Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / История / Рабочие программы / Қазақ хандығының мемлекеттік - әкімшілік құрылымы
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • История

Қазақ хандығының мемлекеттік - әкімшілік құрылымы

библиотека
материалов

hello_html_m51eb1d11.gifhello_html_4517a0bf.gifhello_html_5d3a6ea3.gifhello_html_76321f19.gifhello_html_m21fed4ea.gifhello_html_12a4efb9.gifhello_html_108cc448.gifhello_html_108cc448.gifСабақтың тақырыбы: Қазақ хандығының мемлекеттікәкімшілік құрылымы

Сабақтың мақсаты: Басқарудың ұлттық жүйесі туралы жалпы түсінік беру.

Міндеті :

Б. Қазақ хандығының басқару жүйесіндегі жеті тармақ туралы түсінік беру. Ханның құқықтары мен міндеттері туралы мағлұмат беру. Халықтың әлеуметтік құрамына тоқталу.

Д. Басқарудың ұлттық жүйесі туралы мағлұмат бере отырып, оқушыларды өз бетінше ой қорытып, оны жеткізе білуге дағдыландыру. Сыни тұрғыда ойлау қабілеттерін дамыту.

Т. Адамгершілікке, ұлтжандылыққа тәрбиелеу.

Көрнекіліктер: Интерактивті тақта, А3, А4 қағаздары, стикерлер, маркерлер, электронды оқулық, кеспе қағаздары

Оқытудың нәтижелері:

  • Ақпаратты терең меңгереді

  • Бұрынғы білімді жаңа біліммен ұштастыра алады

  • Мәтінмен өз бетінше жеке жұмыс дағдысын дамыту

  • Таным әрекеті процесінде қарым қатынас шеберлігі қалыптасады

Қамтылатын модульдер: 1-модуль оқыту мен оқудағы жаңа тәсіл (топтық жұмыс), диалог, 2-модуль сыни тұрғыдан ойлауға үйрету «Ассоциация» әдісі, «Дөңгелек стол» әдісі, «Кластер» әдісі 3-модуль –бағалау, 4 –модуль-АКТ пайдалану (электронды оқулықпен жұмыс, интерактивті тақтамен жұмыс)

Қадамдар:

  • Үй тапсырмасын тексеру

  • интерактивті тақтамен жұмыс

  • Топпен жұмыс

  • бағалау

Сабақ барысы:

Мұғалімнің іс-әрекеті:

  • Ұйымдастыру

  • Назарларын сабаққа аудару

  • Топқа бөлу

  • Тапсырмаларды тарату

Оқушының іс-әрекеті:

Үй тапсырмасын тексеру

  1. тапсырма.

  1. Сандар сөйлейді

  1. Топ. «Хан»

Сандар

Мәліметтер

1

600


2

50000


3

10000


4

20000


5

15



  1. Топ. «Би»

Хронологиялық кесте


1. 1628-1652 жылдар

2. 1643 ж-

3. 1680 ж-

4. 1681-1685 ж-

5. 1573 ж-

6. 1694 ж-

  1. Топ. «Сұлтан»

СТО. «Кластер» әдісі. Тәуке хан


Өмірі, қоғамдық қызметі








hello_html_m7b3d556a.png


Жеті жарғы



Билер кеңесі










2. Тапсырма. Диалог әдісі.

1 топ «Хан»

Төле Әлібекұлы

2 топ «Би»

Қаз дауысты Қазыбек би

3 топ «Сұлтан»

Әйтеке би

Сергіту. Қара жорға

Жаңа сабақтың мазмұнын ашу.

3. Тапсырма. СТО. «Ассоциация» әдісі


«Хан»







4. Тапсырма. СТО. «Дөңгелек стол» әдісі.

1 топ. «Хан»

Бірігудің түрлері

Ауыл

Ата-аймақ

Ру

Ұлыс

Жүз

Хандық


2 топ. «Би»

Басшысы

Ауыл

Ата-аймақ

Ру

Ұлыс

Жүз

Хандық

3 топ. «Сұлтан»

Міндеттері

Ауыл

Ата-аймақ

Ру

Ұлыс

Жүз

Хандық

  1. Тапсырма. Архивтен хат. «Конверт» әдісі hello_html_mdc665c0.png

1 топ. «Хан»hello_html_m70c33727.png

Қазақ ханының сайлануы

2 топ. «Би»

Ханның құқықтары мен міндеттеріhello_html_m200ce7ec.jpg


3 топ «Сұлтан»

Халықтың әлеуметтік құрамы


Бекіту. АКТ- ны пайдалану. «Ұлттық ақпараттандыру орталығындағы» сайттан

электронды оқулықпен тапсырмалар орындау

  • (Сөздерді тиісті орнына қою)

  • (Сөзжұмбақты шешу)


Рефлексия

Бағалау

Үйге тапсырма.

