596695
столько раз учителя, ученики и родители
посетили официальный сайт ООО «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
Добавить материал и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок Начальные классы КонспектыҚазақ тілі "Әжемнің сырмағы" Зат есім 2-класс

Қазақ тілі "Әжемнің сырмағы" Зат есім 2-класс

IV Международный дистанционный конкурс «Старт» Идёт приём заявок Для дошкольников и учеников 1-11 классов 16 предметов ОРГВЗНОС 25 Р. ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
библиотека
материалов

hello_html_496ff8a2.gifСабақтың мақсаты: Өлеңдер мазмұнын түсіне білуді, зат есім сөздеріне сұрақ қоя отыра

анықтау.

Міндеттері: 1. Берілген тапсырманы талқылап, өз пікірлерімен бөліседі.

Күтілетін нәтиже:

1. Сұрақ қоя отырып зат есім туралы білімі қалыптасады.

2. Топпен жұмыс жасау дағдысы қалыптасады.

3.Сыни ойлауы қалыптасады.

4. Белсенділігі, ауызша сөйлеуі артады.

Негізгі деректер: Интербелсенді тақта, сырмақ суреттері, торсық бөліктері, А4 қағаз, қызыл, сары, жасыл дөңгелектер, стикерлер, маркерлер.

Сабақта қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,СТО, АҚТ-ны пайдалану, оқыту үшін және оқуды бағалау.

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері, формасы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Қызығушылықты ояту









Ассосация құру

(әжесі сырмақ тіккен сурет)

Тренинг «Әке, ана, отбасы»

Тренингі

(ынтымақтастық атмосферасы)

Топқа бөлу

Алтын ереже

  • Өзгені тыңда

  • Өзіңді тыңда

  • Ойыңды ашық айт

  • Жаңалыққа құмарт

Сөз,сөйлем туралы сұрақтар

беріледі.

Сурет бойынша

Жіп иіріп бояуға сап,

Тікті әжем сырмағын.

Алтын жіппен өрнектеп,

Сондай әсем сырмақта,

Түрлі-түрлі бейне бар.

Кім зейінді, кім жылдам

Сол бейнені табыңдар.?




Оқушылар «әке» дегенде шеңберге жүру

«ана» дегенде жұппен жүру

«отбасы» дегенде қалып қою

І топ

ІІ топ

ІІІ топ

Алтын ережені еске түсіру.


Сұрақтарға сызба бойынша жауап береді.

Қимыл атауы

Зат атауы




Әріптен тұрады

Дыбыс

Сөз

Мағынаны тану


Ойлан, тап










Сергіту сәті

Ойлан талқыла

Сырмақ деген не?



Атаған суреттерге сұрақ қойғызады.

Бұлар нелер?

Қайда болады?

Демек, бұл заттар бірігіп үйлесім беруде. Демек, ұйымшыл болуға шақырады.Топтастыру әдісі

Сырмақ деген не?

Қараға жорға биі


«Құрастыру» ұсынылады.

«Сырмақтағы бөгде зат»

Торсық деген не?

Өлең мазмұнын топтарға беру.

Теріні илеп,жібітіп

Шебер торсық тігеді.

Батыр,аңшы,малшылар,

Сусын құйып торсыққа

Белдеріне іледі.

Торсықтағы сусындар

Сақталады бұзылмай

Қымыз,айран,шұбатты

Құятын,торсық осындай.


І топ не? Нелер?

ІІ топ кім? Кімдер?

ІІІ топ Ұлттық тағамдар


Оқушылар «сырмақтағы» суреттерді атайды.


Тақтаға жазады.



Табиғатта кездеседі.

(ынталандыру 3 шапалақ)







Оқушылар торсық суретін құрастырады.

Тапсырманы жазбаша орындайды.




Қорғау

Постер сызады.

Талқылап жауап береді.




Ой толғаныс





Талдау

(Жұппен жұмыс)


Жинақтау

Зат есім туралы түсінгендерін байқайды.

Жазу ережесін сақтауды қадағалайды.

Әңгіме құрастыру.




Сәйкестендіру әдісі







Ереже құру





Берілген сөйлемнен 3-4 сөйлем құру.



Шебер не?

Сусындар кімдер?

Тамшылар нелер?

Торсық кім?

Сырмақ не?

Батыр кім?

Айран нелер?


Бағалау

Мұғалім әр оқушыны бағалайды.

Бағдаршам әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды.

Үйге тапсырма

«Ұлттық тағамдар» туралы мәнжазба жазу


Кері байланыс

ББҮ әдісі

«Жаңбыр даусы»

Стикерге жазып іледі.

Шапалақ ұру











3 орта мектеп











Сабақтың тақырыбы: Әжемнің сырмағы.

