Инфоурок Всеобщая история Другие методич. материалыҚазақстан тарихынан "Үйсіндер" тақырыбына сабақ жоспары

Қазақстан тарихынан "Үйсіндер" тақырыбына сабақ жоспары

Скачать материал

Выберите документ из архива для просмотра:

Выбранный для просмотра документ 6 сынып тарих.doc

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

 

Сабақтың тақырыбы: Үйсіндер

Сабақтың мақсаты: Жетісуда шоғырланған  Үйсін мемлекетінің хронологиялық  шеңбері, қоғамдық құрылымы туралы түсініктерін қалыптастырады.

Күтілетін нәтиже;

Ø Оқушыларда үйсін мемлекеті туралы түсінік қалыптасады.

Ø Үйсін мемлекетінің орналасқан жері туралы мағлұмат алады;

Ø Үйсін мемлекеті туралы деректерді біледі;

Ø Жаңа тақырып бойынша өз бетімен жұмыс істейді, ізденіс жұмыстарын меңгереді.

Қолданылатын модульдер; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалаужәне оқуды бағалау, Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану.

Кедергі болатын қандай негізгі қиындықтар бар?

Әдіс-тәсілдер: Миға шабуыл, ,«БББ» , жұптық,топтық жұмыс, рефлексия, сергіту сәті, «Жұбыңды тексер, бағала» .

Сабақтың түрі: жаңа тақырып

Сабақ уақыты

Кезең, оның мазмұны

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау, оқу үшін бағалау

Ресурстар

5 мин

Кіріспе

Ұйымдастыру сәті:  1.Білу.

   2. Түсіну.

   3. Қолдану

   4. Талдау

   5. Жинақтау.

   6.Бағалау.

   7.Үй тапсырмасы.

 

Психологиялық дайындау «Ақтілек»

 

 

 

Топқа бөліну

Стикерлер арқылы топқа бөліну. Топқа ат қою және топ басшыларын сайлау.

Ұйымдастыру  кезінде  оқушылармен амандасып, ынтымақтастық атмосферасын құрамын және топқа бөлемін. Онда оқушыларға арнайы таратылған екі түсті  стикерге жазылған тілекті шаттық шеңбер құрып жанындағы оқушыға тапсырады. Топқа  стикердің түсі арқылы бөлу.

 

 

Керемет (қолдарын көтеру)

Тамаша (шапалақ)

 

О – о – о (бас бармақтарын көрсету)

Топқа ат қойып , топ басшыларын сайлайды.

 

 

Жарайсыңдар!

 

 

 

 

 

 

Тамаша!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Геометриялық өрнектер

5 мин

Екі бөлімнен тұрады

1. Алмастырда қайта бер.

2. Тест тапсырмасы

Білім  тексеру

 (Үй тапсырмасы)

 

1. Білу.  1.Қазақстанның  солтүстік  шығысында  . . . . . тайпалары  өмір  сүрген.

2.Сақтар б.з.б.  . . . . . . жылдықта Орта Азия  мен  Қазақстан  жерінде  мекен  етті.

3.Сақ  қоғамында . . . . . . сары  және  көк  түсті  киім  киген

4.Грек  македон  басқыншыларына  қарсы  күресті  . . . . . атты  сақ   басқарды.

5.Қызылордадан  300шақырым  жерден  Сақ  ескерткіштерінің  бірі  болып  табылатын   . . . . . . қаласының  орны  табылды.

6.Сақтар  төрт  түлік  мал  ішінде  . . . . . малын  аз  өсірген.

7.Сақ билеушісі Томирис б.з.б.. . . . . жылдары  өмір  сүрді.

8.Герадот  сақтарды. . . . . деп  атаған.

9.Сақ  сөзінің  мағынасы  Иран  жазбаларында. . . . . .деп  атаған.

10.Жетісу  жерінде . . . . . . тайпаларының  жиі  қоныстанатын  орталығы  болды.

Бағалау  шкаласы

1.2.3.балл-екі

4.5.6.7 балл-үш

8-13 балл-төрт

14-15 балл-бес

 

Алмастырда қайта бер ойыны.

      Оқушыға арнайы таратылған ақ парақтың төменгі жағына өз тараптарынан сақтар туралы  сұрақтар жазып , жанындағы оқушыға береді, алған оқушы сурақтың жауабын жағып, жауап жағылған шетін бүктеп келесі оқушыға тапсырады.Осылайша өз сұрағы өзіне келгенде сұрақтың жауаптарын тексеріп, бағалайды

     Оқушылар қойылған сұрақтар бойынша білімдерін көрсетеді.

