Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Другое / Другие методич. материалы / Қазақ тілі пәнінен сабақ "Кел ойнайық, жаттығайық!"

Қазақ тілі пәнінен сабақ "Кел ойнайық, жаттығайық!"

  • Другое

Поделитесь материалом с коллегами:

Сабақ: Қазақ тілі

Мұғалім: Ахметова З.Б.

Сынып: 1

Сабақтың тақырыбы: “Кел,ойынайық,жаттығайық!”

Сабақтың мақсаты:

Білімдік: Жүйелі білім беру мақсатын көздеп,оқушыларды епттілікке,бірізділікке баулу.Сабақта өтілген ойыншық атауларын еске түсіре отырып,ойын өткізу,жаңа сөздерді еске түсіріп,қайталау,білімдерін ойыншық атаулары арқылы толықтыру;

Дамытушылық: Ойын арқылы балалардың сұраққа дұрыс жауап беру дағдысын молайту, жауапкершілікті сезінуін ,қисынды ойлауын қалыптастыру .сөйлеу, есте сақтау қабілеттерін зейіндерін, тілдерін ойын арқылы сөздік қорларын дамыту.
Тәрбиелілік: Тапқырлыққа,жылдамдыққа,ұқыптылыққа, кішіпейілділікке, достыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: сурет бойынша жұмыс, сұрақ-жауап,ойлану.

Сабақтың көрнекілігі: оқулық,жаңа сөздер жазылған плакат, ойыншықтар суреттері,сандар.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

-Сәлемдесу;

-Оқушыларды түгендеу;

-Қандай жыл мезгілі?

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: Өткен сабақта өткенді сұрау

ІІІ. Жаңа сабақ: Сабақтың мақсатын, барысын хабарлау.

Сабақтың тақырыбы: «Кел,ойнайық!» мақсаты: диалог мәтінін тыңдау, сұрақтарға дұрыс жауап беру;

Сөздікпен жұмыс.

Иә-да Ойыншық-игрушка бар-есть

неше? қанша?-сколько? жоқ – нет ойына – играй

қандай?какой? (-ая,-ое) текше-кубик

1. Мұғалім жаңа сөздерді дауыстап айтады. Оқушылар тыңдап отырады.

2. Мұғаліммен бірге оқушылар қайталайды.

Ой қозғау: -Балалар,сендердің қандай ойыншықтарың бар?

-Кімде қандай ойыншықтар бар?

Кітаппен жұмыс: 1-тапсырма. Мәтінді тыңда.

1.Мұғалім дауыстап диалогті оқып шығады,аударады.

2.Оқушылар тыңдайды. Кезектесіп оқиды.

-Саша,сенде доп бар ма?

-Иә,доп бар.

2-тапсырма. Мәтінді тыңда.

1.Мұғалім дауыстыап оқиды,оқушылар тыңдайды.

2.Мәтінді аударады.Кезектесіп оқушылар оқиды.

Саша машинамен ойнады.Ленаның қуыршағы бар.Арай текшемен ойнады.

Сергіту сәті:

Оң қолымда бес саусақ,

Сол қолымда бес саусақ.

Бесті-беске қосқанда,

Болып шықты он саусақ.




Оқушылар сергітуді іс-қимыл арқылы көрсетіп,бірнеше рет қайталайды.

Топтық жұмыс.

1.Оқушыларды екі топқа бөлу.1-топтан бір оқушы шығады,2-топтан бір оқушы шығады.

2. 1-топтағы оқушы бұйрық береді,екінші оқушы орындайды.

3.2-топтың оқушысы бұйрықты береді,1-топтың оқушысы орындайды.

4.Егер орындаушы дұрыс орындаса ,ол топтың оқушысына «Алғыр» атағын береміз.

Басыңды көрсет. Сол қолыңды көтер.

Аузыңды аш. Оң қолыңды көтер.

Оң қолыңды көтер. Есікті аш.

3-тапсырма.Өлеңді тыңдап,жаттап ал.

Үй алдында Ваня ағай,

Велосипед майладй.

Вова шығып далаға,

Вагон сүйреп ойнады. (Е.Өтетілеуов)

IV Қорытынды кезеңі: Сыныптастарына бұйрық беріп орындат.

Тұрындар!

Қолдарыңды көтеріңдер!

Қолдарынды түсіріңдер!

Оң қолдарына кітап алыңдар!

Сол қолдарыңа қалам алыңдар!

Оларды партаға қойыңдар




Сабақ аяқталды!

Сау болыңдар!




Выберите курс повышения квалификации со скидкой 50%:

Автор
Дата добавления 14.11.2015
Раздел Другое
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров350
Номер материала ДВ-156210
Получить свидетельство о публикации

Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх