1227044
столько раз учителя, ученики и родители
посетили официальный сайт ООО «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
Добавить материал и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок Всеобщая история Рабочие программыҚазақстан Тәуелсіздігінің жариялануы алдында

Қазақстан Тәуелсіздігінің жариялануы алдында

IV Международный дистанционный конкурс «Старт» Идёт приём заявок Для дошкольников и учеников 1-11 классов 16 предметов ОРГВЗНОС 25 Р. ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
библиотека
материалов

Қысқа мерзімді жоспар

Қазақстан тарихы

Күні:

Сынып 9

Пән мұғалімі: Азиева Гулдаурен Ізметқызы

Сабақтың тақырыбы:

Тәуелсіздіктің жариялануы алдында


Сабақтың мақсаты:

КСРО-ның ыдырауы жөнінде мағұлмат алмасу,ақпаратты өз бетінше талдауға дағдылау , топта бірлесе жұмыс жасай білу, сыни ойлауға үйрену, мәселенің шешімін таба білу, өзін-өзі реттеу.

Сабақ. әдіс-тәсілдері:

Жұптық ,топтық жұмыс, СТО технологиясының элементтері, постер қорғау, тірек сызба,кластер құру,венн диаграммасы,ассоциация құру.

Күтілетін нәтиже:

  • Оқушының ойын еркін жеткізе біледі; мағлұматты өз бетінше оқып, ұғынады,

  • ойын шығармашылықпен жеткізе алады.

  • АкТ тиімді қолданып, ақпаратты саралай алады.

  • Өзгені және өзін-өзі бағалай алады

Сабақ жоспары:






Үйге тапсырма:

Ұйымдастыру кезеңі: мақсат қою,топқа бөлу.

Сабақ барысы. СТО-дың 3 фазасы.

  1. Қызығушылығын ояту

  2. .Сергіту «Кім жүйрік?»

  3. Мағынаны тану

  4. Бекіту жұмысы

  5. Рефлексия:

  6. Үйге тапсырма беру.

Сабақтың барысы

Кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ұйымдастыру кезеңі






«Қарлы кесек» психологиялық тренинг өткіземін.

Оқушыларды үш топқа

бөлемін

І топ – «Қазақстан»
ІІ топ – «Ресей»
ІІІ топ – «Өзбекстан»

Сабақ алдында психологиялық тренингке қатысады

«Қарлы кесек» психологиялық тренинг

Оқушыларды үш топқа

бөлінеді.


1. Қызығушылығын ояту:








3. Сергіту сәті. «Макарена»

Үй тапсырмасы.

1. «Ой қозғау бөлімінде Тыңдап отырған үштік әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеріп шолу жасатамын.
1.
КСРО-ның ыдырауына не себеп болды?



Әр топ 3 оқушы берілген сұрақтары мен жауаптарын бірлесіп талқылайды

Сол арқылы берілген

сұрақтардың мағынасын ашады.






Сергіту сәтіне қатысады


Жеке бағалау







Мағынаны тану

Топқа бөліну












Сергіту сәті



Ү. Бекіту жұмысы



Оқушыларды буындарға байланысты үш топқа бөлу: да,де

та,те ма,ме



Топтарға мәтінді оқуды ұсынамын,бағыт беремін. Әр топқа оқу барысында тапсырма беремін:

1. Баяндаушылар Тақырыпты оқып, постер құрастыру

шылар.

2. Қосымша материалдар арқылы зерттеу жүргізушілер
3. Бақылаушылар . Сұрақ қояды,бағалайды




Сергіту сәті: Қызыл өрік биі.



Жаңа тақырып бойынша оқушыларға сұрақтар беремін.

«Стоп кадр» әдісі арқылы сабақты қорытындылаймын


Оқушылар үш топқа

бөлінеді.



Мәтінмен жұмыс жасайды., талқылайды,

пікір алмасады. Әңгімелейді, зерттейді.

Тірек сызба,венн диаграммасы,постер,

кластерге түсіреді.




Сергіту сәтіне қатысады.



Сұрақтарға жауап береді..

«Стоп кадр» әдісіне қатысады.





Бағдаршам арқылы бағалады










Басбармақ арқылы бағалады


Рефлексия:

Оқушыларға смайлик таратамын сол арқылы оқушылар бүгінгі сабақта көңіл күйлерінің қалай болғанын білдіреді

Смайлик арқылы көңіл күйін білдіру.


Үйге тапсырама:

Тәуелсіздіктің жариялануы алдында тақырыбына эссе жазу














Курс профессиональной переподготовки
Учитель истории и обществознания
Найдите материал к любому уроку,
указав свой предмет (категорию), класс, учебник и тему:
также Вы можете выбрать тип материала:
Краткое описание документа:

Қысқа мерзімді жоспар

Қазақстантарихы

Күні:

Сынып 9

Пән мұғалімі: Азиева Гулдаурен Ізметқызы

Сабақтың тақырыбы:

Тәуелсіздіктің жариялануы алдында

Сабақтың мақсаты:

КСРО-ның ыдырауы жөнінде мағұлмат алмасу,ақпаратты өз бетінше  талдауға дағдылау , топта бірлесе жұмыс жасай білу, сыни ойлауға үйрену, мәселенің шешімін таба білу, өзін-өзі реттеу.

