Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / История / Конспекты / Қазақстан тарихы пәнінен "Сармат тайпаларының орналасуы.Сармат қоғамы. " тақырыбындағы сабақ жоспары

Қазақстан тарихы пәнінен "Сармат тайпаларының орналасуы.Сармат қоғамы. " тақырыбындағы сабақ жоспары


До 7 декабря продлён приём заявок на
Международный конкурс "Мириады открытий"
(конкурс сразу по 24 предметам за один оргвзнос)

  • История

Поделитесь материалом с коллегами:

Күні:____________ Сынып: 6 Пәні: Қазақстан тарихы

Сабақтың тақырыбы: §28. Сармат   тайпаларының орналасуы.Сармат қоғамы.


Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Қазақ халқының ата-тегі болған тайпалар мен ұлыстар туралы айта отырып, Арал-Каспий теңіздері бойын мекендеген сармат тайпаларының шығу тегі және олардың мекендеген жерлері туралы толық түсінік беру

Дамытушылық: Өздігінен жұмыс жасап, қорытындылауға дағдыландыру; Тәрбиелік: Оқушыларды өз халқының тарихын жете меңгеруге, бір-бірін тыңдай білуге тәрбиелеу.

Сабықтың түрі: Жаңа сабақ.
Сабақтың әдісі: Шаталовтың трек- схемалар технологиясы, өздігінен жұмыс жасату.
Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, карта, арнайы слайт, 6 классқа арналған мултимедия, тапсырмалар.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру бөлімі

Оқушылармен сәлемдесу, сыныпты  түгелдеу, сабаққа назар аудару .

ІІ. Үй тапсырмасымен жұмыс: Сематикалық картамен жұмыс.

Сұрақтар

Жебе

салатын

сауыт

зерлеу

тәлімді

сырға

жүннен

1

Бұйымның бетіне алтын

түйіршіктерді

дәнекерлеу әдісі





2

Әйелдерінің құлағына

таққан әшекей зат





3

Төсеніш пен кілемдерді

неден жасаған





4

Суарылмайтын

егіншілік қалай аталады






5

Қорамсақ деген не





hello_html_m249bbc83.gif

hello_html_5ec2e87a.gif

ІІІ. Жаңа сабақ:

Жаңа сабақтың жоспары:

1.Сарматтардың  орналасқан жері

2.Савроматтар

3.Арал-Каспий теңіздері аралығын мекендеген тайпалар

4.Қоғамдық құрылысы.

hello_html_m7e08a708.gif

2.Савроматтар

I:\..\AppData\Local\Temp\FineReader10\media\image20.jpeg


hello_html_20473e08.gif

hello_html_4075056f.gif

ІV. Тапсырмалармен жұмыс. БАСҚАТЫРҒЫШ.

Арсақ, Геродот,Ксеркс, Гиркан, Парфия, сармат.

д

р

о

д

г

и

ф

и

е

г

о

и

я

р

о

а

қ

т

р

к

а

д

с

к

с

с

а

п

о

р

с

к

а

н

т

р

а

е

р

р

м

а



Көп нүктенiң орнына тиiстi сөздердi қойыңдар.

Ежелгi грек тарихшысы Геродоттың хабарлауынша, савроматтар

______________ өте жақын тiлде сөйлеген, қауымдағы ________________тең саналған. Савроматтар________________ туыстас келген. Дай мен адай арасын кемінде ________ жыл бөліп жатыр.

Жауабы? скиф тіліне, ерлер мен әйелдер, дах-массагеттермен, исседондармен, 1 мың.


V. Жаңа сабақты бекіту: Балама тест (иә немесе жоқ).

  1. Елімізде сарматтар қоныстанған аймақ Оңтүстік Қазақстан. (жоқ)

  2. Тарихшы Дидордың айтуынша савроматтар «биік турлардың бауырында» тұрған агипейлермен көрші. (жоқ)

  3. Гиркан сармат дәуіріндегі Каспий теңізінің атауы. (иә)

  4. Каспий жағалауында өмір сүрген сармат тайпасы иседондар. (жоқ)

  5. "Сармат" атауы көне дәуір авторларының еңбектерінде б.з.б. ІV ғасырдан бастап кездеседі. (жоқ)

  6. Сарматтардың қоғамдық басқару құрылымы әскери демократия. (иә)

  7. Аршакиддер әулеті билігінің негізін салған сармат тайпасы сақ-массагеттер. (жоқ)

  8. Апарндар Б.з.б.248-247 жылдары Парфияны басып алған сармат тайпасы. (иә)

  9. б.з.б. VІІІ ғ.-б.з. V ғ. сармат тайпаларының өмір сүру мерзімі. (иә)

  10. Сарматтар скиф тіліне жақын тілде сөйлеген. (иә)

VІ. Оқушылырды бағалау. Сабаққа белсене араласқан жекелеген оқушыларды бағалаймын.

VІІ. Үйге тапсырма: §28 оқу, мазмұндау.

Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру.


57 вебинаров для учителей на разные темы
ПЕРЕЙТИ к бесплатному просмотру
(заказ свидетельства о просмотре - только до 11 декабря)

Автор
Дата добавления 26.02.2016
Раздел История
Подраздел Конспекты
Просмотров101
Номер материала ДВ-486587
Получить свидетельство о публикации