1050801
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 1.410 руб.;
- курсы повышения квалификации от 430 руб.
Московские документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 90%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО до конца апреля!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №038767 выдана ООО "Столичный учебный центр", г.Москва)

ИнфоурокДругоеРабочие программыҚазақ тілінен ашық сабақтың жоспары:Дүкенде. 2 сынып

Қазақ тілінен ашық сабақтың жоспары:Дүкенде. 2 сынып

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Дүкенде. Ашық сабақ.2 сынып

Сабақтың тақырыбы: Дүкенде.

Сабақтың мақсаты: 1. Дүкеннің түрлерін ажырату. Жалғау түрлерін бекіту.

2. Сөздік қорын молайту, танымдық қабілеттерін арттыру. Жазба тілін дамыту.

3. Еңбекке баулу.

Типі: қалыпсыз түр.

Көрнекі – құралдар: ТСО, кеспелер, ребус,муляж, сиқырлы қоржын, азық – түліктер, ойыншықтар, киімдер, музыка, парақтар.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  • Сәлеметсіздер ме, оқушылар!

  • Балалар бүгін біздің сабағымыз ерекше түрде өтеді.

  • Бізде бүгін үш топ жұмыс істейді. Үш бұрыш қағаздар.

1 топ: «Балақай» тобы

2 топ: «Қуыршақ» тобы

3 топ: «Витамин» тобы

Капитанды тандау.

Сабақтың тақырыбын білу үшін, біз сендермен сөзжұмбақ шешеміз. Сөздердің бірінші әрпін біліп, сөз құрау.

Доп, Үй, Кітап, Еден, Нан. ДҮКЕН

Дұрыс, сабақтың тақырыбы. Дүкен.

Сабақтың мақсаты: бүгін сабақта сөздік қорлаынды тексеремін, мәтінмен жұмыс жасаймыз, жалғауларды қайталаймыз.

  1. Үй жұмысын қайталау.

  2. Өткен сабақта біз «Азық – түлік» тақырыбын өттік. Қазір тақтаға бір-бірлеп шығасыңдар, сөздерді тақтаға жазасыңдар.

  3. Болғасын, бірдей сөздерді сызамыз, қалған сөздерді ұпай болып санаймыз. Ағылшын тіліне аударамыз.

Осы азық – түлікті біз қайдан аламыз? Дүкеннен.

Кім бізге сатады? Сатушы.

Хлеб – нан – брэд

Масло – май – батэ

Сахар – қант – шугэ

Сыр – ірімшік – чиз

Конфета – кәмпит – суитс

Чай – шай – ти

Колбаса – шұжық – сосыч

Қорытынды. Жақсы, мынау команда 5 ұпай алды. Алда тағы да жақсы тапсырмалар бар.

Логикалық тізбек. Рифма бойынша аяқтау.

1 топқа: лед – мұз, соль – тұз; зверь – аң, хлеб – нан;

2 топқа: правильно – дұрыс, перец – бұрыш,

3 топқа: город – қала, яблоко – алма,

Балалар қалада қандай дүкендер бар.

Цум- орталық әмбебап дүкені

Детский мир – Балалар әлемі

Мен кәсіпкермін, қалада дүкен ашқым келеді. Сендер дизайнерсіңдер, мен сендерге тапсырыс беремін. Өздері ат қояды.

Онда 1 топ «Киім дүкенін» жобасын жасайды.

2 топ «Ойыншық дүкенін» жобасын жасайды,

Ал 3 топ «Витамин» деген дүкеннің жобасын жасайды.

Парақтар беру, балалар суреттер салады. Музыка тыңдайды.

Өз жобасын қорғайды.

Жақсы, қазір дүкендегі бар заттарды атап, біз дәптерге жазамыз.

Дәптерімізді ашамыз, Ақпанның он бірі. Сынып жұмысы. Тақырыбымыз: Дүкенде.

1 топ: дүкенде қандай киім бар, атап шығу, 4 сөз бағанға жазу.