§44 оқу

СТО. «ВЕНН диаграммасы» әдісі


Қазақ хандығының әкімшілік құрылысы



Қазақстан Республикасының әкімшілік құрылысы

Ұқсастығы



Краткое описание документа:

                 Сабақтың  тақырыбы:  Қазақ хандығының мемлекеттік‑әкімшілік құрылымы

Сабақтың мақсаты: Басқарудың ұлттық жүйесі туралы жалпы түсінік беру.

Міндеті :                                                             

Б.  Қазақ хандығының басқару жүйесіндегі жеті тармақ туралы түсінік беру. Ханның құқықтары мен міндеттері туралы мағлұмат беру. Халықтың әлеуметтік құрамына тоқталу.

Д. Басқарудың ұлттық жүйесі туралы мағлұмат бере отырып, оқушыларды өз бетінше ой қорытып, оны жеткізе білуге дағдыландыру. Сыни тұрғыда ойлау қабілеттерін дамыту.

Т. Адамгершілікке, ұлтжандылыққа тәрбиелеу.

Көрнекіліктер: Интерактивті тақта, А3, А4 қағаздары, стикерлер, маркерлер, электронды оқулық, кеспе қағаздары

 Оқытудың нәтижелері:

ü  Ақпаратты терең меңгереді

ü  Бұрынғы білімді жаңа біліммен ұштастыра алады

ü  Мәтінмен өз бетінше жеке жұмыс дағдысын дамыту

ü  Таным әрекеті процесінде қарым‑ қатынас шеберлігі қалыптасады

Қамтылатын модульдер: 1-модуль оқыту мен оқудағы жаңа тәсіл (топтық жұмыс), диалог, 2-модуль сыни тұрғыдан ойлауға үйрету «Ассоциация» әдісі, «Дөңгелек стол» әдісі, «Кластер» әдісі 3-модуль –бағалау, 4 –модуль-АКТ пайдалану (электронды оқулықпен жұмыс, интерактивті тақтамен жұмыс)

Қадамдар:

·         Үй тапсырмасын тексеру

·         интерактивті тақтамен жұмыс

·         Топпен жұмыс

·         бағалау

Сабақ барысы:

Мұғалімнің іс-әрекеті:

·         Ұйымдастыру

·         Назарларын сабаққа аудару

·         Топқа бөлу

·         Тапсырмаларды тарату

Оқушының іс-әрекеті:

Үй тапсырмасын тексеру

1.      тапсырма.  

1.      Сандар сөйлейді

1        Топ.  «Хан»

Сандар

Мәліметтер

1

600                           

 

2

50000

 

3

10000

 

4

20000

 

5

15

 

 

2        Топ. «Би»

Хронологиялық кесте

 

1.         1628-1652 жылдар

2.         1643 ж-

3.         1680 ж-

4.         1681-1685 ж-

5.         1573 ж-

6.         1694 ж-

3        Топ. «Сұлтан»

СТО. «Кластер» әдісі. Тәуке хан

 

 

Өмірі, қоғамдық қызметі

Жеті жарғы

Билер кеңесі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Тапсырма.  Диалог әдісі.

1 топ «Хан»

Төле Әлібекұлы

2 топ «Би»

Қаз дауысты Қазыбек би

3 топ «Сұлтан»

Әйтеке би

Сергіту. Қара жорға

Жаңа сабақтың мазмұнын ашу.

3. Тапсырма. СТО. «Ассоциация» әдісі

 

 

«Хан»

 

 

 

 

 

 

 

 4. Тапсырма. СТО. «Дөңгелек стол» әдісі.

1 топ. «Хан»

                               Бірігудің түрлері

Ауыл

Ата-аймақ

Ру

Ұлыс

Жүз

Хандық

 

2 топ. «Би»

                                  Басшысы

Ауыл

Ата-аймақ

Ру

Ұлыс

Жүз

Хандық

3 топ. «Сұлтан»

                             Міндеттері

Ауыл

Ата-аймақ

Ру

Ұлыс

Жүз

Хандық

5.      Тапсырма. Архивтен хат. «Конверт» әдісі

1 топ. «Хан»

Қазақ ханының сайлануы

 

2 топ. «Би»

Ханның құқықтары мен міндеттері

 

3 топ «Сұлтан»

Халықтың әлеуметтік құрамы

 

Бекіту. АКТ- ны пайдалану. «Ұлттық ақпараттандыру орталығындағы» сайттан

электронды оқулықпен тапсырмалар орындау

·         (Сөздерді тиісті орнына қою)

·         (Сөзжұмбақты шешу)

 

Рефлексия

Бағалау

Үйге тапсырма.

§44 оқу

СТО. «ВЕНН диаграммасы» әдісі

 

 

Ұқсастығы

Қазақ хандығының әкімшілік құрылысы

 

Қазақстан Республикасының әкімшілік құрылысы

 

Автор
Дата добавления 29.01.2015
Раздел История
Подраздел Рабочие программы
Просмотров1063
Номер материала 348948
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