Күтілетін жауаптары

1.Аримаспа

2. Бір  мың

3.Малшылар  мен  егіншілер

4.Спитамен

5. Шірік Рабат

6.Ірі қара

7.б.з.б. 570-520 ж.ж.

8.      Массагеттер

9.Жүйрік  атты  турлар

10.Тиграхауда

 

Смайликпен бағалау

Интербелсенді тақта

Смайликтер

Слайд №2

 

5 мин

:Жаңа такырыптын аттын, мақсатын ашу.

 

 

 

2.Түсіну Жаңа сабаққа ену үшін оқушыларға  бірінші суреттер көрсетіледі,сұрақтар қойылады.

-          Оқулықпен және  қосымша дерекпен жұмыс жасайды.

        

 

Сабақтың тақырыбын дәптерлеріне жазып алады

 

 

 

20 мин

Негізгі бөлім

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

Жаттығуды орындарында отырып орындау

 

«Жұбыңды тексер, бағала» әдісі

Мақсаты: Бағалау өлшемдерін негізге ала отырып, бірін-бірі бағалау іс әрекетін жүзеге асыру..

Бекіту тапсырмасы

Мағынаны тану

3.Қолдану.

Екі топта Үйсін мемлекеті туралы мазмұнды сызба жұмысын жасайды.

 

4.Талдау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.Жинақтау. Сабақты бекіту:

-  Шынжыр ойыны

 

Бағалау шкаласы бойынша бағаланады.

 

Сабақтың тақырыбын дәптерлеріне жазып алады

Екі топ бір-біріне циклді түрде постерлерін түсіндіреді.

- әр топ жеке-жеке суретті графикалық редакторда қалай қырқу керектігі жөнінде ортаға салып талқылайды.

 

 

 

Оқушылар топ бойынша шынжыр ойынын ойнайды. Онда бірінші топ екінші топқа, екінші топ бірінші топқа Үйсін мемлекеті туралы сұрақтар қояды. 10 сұрақты үзбей жауап қайтару керек.

       Венн диаграммасы

үйсін                               сақ

 

 

 

 

 

Формативті бағалау

«2жұлдыз, 1 тілек»

 

 

 

Бірін-бірі бағалау

Смайлик арқылы

 

 

 

 

 

 

 

«Епті екенсіңдер!»

 

 

 

Тақтадан дұрыс жауап көрсетілгенде, бағалау өлшемдерін негізге ала отырып, жұптар бірін- бірі бағалау әрекетін жүзеге асырады.

«5»-қатесіз орындалған жұмысқа

«4»-1 қатеге

«3»-2,3 қатеге

«2»-4 қатеге

Интербелсенді тақта, маркер, постер.

 

 

Стикерлер

 

 

 

АКТ ,

Информатика оқулығы

 

 

 

 

 

 

 

Таныстырылым көрсету

 

 

Слайд №3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 мин

Қорытынды

«Білемін, білдім, білгім келеді...» стратегиясы

Мақсаты; игерген білім жайында кері байланыс жасау.

 

 

 

 

Бағалау

 

 

 

 

 

 

 

Рефлексия

 

Рефлексия

Білемін

 

Білдім 

Білгім келеді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау парағы бойынша бағалау

 

 

 

 

 

 

Бүгінгі сабақтан алған әсерлерінді стикерлерге жазу.

Бүгінгі сабақта нені білдіңдер?

Тағы не туралы білгілерің келеді?

Осы тақырып бойынша не ой түйдіңдер? Сауалдарына жауапты кестеге түсіреді

Топ басшысы сабақ барысында топ мүшесі қаншалықты жауап бергенін бағалау парағына белгілеу арқылы бағалайды.

 

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтерге стикерлерді жапсыру арқылы білдіреді.

 

 

«Өте тамаша»

 

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау парағы

 

 

 

 

 

 

 

Әр түрлі стикерлер

 

 

 

 

 

 

Слайд №4

Таратпа қағаздар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау парағы

Стикерлер,смайлик жапсырылған плакаттар.

Слайд №5

 

Үйге тапсырма

Үйсіндер тақырыбын оқып, мазмұндау

Күнделікпен жұмыс

Күнделік

Слайд №6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Қазақстан тарихынан "Үйсіндер" тақырыбына сабақ жоспары"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Руководитель страховой организации

Получите профессию

HR-менеджер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Получите профессию

Экскурсовод (гид)

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