2 топ: дүкенде қандай ойыншық бар: 4 сөз бағанға жазу.

Доп

Қоян

Қуыршақ

Мысық

3 топ: дүкенде қандай жемістер, көкөністер бар: 4 сөз бағанға жазу.

Алма

Алмұрт

Қияр

Қызанақ

Тапсырма, дүкенде бір зат қана бар ма? Көп. Осы заттарды көпше түрінде жазыңдар.

Тон – дар Доп - тар Алма - лар

Бөрік – тер Қоян - дар Алмұрт - тар

Қолғап – тар Қуыршақ - тар Қияр - лар

Етік – тер Мысық - тар Қызанақ – тар

Ауызша ағылшын тіліне аудару.

Тон – дар коут - с Доп - тар бол - з Алма - лар эпл –з

Бөрік – тер кяп - с Қоян - дар хэа - з Алмұрт - тар пэа - з

Қолғап – тар шиттн - з Қуыршақ - тар дол - з Қияр - лар кюкамбэ-c

Етік – тер бут - с Мысық - тар кят - с Қызанақ – тар томато-с

Сергіту сәті: «Ұзын құлақ сұр қоян».

Тапсырма: (келесі тапсырыс) Дыбыстық талдау жасау.

1 топ: қоян 2 топ: сүт 3 топ: өрік

Бір бала оқиды, басқалары тексереді.

Оқулықпен жұмыс: диалог оқу. 134 бет №1

Сен қандай дүкенге бардың?

Мен «Витамин дүкеніне бардым.

Не сатып алдың?

Мен сүт сатып алдым.

Ойын ойнау: «Бұл не?»

Сиқырлы қоржын ашылсын, ішінен шашу шашылсын! Көзін жұмады.

Қоржыннан балалар бір затты алып шығады, сипаттама береді.

Мысалы: алма – домалақ, жасыл, тәтті, дәмді, қатты.Эпл

Қорытынды:

Дизайнерлер бүгін жақсы жұмыс істедіңдер, сендерге жалақы беремін.

Қоржын ішінен балаларға баға алып беремін.



Краткое описание документа:

Дүкенде. Ашық сабақ.2 сынып

Сабақтың тақырыбы: Дүкенде.

Сабақтың мақсаты: 1. Дүкеннің түрлерін ажырату. Жалғау түрлерін бекіту.

2. Сөздік қорын молайту, танымдық қабілеттерін арттыру. Жазба тілін дамыту.

3. Еңбекке баулу.

Типі: қалыпсыз түр.

Көрнекі – құралдар: ТСО, кеспелер, ребус,муляж, сиқырлы қоржын, азық – түліктер, ойыншықтар, киімдер, музыка, парақтар.

Сабақтың барысы:

1.     Ұйымдастыру кезеңі.

-         Сәлеметсіздер ме, оқушылар!

-         Балалар бүгін біздің сабағымыз ерекше түрде өтеді.

-         Бізде бүгін үш топ жұмыс істейді. Үш бұрыш қағаздар.

1 топ: «Балақай» тобы

2 топ: «Қуыршақ» тобы

3 топ: «Витамин» тобы

Капитанды тандау.

Сабақтың тақырыбын білу үшін, біз сендермен сөзжұмбақ шешеміз. Сөздердің бірінші әрпін біліп, сөз құрау.

Доп, Үй, Кітап, Еден, Нан. ДҮКЕН

Дұрыс, сабақтың тақырыбы. Дүкен.

Сабақтың мақсаты: бүгін сабақта сөздік қорлаынды тексеремін, мәтінмен жұмыс жасаймыз, жалғауларды қайталаймыз.

2.     Үй жұмысын қайталау.

3.     Өткен сабақта біз «Азық – түлік» тақырыбын өттік. Қазір тақтаға бір-бірлеп шығасыңдар, сөздерді тақтаға жазасыңдар.

4.     Болғасын, бірдей сөздерді сызамыз, қалған сөздерді ұпай болып санаймыз. Ағылшын тіліне аударамыз.

