Инфоурок / Дошкольное образование / Конспекты / Бағалаудың түрлері: «Оқыту үшін бағалау» (коучинг)

Бағалаудың түрлері: «Оқыту үшін бағалау» (коучинг)


библиотека
материалов

Орал облысы

Мемлекеттік каммуналдық мекеме « Ақсай қаласының №2 Жалпы білім беретін орта

мектебі»

Физика-информатика пәні мұғалімі: Карабаева Сауле Кенжегалиевна

Күні

21.11.2014 жыл

Коучингтің

Тақырыбы:

Бағалаудың түрлері «Оқыту үшін бағалау»

Коучинг

Мақсаты:

Бүгінгi заман талабына сай, жаңа ағымға қабілетті, өзі шешім

қабылдай алатын, өздігінен білім алуға ынталы тұлғаны

қалыптастыру. Критериалды бaғалау жүйесі арқылы oқушының белсенділігін арттыру, oқу үрдісіне жарысa, бәсeкелесe бiлім алуға қол жеткiзу.


Оқыту нәтежелері

Мұғалімдер коучинг сабағының соңына дейін, бағалаудың кез-келген оқушы жұмысында қолданылатын критерийлерімен танысады.

Балалардың нені оқығанын қалайтыныңызды білдіреді. Оқушылар не білуі, не түсінуі тиіс екендігін немесе сабақтың соңына немесе бірнеше сабақтан кейін олардың не істеуге қабілетті екендіктерін сипаттау.


Түйінді идея:

Мұғалімдердің оқушыларға нені оқығандарын нақты тұжырымдауға көмектесу үшін пайдаланатын және оқушылармен олардың жұмысы туралы диалогқа және өзара іс-қимылға негіз бола алатын өтініштері.


Коучинг

Кезеңдері:

Коуч іс-әрекеті

Мұғалімнің іс-әрекеті

Ұйымдастыру


Амандасу. « Сүлгіден әдемі гүл жасап ,бір-біріне сыйлау арқылы» топқа бөлу .Топқа ат қойғызу, топ мүшелерін (басшы, уақыт белгілеуші, сарапшы ,сыншы) сайлап қызметтерімен таныстыру.

Топқа бөледі.

Топтың алтын ережесін сайлау.

Білу

Түрткі ретінде тапсырма берілді. Ұстаздар әр түрлі материалдардан мектеп үлгісін тұрғызды.

Маңызды деген мәселелерді талқылап тәжірибеде қолданып, ой елегінен өткізу.






















































Түсіну
















Топ орындарын ауыстырып , тұрғызылған мектепке сарапшы ,сыншы,бақылаушы берілген уақыт ішінде ойларын айтты. Содан соң бағалады.

G:\Жиналыс 21.11.2014\161.JPG

Топтардың жұмысымен таныстыру. G:\Жиналыс 21.11.2014\173.JPG


Қолдану

Мектеп қандай болу керек ұстаздар критерия қояды.



мектептің көгалдануы, спорт алаңы, орналасу аймағы,

мектеп биіктігі , қауіпсіздігі.

Критерия қоюды ұсынады.

Әрі осы қойылған критерия бойынша топ бір-бірін бағалады.

Талдау

Критериалды бағалаудың тиімділігі талданып ,сабақ жоспарын құруда ескеру қажеттілігі айқындалды.

Өз ойларын ортаға салды.

Жинақтау

Бағалау

Де Бононың «алты қалпақ» әдісі бойынша кері байланыс орнатылды.

Пікір алысты.

G:\Жиналыс 21.11.2014\186.JPG



Только до конца зимы! Скидка 60% для педагогов на ДИПЛОМЫ от Столичного учебного центра!

Курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации от 1 400 руб.
Для выбора курса воспользуйтесь удобным поиском на сайте KURSY.ORG


Вы получите официальный Диплом или Удостоверение установленного образца в соответствии с требованиями государства (образовательная Лицензия № 038767 выдана ООО "Столичный учебный центр" Департаментом образования города МОСКВЫ).

Московские документы для аттестации: KURSY.ORG

