"Қазақстан территориясындағы ғұн тайпалары" (10-сынып)
1577711
столько раз учителя, ученики и родители
посетили официальный сайт проекта «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
Добавить материал и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок Всеобщая история Другие методич. материалы"Қазақстан территориясындағы ғұн тайпалары" (10-сынып)

"Қазақстан территориясындағы ғұн тайпалары" (10-сынып)

библиотека
материалов

hello_html_m180a0ceb.jpg

Қордай ауданы №28 Ш.Уәлиханов атындағы орта мектебінің тарих пәнінің мұғалімі Нысырбаева Марьяш Айкеевна

Сыныбы: 10 сынып

Пәні: Қазақстан тарихы


Сабақтың тақырыбы: Қазақстан территориясындағы ғұн тайпалары

Сабақтың мақсаты:

Ғұн атауы, ғұндардың шаруашылығы мен тұрмысы, ғұн мемлекетінің саяси және мәдени дамуын анықтап, қазіргі Қазақстан жетістіктерімен байланыстыру.

Сабақтың міндеттері:

  1. Ғұндардың өмірі, кәсібі мен тұрмысын суреттей алады.

  2. Ғұн мемлекетінің саяси және мәдени дамуына үлес қосқан саяси жетекшілердің қызметіне салыстырмалы талдау жасайды.

  3. Қазақстан территориясында өмір сүрген тайпалардың өзара байланысын талдап,тарихи оқиғаға өз бағасын береді.

Сабақтың әдіс-тәсілдері:

  • «Сыйлық» ойыны.

  • Стикерлер тәсілімен топқа бөлу.

  • Джигсо.

  • БҮҮ тәсілі

  • Концептуалдық кесте.

Бағалау түрлері:

  • БҮҮ – өзін-өзі бағалау.

  • Критерий бойынша бағалау.

  • Суммативті бағалау.

  • «Маған не ұнады?» кері байланыс парағы.

Сабақтың көрнекілігі:

Интерактивті тақта, постер, маркер, стикер.


Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру.

  1. Сәлемдесу. Түгендеу. Назарын сабаққа аудару.

  2. «Сыйлық» ойыны.(сергіту сәті)

  3. Стикерлер арқылы топқа бөлу. /4 топ/.



hello_html_m1ed6ab42.jpg




ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

Сұрақ-жауап:

  1. Сақтар – ежелгі Қазақстан тұрғындары.

  2. Сақтардың өмір салты, шаруашылығы және тұрмысы.

  3. Парсылармен соғыс.

4.Теңдесі жоқ жәдігер.


ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіруге даярлау.

ІV. Жаңа сабақ




Тапсырма: Жигсо.

1 топ - Ғұндар.

2 топ – Ғұндардың шаруашылық өмірі мен тұрмысы.

3 топ – Ғұндардың жеңімпаз жорықтары.

4 топ – Халықтардың ұлы қоныс аударуы.

Бағалау: «Басбармақ» арқылы.


Тапсырма: Концептуалдық кесте

1 топ – Мөде

2 топ - Атилла


Адам

Ішкі саясаты

Сыртқы саясаты

Бағалау






БҮҮ тәсілі:


Білемін

Үйрендім

Үйренгім келеді





Бағалау: «Смайликтер» арқылы.


«Маған не ұнады» кері байланыс парағы.



Бағалау критерийлері:

  1. Ғұн тайпалар туралы және орлардың шаруашылығы мен тұрмысы туралы біледі, суреттей алады.

  2. Ғұн мемлекетінің саяси және мәдени дамуына үлес қосқан саяси жетекшілердің қызметіне салыстыра алады.

  3. Қазақстан территориясында өмір сүрген тайпалардың өзара байланысын талдап,тарихи оқиғаны бағалай алады.


V. Үйге тапсырма беру: п. 19-20 «Халықтардың ұлы қоныс аударуы»

VІ. Суммативті бағалау.























































Курс профессиональной переподготовки
Учитель истории и обществознания