Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Технология / Конспекты / Бағдарлама тақырыбы: Бұйымды өлшемсіз дайындау Сабақтың тақырыбы: Алжапқышты өңдеу. Аспабауы мен белдігін өңдеу
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Технология

Бағдарлама тақырыбы: Бұйымды өлшемсіз дайындау Сабақтың тақырыбы: Алжапқышты өңдеу. Аспабауы мен белдігін өңдеу

библиотека
материалов

hello_html_m1520b38c.gifhello_html_m1520b38c.gifhello_html_m1520b38c.gifБекітемін

дир. ӨОЖ орынбасары

___________________


18 сабақ

Бағдарлама тақырыбы: Бұйымды өлшемсіз дайындау

Сабақтың тақырыбы: Алжапқышты өңдеу. Аспабауы мен белдігін өңдеу

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Алжапқыштың аспабауы мен белдігін практикада тігіп үйрену

Дамытушылық: Оқушылардың ой қабілетін өндірістік сабағында қолданып, технологиялық қабілетін дамыту

Тәрбиелік: Еңбекке баулуға, ұжыммен бірлікте жұмыстануға тәрбиелеу

Сабақ түрі: Аралас

Әдісі: сөздік, көрнекілік, практикалық

Көрнекілік: Нұсқау карталар, үлгілер, шеберхана жабдықтары,

оқушылардың жеке құралдары.

МТҚ: АТҚ

Пәнаралық байланыс: Құрастыру, технология, үлгілеу, жабдық

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру бөлімі (5 – 6 мин)

1. Оқушылармен амандасу

2. Жоқ оқушыларды белгілеу

3. Жұмыс орындарының сабаққа дайындығын тексеру

ІІ. Кіріспе нұсқау (30 – 35 мин)

Оқушылардың зейінің жаңа сабаққа бейімдеу:

«Пішім бөлшектерін ата»

hello_html_1797cfff.png

Сабақ тақырыбы мен мақсатын хабарлау:

«Алжапқышты өңдеу. Аспабауы мен белдігін өңдеу»


ІV. Жаңа тақырыпты баяндау:

Аспабауын өңдеу:

Операция атауы

Тех/қ шарты

Суреті

1

Көктеу

Аспабаудың оң беттестіріп, 0,9-см







hello_html_m7a6d67c5.gif

2

Сырып тігу

1,0 см

3

КЖС

Әр 10см сайын

4

Баса үтіктеу

Тігісті үтіктейтін мата арқылы

5

Оң айналдыру, шеттік шығару

Қиғаш тігіспен, қиық шетіне 0,2см жетпей



hello_html_c552755.gif

6

Безендіргіш тігіс беру

Аспабау жиектерне 0,1-см

hello_html_m73db8dc5.gif

7

КЖС

Әр 10см сайын


8

Баса үтіктеу

Тауарлық түр беру

hello_html_m5fff3a8d.gif



Белдігін өңдеу:

Операция атауы

Техникалық шарты

Суреті

Айналдыра көктеу



Оң жақтарын беттестіріп 0,4-0,6 0,5-0,7

hello_html_m4a2da943.png

Жөрмеп тігу

Көктеу жібін суыру

Әр 10-см сайын

hello_html_m4a2da943.png

Жұқарту

Тігіске 0,2-см жеткізбей

Оң айналдыру Шеттік шығару

Қиғаш тігіспен


Безендіргіш тігіс беру

1-см 3-4 инешаншым

Т.Е 0,1-см

hello_html_m32d78ada.gif

Көктеу жібін суыру

Әр 10-см сайын

Баса үтіктеу

Белдікке тауарлық түр беру

hello_html_1820b46c.gif

Бастыра тігу

Алшапқыштың бел қиығына

hello_html_bfc4ea.jpg



Кездесетін ақауларға көңіл аудару

  1. Ұштарын жұқартқанда

  2. Белдікті жөрмеп тіккенде

  3. Аспабауды сырып тіккенде тігіс ендерінің симметриясы

Тақырып бойынша білімдерін бекіту: «Операция атауын жаз»


Суреті


hello_html_m7a6d67c5.gif







hello_html_c552755.gif


hello_html_m73db8dc5.gif




hello_html_m5fff3a8d.gif




hello_html_m4a2da943.png



hello_html_m4a2da943.png





hello_html_m32d78ada.gif



hello_html_1820b46c.gif


hello_html_bfc4ea.jpg


Қауіпсіздік ережелерді қайталау

IV. Жаттығулар және оқушыларды өз бетімен жұмыстандыру .

Ағымды нұсқау. Жұмыс орындарын тексеру барысында көңіл аудару:

Жұмыс орнын қарап өткенде:

  • Жұмыс орнын ұйымдастыруын тексеру;

  • Еңбек тәсілдері мен операциялардың дұрыс орындалуын бақылау;

  • Технологиялық процесінің орындалуын бақылау;

  • Жұмыс барысында қауіпсіздік ережесін сақталуын бақылау;

  • Оқушылардың өзін және өзара бақылауларын қадағалау;

  • Жеке нұсқау.

V. Соңғы нұсқау (25 мин):

1.Өндірістік сабағын қорытындылау

«Бүгінгі сабағымызды қорытындылай келе, алжапқыштың аспабауы мен белдігін өңдеуді практикада тігіп үйрендік»

2. Оқушылардың жақсы орындалған жұмыстарын атап өту

3. Жұмыс барысында кездескен ақауларды, олардың себебін және жою жолдарын талдау

4. Жабдықты, құрал – саймандарды, жұмыс уақытын, еңбек дағдыларын ұтымды қолдану жолдарын талдау

5.Оқушылардың жеке бағаларын хабарлау

6. Үй жұмысын тапсыру

7.Жұмыс орындарын және шеберхананы жинау
































Суреті


hello_html_m7a6d67c5.gif







hello_html_c552755.gif


hello_html_m73db8dc5.gif




hello_html_m5fff3a8d.gif




hello_html_m4a2da943.png



hello_html_m4a2da943.png





hello_html_m32d78ada.gif



hello_html_1820b46c.gif


hello_html_bfc4ea.jpg














Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