Зат есім











Курс профессиональной переподготовки
Учитель начальных классов
Найдите материал к любому уроку,
указав свой предмет (категорию), класс, учебник и тему:
также Вы можете выбрать тип материала:
Краткое описание документа:

Сабақтың мақсаты: Өлеңдер мазмұнын түсіне білуді, зат есім сөздеріне сұрақ қоя отыра 

                                  анықтау.

Міндеттері:      1. Берілген тапсырманы талқылап, өз пікірлерімен бөліседі.

Күтілетін нәтиже:

 1. Сұрақ қоя отырып зат есім туралы білімі қалыптасады.

2. Топпен жұмыс жасау дағдысы қалыптасады.

3.Сыни ойлауы қалыптасады.

4. Белсенділігі, ауызша сөйлеуі артады.

Негізгі деректер: Интербелсенді тақта, сырмақ суреттері, торсық бөліктері, А4 қағаз, қызыл, сары, жасыл дөңгелектер, стикерлер, маркерлер.

Сабақта қолданылатын  модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,СТО, АҚТ-ны пайдалану, оқыту үшін және оқуды бағалау.

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері, формасы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Қызығушылықты ояту

 

 

 

 

 

 

 

 

Ассосация құру

(әжесі сырмақ тіккен сурет)

Тренинг «Әке, ана, отбасы»

Тренингі

(ынтымақтастық атмосферасы)

Топқа бөлу

Алтын ереже

·       Өзгені тыңда

·       Өзіңді тыңда

·       Ойыңды ашық айт

·       Жаңалыққа құмарт

Сөз,сөйлем  туралы сұрақтар

беріледі.

Сурет бойынша

Жіп иіріп бояуға сап,

Тікті әжем сырмағын.

Алтын жіппен өрнектеп,

Сондай әсем сырмақта,

Түрлі-түрлі бейне бар.

Кім зейінді, кім жылдам

Сол бейнені табыңдар.?

 

 

 

Оқушылар «әке» дегенде шеңберге жүру

«ана» дегенде жұппен жүру

«отбасы» дегенде қалып қою

І топ

ІІ топ

ІІІ топ

Алтын ережені еске түсіру.

 

Сұрақтарға сызба бойынша жауап береді.

Қимыл атауы

Зат атауы

  

 

 

 

         

Әріптен тұрады

Дыбыс

                      Сөз

Мағынаны тану

 

Ойлан, тап

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

Ойлан талқыла

Сырмақ деген не?

 

 

Атаған суреттерге сұрақ қойғызады.

Бұлар нелер?

Қайда болады?

Демек, бұл заттар бірігіп үйлесім беруде. Демек, ұйымшыл болуға шақырады.Топтастыру әдісі

Сырмақ деген не?

Қараға жорға биі

 

«Құрастыру» ұсынылады.

«Сырмақтағы бөгде зат»

Торсық деген не?

Өлең мазмұнын топтарға беру.

Теріні илеп,жібітіп

Шебер торсық тігеді.

Батыр,аңшы,малшылар,

Сусын құйып торсыққа

Белдеріне іледі.

Торсықтағы сусындар

Сақталады бұзылмай

Қымыз,айран,шұбатты

Құятын,торсық осындай.

 

І топ не? Нелер?

ІІ топ кім? Кімдер?

ІІІ топ Ұлттық тағамдар

 

Оқушылар «сырмақтағы» суреттерді атайды.

 

Тақтаға жазады.

 

 

Табиғатта кездеседі.

(ынталандыру 3 шапалақ)

 

 

 

 

 

 

Оқушылар торсық суретін құрастырады.

Тапсырманы жазбаша орындайды.

 

 

 

Қорғау

Постер сызады.

Талқылап жауап береді.

 

 

 

Ой толғаныс

 

 

 

 

Талдау

(Жұппен жұмыс)

 

Жинақтау

Зат есім туралы түсінгендерін байқайды.

Жазу ережесін сақтауды қадағалайды.

Әңгіме құрастыру.

 

 

 

Сәйкестендіру әдісі

 

 

 

 

 

 

Ереже құру

 

 

 

 

Берілген сөйлемнен 3-4 сөйлем құру.

 

 

Шебер                        не?

Сусындар                   кімдер?

Тамшылар                  нелер?

Торсық                       кім?

Сырмақ                      не?

Батыр                         кім?

Айран                         нелер?

 

Бағалау

Мұғалім әр оқушыны бағалайды.

Бағдаршам әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды.

Үйге тапсырма

«Ұлттық тағамдар» туралы    мәнжазба жазу

 

Кері байланыс

ББҮ әдісі

«Жаңбыр даусы»

Стикерге жазып іледі.

Шапалақ ұру

 

 