Осы азық – түлікті біз қайдан аламыз? Дүкеннен.

Кім бізге сатады?  Сатушы.

Хлеб – нан – брэд

Масло – май – батэ

Сахар – қант – шугэ

Сыр – ірімшік – чиз

Конфета – кәмпит – суитс

Чай – шай – ти

Колбаса – шұжық – сосыч

Қорытынды. Жақсы, мынау команда  5 ұпай алды. Алда тағы да жақсы тапсырмалар бар.

Логикалық тізбек. Рифма бойынша аяқтау.

1 топқа: лед – мұз, соль – тұз; зверь – аң, хлеб – нан;

2 топқа: правильно – дұрыс, перец – бұрыш,

3 топқа: город – қала, яблоко – алма,

Балалар қалада қандай дүкендер бар.

Цум- орталық әмбебап дүкені

Детский мир – Балалар әлемі

Мен кәсіпкермін, қалада дүкен ашқым келеді. Сендер дизайнерсіңдер, мен сендерге тапсырыс беремін. Өздері ат қояды.

Онда 1 топ  «Киім дүкенін» жобасын жасайды.

2 топ «Ойыншық дүкенін» жобасын жасайды,

Ал 3 топ «Витамин» деген дүкеннің жобасын  жасайды.

 Парақтар беру, балалар суреттер салады. Музыка тыңдайды.

Өз жобасын қорғайды.

Жақсы, қазір дүкендегі бар заттарды атап, біз дәптерге жазамыз.

Дәптерімізді ашамыз, Ақпанның он бірі. Сынып жұмысы. Тақырыбымыз: Дүкенде.

1 топ: дүкенде қандай киім бар, атап шығу, 4 сөз бағанға жазу.

2 топ: дүкенде қандай ойыншық бар: 4 сөз бағанға  жазу.

Доп

Қоян

Қуыршақ

Мысық

3 топ: дүкенде қандай жемістер, көкөністер бар: 4 сөз бағанға жазу.

Алма

Алмұрт

Қияр

Қызанақ

Тапсырма, дүкенде бір зат қана бар ма? Көп. Осы заттарды көпше түрінде жазыңдар.

Тон – дар                     Доп - тар                      Алма - лар                                                                               

Бөрік – тер                  Қоян - дар                    Алмұрт - тар                                                                                       

Қолғап – тар                Қуыршақ  - тар          Қияр - лар                                                                                               

Етік – тер                     Мысық  - тар              Қызанақ – тар

Ауызша ағылшын тіліне аудару.

Тон – дар        коут - с          Доп - тар      бол - з           Алма - лар   эпл –з                                                                            

Бөрік – тер      кяп - с           Қоян - дар    хэа - з           Алмұрт - тар   пэа - з                                                                                     

Қолғап – тар  шиттн - з       Қуыршақ  - тар дол - з      Қияр - лар   кюкамбэ-c                                                                                                

Етік – тер         бут - с          Мысық  - тар   кят - с        Қызанақ – тар томато-с                                                                                   

                                                                         

Сергіту сәті: «Ұзын құлақ сұр қоян».

Тапсырма: (келесі тапсырыс) Дыбыстық талдау жасау.

1 топ: қоян               2 топ: сүт                        3 топ:      өрік

Бір бала оқиды, басқалары тексереді.

Оқулықпен жұмыс: диалог оқу. 134 бет №1

Сен қандай дүкенге бардың?

Мен «Витамин дүкеніне бардым.

Не сатып алдың?

Мен сүт сатып алдым.

Ойын ойнау: «Бұл не?»

Сиқырлы қоржын ашылсын, ішінен шашу шашылсын! Көзін жұмады.

Қоржыннан балалар бір затты алып шығады, сипаттама береді.

Мысалы: алма – домалақ, жасыл, тәтті, дәмді, қатты.Эпл

Қорытынды:

Дизайнерлер бүгін жақсы жұмыс істедіңдер, сендерге жалақы беремін.

Қоржын ішінен балаларға баға алып беремін.

 

 