Сабақ. әдіс-тәсілдері:

Жұптық ,топтық жұмыс, СТО технологиясының элементтері, постер қорғау,тірек сызба,кластер құру,венн диаграммасы,ассоциация құру.

Күтілетін нәтиже:

·         Оқушының ойын еркін жеткізе біледі;  мағлұматты өз бетінше   оқып, ұғынады, 

·         ойын шығармашылықпен жеткізе алады.

·         АкТ тиімді қолданып, ақпаратты  саралай алады.

·          Өзгені және өзін-өзі бағалай алады

Сабақ жоспары:

 

 

 

 

 

Үйге тапсырма:

Ұйымдастыру кезеңі: мақсат қою,топқа бөлу.

Сабақ барысы. СТО-дың 3 фазасы.

1.      Қызығушылығын ояту

2.      .Сергіту «Кім жүйрік?»

3.      Мағынаны тану

4.      Бекіту жұмысы

5.      Рефлексия:

6.      Үйге тапсырма беру.

Сабақтың барысы

Кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ұйымдастыру кезеңі

 

 

 

 

 

«Қарлы кесек» психологиялық тренинг өткіземін.

Оқушыларды  үш топқа

бөлемін

І топ – «Қазақстан»
ІІ топ – «Ресей»
ІІІ топ – «Өзбекстан»

Сабақ алдында психологиялық тренингке қатысады

«Қарлы кесек»психологиялық тренинг

Оқушыларды  үш топқа

бөлінеді.

 

1. Қызығушылығын ояту:

 

 

 

 

 

 

 

3. Сергіту сәті. «Макарена»

Үй тапсырмасы.

1. «Ой қозғау бөлімінде Тыңдап отырған үштік әдісі арқылы  үй тапсырмасын тексеріп шолу жасатамын.
1.КСРО-ның ыдырауына не себеп болды?

 

 

 

Әр топ 3 оқушы берілген  сұрақтары мен жауаптарын  бірлесіп талқылайды

Сол арқылы берілген

 сұрақтардың мағынасын ашады.

 

 

 

 

 

Сергіту сәтіне қатысады

Жеке бағалау

 

 

 

 

 

 

Мағынаны тану

Топқа бөліну

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

 

 

Ү. Бекіту жұмысы

 

Оқушыларды буындарға  байланысты  үш топқа бөлу: да,де

та,те ма,ме

 

 

Топтарға мәтінді  оқуды ұсынамын,бағыт беремін. Әр топқа оқу барысында тапсырма беремін:

1. Баяндаушылар Тақырыпты  оқып, постер  құрастыру

шылар.

2. Қосымша материалдар арқылы  зерттеу жүргізушілер
3. Бақылаушылар . Сұрақ қояды,бағалайды

 

 

 

Сергіту сәті: Қызыл өрік биі.

 

 

Жаңа тақырып бойынша оқушыларға сұрақтар беремін.

«Стоп кадр»  әдісі арқылы  сабақты қорытындылаймын

 

Оқушылар  үш топқа

бөлінеді.

 

 

Мәтінмен жұмыс жасайды., талқылайды,

 пікір алмасады. Әңгімелейді, зерттейді.

Тірек сызба,венн диаграммасы,постер,

 кластерге түсіреді.

 

 

 

Сергіту сәтіне қатысады.

 

 

Сұрақтарға жауап береді..

«Стоп кадр»  әдісіне қатысады.

 

 

 

 

Бағдаршам арқылы  бағалады

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Басбармақ арқылы бағалады

 

Рефлексия:

Оқушыларға смайлик таратамын сол арқылы оқушылар бүгінгі сабақта көңіл күйлерінің қалай болғанын білдіреді

Смайлик арқылы көңіл күйін  білдіру.

 

Үйге тапсырама:

Тәуелсіздіктің жариялануы алдында  тақырыбына эссе жазу

 

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

ВНИМАНИЮ УЧИТЕЛЕЙ: хотите организовать и вести кружок по ментальной арифметике в своей школе? Спрос на данную методику постоянно растёт, а Вам для её освоения достаточно будет пройти один курс повышения квалификации (72 часа) прямо в Вашем личном кабинете на сайте "Инфоурок".

Пройдя курс Вы получите:
- Удостоверение о повышении квалификации;
- Подробный план уроков (150 стр.);
- Задачник для обучающихся (83 стр.);
- Вводную тетрадь «Знакомство со счетами и правилами»;
- БЕСПЛАТНЫЙ доступ к CRM-системе, Личному кабинету для проведения занятий;
- Возможность дополнительного источника дохода (до 60.000 руб. в месяц)!

Пройдите дистанционный курс «Ментальная арифметика» на проекте "Инфоурок"!

Подать заявку
IV Международный дистанционный конкурс «Старт» Для дошкольников и учеников 1-11 классов Рекордно низкий оргвзнос 25 Р. 16 предметов ПОДАТЬ ЗАЯВКУ