Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
2 слайд
Сабақтың мақсаты: Шығармашылық жұмыс жүргізу барысында оқушыларға мәтін құрауға, тақырыпты аша білуге үйрету. Сөздік қорларын, тіл байлығын, дүниетанымын, ойлау қабілеттерін дамыту. Ана тіліміздің қадір-қасиетіне, тіліміздің тазалығына мән беру, сөйлеу мәдениетін қалыптастыру.
3 слайд
Сабақтың түрі: Шығармашылық ізденіс Сабақтың әдісі: СТО технологиясының элементтері Сабақтың көрнекілігі: Суреттер, интерактивті тақта, үлестірмелі парақшалар Пәнаралық байланыс: Әдебиет. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі ІІ. Үй тапсырмасын тексеру ІІІ. Негізгі бөлім.
4 слайд
Әлем әдебиетіндегі әйгілі жүз кітапты емін-еркін бар бояуымен төгілтіп түсіретін тіл – қуатты тіл, қазақ тілі – сондай тіл. Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаев
5 слайд
І. Қызығушылықты ояту М ә н і т а н н а О т л е и қ а л ........... сөздің мәйегі. ........... көңілдің ажары. ........... оттан да ыстық. ........... тас жарады, тас жармаса бас жарады Оқу ............ мен құдық қазғандай
6 слайд
Бірінші сыныпта оқитын Ғабит таңертең үйінен шықты. Сыртта боран ұйтқып тұр. Ағаштардың шуылы құлақ тұндырады. Бала шошып кетті. Бір теректің түбіне барып, бұға қалды. Ол енді мектепке бармау жағын ойлады. І топ Сипаттау мәтіні (қандай?) ІІ топ Әңгімелеу мәтіні (не істеді?) ІІІ топ Пайымдау мәтіні (неліктен?) ІІ. Мағынаны тану Мәтінді жалғастыр
7 слайд
Бірінші сыныпта оқитын Ғабит таңертең үйінен шықты. Сыртта боран ұйтқып тұр. Ағаштардың шуылы құлақ тұндырады. Бала шошып кетті. Бір теректің түбіне барып, бұға қалды. Ол енді мектепке бармау жағын ойлады. Сол сәтте ол бір жөкенің түбінде бас сауғалап тұрған Тәкенді көрді. Тәкеннің үйі көрші болатын. Ол да мектепке бармақ болып шыққан. Бірақ әрі қарай жүруге жасқанып тұр еді. Балалар бірін-бірі көріп, қуанып кетті. Олар қарсы жүгірісіп келді де, қол ұстасып, мектепке қарай тартты. Азынаған қарлы боран әлі ұйтқып тұр. Балаларға ол енді тіпті де қорқынышты болмай қалды.
8 слайд
Мәтін дегеніміз не? Мәтінде Оқиға құбылыс хабарланады, баяндалады, әңгімеленеді сипатталады, суреттеледі Мәтіннің түрлері: Әңгімелеу мәтіні Пайымдау мәтіні Сипаттау мәтіні
9 слайд
Оқулықпен жұмыс 418-жаттығу І топ Бұл құстың тіршілігі, ерекшелігі туралы не білесіңдер? ІІ топ Осы құс туралы айтылатын тұрақты тіркестерді, мақал-мәтелдерді табыңдар. ІІІ топ Айтылған мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді қатыстырып диалог құра.
10 слайд
Сергіту сәті «Сәйгүлік» Сәйгүлік шауып келеді, шауып келеді тастан өтті. Жұдырықтарын түйіп ысқылайды Құмнан өтті. Алақандарын ысқылайды Судан өтті. Беттерін соғады Кедергіден өтті. Орындарынан тұрып секіреді Мәреге жетті. У-у деп қолдарын соғады
11 слайд
419-жаттығу Мәтінге сүйеніп, судың қасиеттерін санамалап жазыңдар. Суға қатысты мақал-мәтелдерді, тыйым сөздерді естеріңе түсіріңдер.
12 слайд
ІІІ. Ой толғау І топ “Бүгінгі күн” ІІ топ “Осы ай” ІІІ топ “Биылғы жыл”
13 слайд
Бес жолды өлең Зат есім Сын есім Етістік Сөйлем Мағыналас сөз
14 слайд
Үйге тапсырма: 417-жаттығу және 189 беттегі қорытынды сынақ тапсырмалары Оқушы білімін бағалау
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 663 276 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Тузелбаева Роза Абдисаматовна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
72/108 ч.
Мини-курс
6 ч.
Мини-курс
2 ч.