Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
1-бөлім. Менің
мектебім
|
Мектеп «Қараман орта мектебі»ММ
Мұғалімнің аты-жөні: Нұқжарова
А.Ж
|
Күні:
Сынып:
1
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Сынып бөлмесі
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
1.1
Зейін қойып тыңдау.
1.1.1.1 Сөздерді зейін
қойып тыңдайды, түсінеді және дұрыс қабылдайды
1.2 Сөздердің
және сөз тіркестерінің мағынасын түсіну.
1.1.2.1 Күнделікті
өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді.
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлығы: Сөздерді
зейін қойып тыңдайды, түсінеді. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс
сөздердің мағынасын түсінеді.
Көбі: Сөздерді
зейін қойып тыңдайды, түсінеді және дұрыс қабылдайды. Күнделікті өмірде
қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді және сөйлем құрастыра алады.
Кейбірі:
Сөздерді зейін қойып тыңдайды, күнделікті өмірде қолданылатын таныс
сөздердің мағынасын түсінгенін түрлі ым-ишарамен көрсете алады.
|
Жетістік критерийлері
|
Тақырыпқа
қатысты сөздердің көпшілігін есте сақтайды және мағынасын түсіндіре алады.
Таныс сөздердің
мағынасын түсінгендігін суретпен/сөйлеммен/іс-қимылмен көрсете алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге тән лексика мен терминология:
парта
шиқылдайды, есік ашылады, сағат тықылдайды. Сыныпта парта, орындық шиқылдайды.
Бөлменің есігі ашылады. Есік тарсылдайды. Сағат тықылдайды.Қарындыш
шықылы. Қағаз сытыры естіледі.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқушыларды өзара сыйластық, достық, қарым‒қатынастарын
дамыту. Бір бірімен тату, дос болуға тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыс
|
Өнер, ана тілі сабағы
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Әр түрлі дыбыстар туралы
бейнежазбалар, сергіту сәті
|
Бастапқы білім
|
Сыныптағы мені қоршаған заттар.№2
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы
жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5
минут
|
Ертеңгілік
шеңбері
Шеңберде тұрған
оқушылар бір – бірімен амандасады.
Мұғалім
оқушыларға «Сыныптағы мені қоршаған заттар»
тақырыбына қатысты жұмбақтар жасырады. Жұмбақтың
шешуін тапқан оқушыға жұлдызша береді.
Шиыр- шиыр
салады,
Артынан із
қалады.
(қарындаш)
Тіл жоқ өзінде,
Сөзі бар ізінде
(қалам)
Жұқа тақтай
бөлшегі,
Ұзындықтың
өлшемі.
(Сызғыш)
Төрт қырлы, өзі
аппақ,
Тақтаның ізі
аппақ.
(бор)
Ілулі
тұр кең алаң,
Керегімді
мен одан
Жазып алам көшіріп,
Сүртем сосын өшіріп.
(Тақта)
(Тақтада
оқушыларға арналған оқу мақсаты жазылады.)
«Мен
күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінемін»
Сабақ мақсаттарымен
оқушыларды таныстырып өту.
|
http://oqu-zaman.kz/?p=577
«Қазақ тілі сабағындағы дидактикалық ойындардың маңызы»
|
Сабақтың ортасы
8
минут
1
минут
5
минут
|
(Ұ)
Оқушылар бейнежазбадағы дыбыстарды тыңдап, нелердің
дыбысы екенін айтады.
Мұғалім естіген
дыбыстарды тыңдап, дыбыстауларын сұрайды. Мұғалім олардың айтқандарын тақтаға
жазады. Мысалы: парта, орындық шиқылдайды, есік ашылады, сағат
тықылдайды.
Мұғалім әрекет
арқылы түсіндіреді, оқушылар қайталайды.
(МК)
Естілген дыбыстар бойынша құрылған
ұйқастарды(өлеңді) көрсетіп, мәнерлеп оқыңыз.
Балалар күлкісі,
Есік тарсылы
Сағат тықылы
Қарындыш шықылы
Қағаз сытыры естіледі
СЕРГІТУ
СӘТІ.
https://www.youtube.com/watch?v=5LyUsFNEO58
Бейнежазба
(Ж)
Оқушылар тақтада жазылған сөздерді өз өлеңін құруға
қолданады және жұбымен бөліседі.
(Ұ, Қ) Жұптар өз өлеңдерін сыныптағы
оқушыларға кезектесе мәнерлеп оқиды. Оқушылар тыңдап, өз сезімдерін
ым-ишарамен көрсетеді.
Кейбір оқушылар
жаңа сөздермен сөйлем құрастырады.
Мысалы:
Сыныпта парта,
орындық шиқылдайды. Бөлменің есігі ашылады. Есік тарсылдайды. Сағат
тықылдайды.Қарындыш шықылы. Қағаз сытыры естіледі.
Жетістік критерийі:
Тақырыпқа
қатысты сөздердің көпшілігін есте сақтайды және мағынасын түсіндіре алады.
Таныс
сөздердің мағынасын түсінгендігін суретпен/сөйлеммен/іс-қимылмен көрсете
алады.
Дифференциация:
Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар:
өзіне таныс бір немесе екі сөзді қосады.
Қабылдау деңгейі орташа оқушылар:
үлгіден бір немесе екі сөз орамын айтуына болады.
|
«Вдруг появился
скрип межкомнатной двери ?»
https://www.youtube.com/watch?v=Ln2uYpu5qfc
«Ремонт офисного
стула»
«tikkende klok -
тиканье часов - tic tac relógio - クロック 音»
Сағаттың дыбысы
|
Сабақтың соңы
2
минут
|
Рефлексия
Үстелдің үстінде
түрлі – түсті қалпақтар тұрады. Оқушылар көңіл – күйлері мен алған біліміне
қарай өздеріне қалпақ таңдап киеді.
Қызыл
- қобалжу, түсінген жоқпын. Сары – сабырлы, жартылай түсіндім. Жасыл
– жақсы, бәрін түсіндім.
|
|
Дифференциация –
оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау –
оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
|
Қолдау
көрсету.
Қабілеті жоғары оқушылар өзіне
таныс бір немесе екі сөзді қосады.
|
Жұптар
өз өлеңдерін сыныптағы оқушыларға кезектесе мәнерлеп оқиды. Оқушылар
тыңдап, өз сезімдерін ым-ишарамен көрсетеді.
·
|
Өнер,
ана тілі сабағы
Оқушыларды
өзара
сыйластық, достық, қарым‒қатынастарын дамыту. Бір бірімен тату, дос болуға тәрбиелеу.
|
|
|
|
|