты) ортасынан вертикаль сызықпен
бөлу сұралады. Мәтінді оқу барысында олар:
Бөліктің оң жағына
|
Сол жағына
|
Мәтіндегі қатты әсер еткен тұстарды, үзінділерді жазады.
|
Сол әсер еткен үзінділер жайлы пікір жазады (нені еске
түсіреді, себеп-салдары қандай, қандай сұрақ бар т.б.)
|
|
Оқушылар
кестемен жұмыс жасайды
|
Үйге
тапсырма:
22. 85-бетте.
|
|
|
|
|
|