Инфоурок / Химия / Конспекты / Азот. Аммиак. Аммоний тұздары (10 класс)

Азот. Аммиак. Аммоний тұздары (10 класс)


библиотека
материалов

Сынып: 10 «Д»


Сабақтың тақырыбы

Азот. Аммиак. Аммоний тұздары.


Сабақтың мақсаты



Оқушыларға азот, аммиак, аммоний тұздарының қасиеттері және алыну әдістері туралы жалпы мағлұмат беру.

Оқыту нәтижесі


а) Білімділік: Периодтық жүйедегі азоттың орнына байланысты оны Ү топ элементі ретінде сипаттау; аммиактың және аммоний тұздарының физикалық химиялық қасиеттерімен таныстыру.

ә) Тәрбиелік: Оқушыларды сабақ үстінде жеке, топтық, ұжымдық қарам - қатынасқа баулу, ой пікірлерін өзара бөлісуге, достыққа, адамгершілікке тәрбиелеу
б) Дамытушылық: Ой - өрісін, есте сақтау және шығармашылық қабілеттерін дамыту.

Қолданыла

тын технология

лар мен модульдер

Сын тұрғысынан ойлау, бағалау, АКТ

Сабақтың

барысы

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс - әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

  • Сәлеметсіздерме, балалар?

  • Оқушыларды түгендеу

Оқушылар амандасады. Топ бойынша отырады.

Өткен сабақты қайталау

-Оқушылар сендерге 2 нұсқа бойынша тест таратамын, 2 минут ішінде ойланып жауап беріңдер

-Оқушылар тестке жауап береді

Жаңа тақырыппен танысу







  • Олай болса балалар сендерге мен мәтін таратамын, сол мәтінді оқып, топ болып ақылдасып, талқылайсыңдар. Алдарыңдағы плакатқа презентация жасайсыңдарда басқа топтарға өздеріңнің презентацияларыңды қорғайсыңдар

  • Ал ендігі шығармашылық кезеңге де келіп қалдық. Әрбір топқа тапсырма таратылады.

Мәтінмен танысып, презентация құрады. (10 мин)


Топтың ішінен басқа топқа презентацияларын қорғайтын оқушы сайланып, қорғайды

(бағалайды) (10 мин)


Оқушылар реакция теңдеулерін жазады және соған байланысты іс жүзінде тәжірибе қөрсетеді (10мин)

Сабақтың рефлексиясы

  • Жаңа тақырыпты өте жақсы меңгердім. Бұл сабақта алған білімім өзімнің болашағыма азық болады дегендерің сандықты таңдайсыңдар.

  • Жаңа тақырыпты жақсы меңгердім, бірақ әлі де зерттеп, қарастыратын материалдар, сұрақтар бар дегендерің миксерді таңдайсыңдар.

  • Жаңа тақырыпты меңгеруге әлі де қосымша сабақтар қажет дегендерің жедел жәрдемді таңдайсыңдар.


Топ болып ақылдасып тиісті

суретті таңдайды және неге таңдағанын айтып стикерлерді

сол таңдаған суреттеріне жапсырады.

(3мин.)

Топ басшысы бағалау парағындағы ұпайларды жинақтап критериялар бойынша бағалайды

Үй тапсырмасы

§ 8.9-8.11

6 – 7 есеп 237 бет


Үй тапсырмаларын жазады




Только до конца зимы! Скидка 60% для педагогов на ДИПЛОМЫ от Столичного учебного центра!

Курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации от 1 400 руб.
Для выбора курса воспользуйтесь удобным поиском на сайте KURSY.ORG


Вы получите официальный Диплом или Удостоверение установленного образца в соответствии с требованиями государства (образовательная Лицензия № 038767 выдана ООО "Столичный учебный центр" Департаментом образования города МОСКВЫ).

Московские документы для аттестации: KURSY.ORG


Краткое описание документа:

Сынып:     10  «Д»                  

 

Сабақтың тақырыбы

Азот. Аммиак. Аммоний тұздары.

Сабақтың мақсаты

 

 

Оқушыларға азот, аммиак, аммоний тұздарының қасиеттері және алыну әдістері туралы жалпы мағлұмат беру.

Оқыту нәтижесі

 

а) Білімділік: Периодтық жүйедегі азоттың орнына байланысты оны Ү топ элементі ретінде сипаттау; аммиактың және аммоний тұздарының физикалық  химиялық қасиеттерімен таныстыру.

 ә) Тәрбиелік: Оқушыларды сабақ үстінде жеке, топтық, ұжымдық қарам - қатынасқа баулу, ой пікірлерін өзара бөлісуге, достыққа, адамгершілікке тәрбиелеу
б) Дамытушылық: Ой - өрісін, есте сақтау және шығармашылық қабілеттерін дамыту.

Қолданыла

тын технология

лар мен модульдер

Сын тұрғысынан ойлау, бағалау, АКТ

Сабақтың

барысы

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс - әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

-         Сәлеметсіздерме, балалар?

-         Оқушыларды түгендеу

Оқушылар амандасады. Топ бойынша отырады.

Өткен сабақты қайталау

-Оқушылар сендерге 2 нұсқа бойынша тест таратамын, 2 минут ішінде ойланып жауап беріңдер

-Оқушылар тестке жауап береді

Жаңа тақырыппен танысу

 

 

 

 

 

 

-         Олай болса балалар сендерге мен мәтін таратамын, сол мәтінді оқып, топ болып ақылдасып, талқылайсыңдар. Алдарыңдағы плакатқа презентация жасайсыңдарда басқа топтарға өздеріңнің презентацияларыңды қорғайсыңдар

-         Ал ендігі шығармашылық кезеңге де келіп қалдық. Әрбір топқа тапсырма таратылады.

Мәтінмен танысып, презентация құрады. (10 мин)

 

Топтың ішінен басқа топқа презентацияларын қорғайтын оқушы сайланып, қорғайды

(бағалайды) (10 мин)

 

Оқушылар реакция теңдеулерін жазады және соған байланысты іс жүзінде тәжірибе қөрсетеді (10мин)

Сабақтың рефлексиясы

-         Жаңа тақырыпты өте жақсы меңгердім. Бұл сабақта алған білімім өзімнің болашағыма азық болады дегендерің сандықты таңдайсыңдар.

-         Жаңа тақырыпты жақсы меңгердім, бірақ әлі де зерттеп, қарастыратын материалдар, сұрақтар бар дегендерің миксерді таңдайсыңдар.

-         Жаңа тақырыпты меңгеруге әлі де қосымша сабақтар қажет дегендерің жедел жәрдемді таңдайсыңдар.

 

Топ болып ақылдасып тиісті

суретті таңдайды және неге таңдағанын айтып стикерлерді

сол таңдаған суреттеріне жапсырады.

(3мин.)

Топ басшысы бағалау парағындағы ұпайларды жинақтап  критериялар бойынша бағалайды

Үй тапсырмасы

§8.9-8.11  

№ 6 – 7 есеп 237 бет

Үй тапсырмаларын жазады

 

 

 

 
