Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Технология / Презентации / Белдемше шығу тарихы.Эскизін салу.
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Технология

Белдемше шығу тарихы.Эскизін салу.

библиотека
материалов


Тақырыбы: Белдемше. Шығу тарихы. Мата таңдау. С/ж. Белдемше эскизін салу.

Сабақтың мақсаты: Оқушыны белдемшенің түрлері және оның эскизін салу жолдарымен таныстыра отырып, өз бетімен ізденіп, жұмыс жасауға дағдыландыру.

Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ

Сабақтың типі: аралас сабақ


Сабақтың әдісі:сұрақ-жауап, түсіндірме, көрнекіліктік.

Көрнекілігі: тірек схемалар, слайд.

Техникалық құралдар: компьютер

Пәнаралық байланыс: бейнелеу өнері.

Сабақ жоспары:


І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

ІІІ. Жаңа сабақтың тақырыбын ашу

VI Жаңа сабақты түсіндіру.

V. Жаңа сабақты бекіту

VІ. Сарамандық жұмыс

VІІ. Қорытынды

VIII. Жұмыс орнын жинастыру.

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

а) оқушылармен сәлемдесу;

ә) оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру;

б) сабаққа даярлығын байқау;

в) оқушылардың назарын сабаққа аудару;

Мақсатымыз білім алу,

Міндетіміз еңбектену.

Барлығымыз жұмыла,

4-5ке қолжеткізу- дей отырып, бір- бірімізге қарап сәттілік тілейік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру (графикалық диктант арқылы).

Сұрақ жауабымен келіссе «Иә - » , келіспесе «жоқ Λ » белгілейді.

  1. Тігін машинасымен жұмыс істегенде жарық сол жақтан түсу керек. ( - )

  2. Іс тігушімен машина столының ара-қашықтығы 16-20 см. болу керек.( Λ )

  3. Іс машинасын сабақтағанда аяқты педальдан алу керек. ( - )

  4. Ине майысқан: ине сынады, жіп үзіледі, тістері босатылады.(-)

  5. Ине негізі төрт бөліктен тұрады.( Λ)

  6. Қалың мата тігу үшін № 90 инені қолдану керек.( Λ)

  7. Махавик тек бір бағытта жұмыс атқарушыға қарай айналу керек.( - )

  8. Машина іске қосылмай тұрғанда қысу табаны түсіп тұрады.( Λ)

  9. Қол машинасын 1870 жылы ойлап тапқан.( Λ)

  10. Аяқ машинасының ең керек деталы аяқ жетегі. ( - )

  11. Ине дұрыс егелмеген: жіп үзіледі, мата жіптерін жұлады. ( - )

  12. Қол машинасымен аяқ машинасының сабақталуы бірдей емес. ( Λ)

  13. Қайыққа шөрік дұрыс кигізлсе, сағат тіліне қарсы айналады. ( - )

  14. Орындық машина инесіне қарама –қарсы тұруы керек. (-)

  15. Қайыққа шөрікті кигізгеннен кейін, жіп 10-15 шығып тұруы керек.( - )

Оқушылар графикалық диктант жазып болғаннан кейін жауап парақтарын бір-бірімен алмастырады. Сол кезде тақтаға графикалық диктанттың дұрыс жауабы слайд арқылы шығарамын. Оқушылар жұмысты тексеріп шығады, бағалау рейтенгісі арқылы үй жұмысын өздері бағалайды.

hello_html_m2b88477f.gif


hello_html_5fc3850f.gif


ІІІ.Жаңа сабақтың тақырыбын ашу.

1 Жазу жазып жалықпаған,

Жаза жаза арықтаған.(БОР)

2 Оқу .....мен құдық қазғандай (ИНЕ)

3 Бұйымды пішуге қажет құрал? ( ҮЛГІ)

4 Белдемшелі бұйымдардың үстіңгі бөлігі. (БЕЛДІК)

5 Үлгіні жылжытпайтын құрал. (ТҮЙРЕУІШ ИНЕ)

6 Бұйым пішілетін зат. (МАТА)

7 Екі тышқан бірлесіп, кесіп пішіп береді.

Жүрмесе егер бірлесіп, жоқ қой оның керегі. (ҚАЙШЫ)

8 Жаңартады үйіңді, тазартады киімді.

Жолыңада тиімді, не дейді бұл бұйымды? (ШӨТКЕ)




1.

Б




2.


Е



3.

Л





4.



Д




5.




Е








6.

М






7.



Ш



8.




Е



Оқушыларды мақал –мәтел арқылы топқа бөлу .« Адам көркі шүберек»


ІV. Жаңа сабақты түсіндіру

Өткен сабақтармен жаңа сабақ байланыс көпірі. Глоб ағашына өзінің осы тақырып жөніндегі білім деңгейін көрсетеді.

Белдемше шығу тарихын , түрлерін іздеп оқып келуге алдын ала берілген тапсырма бойынша оқушылардың талдауы.

Белдемше жөнінде пайдалы кеңестерге тоқтала келіп,киіне білу де мәдениеттіліктің бір көрінісі екендігі туралы өз ой-пікірлерін талдау.


hello_html_m6fef12a5.gif


hello_html_46de838a.gif


hello_html_m2fe6f684.gif

V . Жаңа сабақты бекіту.

  1. Силуэтіне қарай белдемше қалай бөлінеді ?

2 Пішіміне қарай қалай аталады ?

3 Жаздық белдемшенің матасы қандай болады ?

4 Қай ғасырдан бастап әйелдер белдемшесі қарапайым болды ?


VІ. Сарамандық жұмыс.

Белдемшенің эскизін салу.

VIІ. Қорытынды

  1. Жақсы салынған эскиздерді көрсету, мадақтау. Екі ұсыныс,бір тілек

  2. Эссе ,жұмбақ ,өлең жолдарын жазу.

  3. Бағалау. Эзкизді әдемі сызған оқушыларға «суретші - модельер» атты куәлік тапсыру.

  4. Үйге тапсырма беру.

Сантиметрлік таспа, қалам, қағаз, сызба алып келу.

Әр оқушы өзіне ұнайтын бір белдемше моделін салып келу.

VII. Жұмыс орнын жинастыру.

Қажиакбарова Алмагүл Токтабековна

Технология пәні мұғалімі.

ШҚО

Тарбағатай ауданы

«М.Әуезов атындағы орта мектебі» КММ


Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 15.02.2016
Раздел Технология
Подраздел Презентации
Просмотров533
Номер материала ДВ-455741
Получить свидетельство о публикации