Предпросмотр материала:
|
Пәні: |
Ана тілі |
||
|
Сыныбы: |
3 сынып |
||
|
Мерзімі: |
|
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сиыр. |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мал туралы білімдерін тереңдету. Сиырдың пайдасын ұғындыру. |
||
|
Табыс критерийлері: |
- Ой-өрісін,сөздік қорын байыту. - Мәнерлеп ,түсініп оқуда білім-білік дағдыларын дамыту. - Шығармашылық қабілетін арттыру. |
||
|
Оқыту нәтижесі: |
Мал туралы білімдерін тереңдету, жүйелеу.Сиырдың пайдасын ұғындыру. |
||
|
Дерек көздері: |
Ана тілі оқулығы «Атамұра»баспасы 2010ж. |
||
|
Көрнекіліктер: |
Сюжетті суреттер.Жұмсақ ойыншық. А3 қағазы, оқулық, маркерлер, түрлі-түсті стикерлер. |
||
|
Қолданылатын әдіс – тәсілдер: |
1.Топтық жұмыс. 2.Сұрақ-жауап. 3.Үш сұрақ тәсілі. 5.Кластер әдісі. |
||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс - әрекеті |
Оқушылардың іс - әрекеті |
Уақыты |
|
Қызығушылықты ояту кезеңі 1.Топтастыру. 2.Психологиялық дайындық.
3.Үй тапсырмасын тексеру. |
1.Сыныпқа ену, оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, сәлемдесу. 2.Шаттық шеңбер құру. Түрлі түсті конфет арқылы 4 шағын топтарға бөлу. І «Ботақан» ІІ топ: «Құлыншақ» ІІІ топ «Бұзауқан» ІV топ: «Қошақан» 3. «Торы құлын»мәнерлеп оқу.Сұрақ-жауап арқылы қорытындылау.
|
1. Орындарынан тұрып сәлемдеседі жылы қабақты сезеді. 2.Шаттық шеңбер құрады.Жұмсақ ойыншық арқылы жылы лебіздерін айтады. 3 Түрлі-түсті конфеттер алып, шағын топтарға бөлінеді..
Өлеңді мәнерлеп оқу.Сұраққа жауап беру. «Бесіктің пайдасы»топтастыру. |
5 минут
5 минут |
|
Мағынаны тану 1. Ой қозғау
2. Жаңа сабақ
4. Топтық тапсырма
Сергіту сәті. |
«Үш сұрақ»әдісі арқылы топтың атын ашу. Сөзжұмбақ жасыру.
Сюжетті суреттер көрсету.. Оқулықпен жұмыс. «Джексо»әдісінің элементтері арқылы өлеңді оқып,талқылау. 1.Топ Жылқы мен сиыр ұқсастығы,ерекшеліктерінсалыстыр. 2.Топ.Мақал-мәтел,жұмбақ жасыру. 3.Топ.Шығарма жазу,өлең шығару. 4.Топ.Малға байланысты ырым-тыйым сөздер жазу. Музыка қосу. |
Топтарының атына сәйкес үш сұрақ дайындайды.Топтар сұрақтарын ауысып,жауабын береді. Сөзжұмбақты шешеді.Жауабы сиыр.
Венн диограммасы арқылы.. Мақал-мәтел жазады,жұмбақтар жасырады. Жылқыға байланысты мақал-мәтел.ырым-тыйым сөздер жазады. Шығарма жазады,өлең шығарады. Ырым-тыйым сөздер жазу.
Әнге қимылмен билейді. |
10 минут
2 минут
|
|
Ой толғаныс кезеңі
Бағалау
Үйге тапсырма
Рафлексия |
Постер жұмыс. Сиыр терісінен қандай бұйым жасауға болады? «Жылдам тап»ойыны арқылы қорытындылау.Қай төлді қалай шақырады? Өзін-өзі бағалау.Формотивті бағалау.
Өлеңді жаттау.Сиырдың суретін салу.
«Екі жұлдыз бір тілек!»әдісі арқылы кері байланыс жасау. |
Топпен жұмыс жасап,постерді қорғайды.
Дәптерге шаршы салып,түрлі түске бояу арқылы өзін-өзі бағалайды.
Өлеңді жаттайды,сиырдың суретін салады.
Оқушылар стикерлерге бүгінгі өткен сабақ бойынша алған әсерін жазады.
|
10 минут
5 минут
3 минут
5минут |
Бастауыш сыныптарының ана тілі пәні бойынша 3 сыныбының "Сиыр" тақырыбына жазылған сабақ жоспары. Мал туралы білімдерін тереңдету. Сиырдың пайдасын ұғындыру мақсатында өтіледі.
Сабақтың табыс критерийлері: - Ой-өрісін,сөздік қорын байыту.
- Мәнерлеп ,түсініп оқуда білім-білік дағдыларын дамыту.
Шығармашылық қабілетін арттыру.
Сабақта қолданылатын әдістер:
1.Топтық жұмыс.
2.Сұрақ-жауап.
3.Үш сұрақ тәсілі.
5.Кластер әдісі.
Бастауыш сыныптарының ана тілі пәні бойынша 3 сыныбының "Сиыр" тақырыбына жазылған сабақ жоспары. Мал туралы білімдерін тереңдету. Сиырдың пайдасын ұғындыру мақсатында өтіледі.
Сабақтың табыс критерийлері: - Ой-өрісін,сөздік қорын байыту.
- Мәнерлеп ,түсініп оқуда білім-білік дағдыларын дамыту.
Шығармашылық қабілетін арттыру.
Сабақта қолданылатын әдістер:
1.Топтық жұмыс.
2.Сұрақ-жауап.
3.Үш сұрақ тәсілі.
5.Кластер әдісі.
Профессия: Учитель начальных классов
В каталоге 7 152 курса по разным направлениям