Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Опубликуйте свой материал в официальном Печатном сборнике методических разработок проекта «Инфоурок»

(с присвоением ISBN)

Выберите любой материал на Вашем учительском сайте или загрузите новый

Оформите заявку на публикацию в сборник(займет не более 3 минут)

+

Получите свой экземпляр сборника и свидетельство о публикации в нем

Инфоурок / Химия / Рабочие программы / Бейорганикалық қосылыстар туралы мағлуматтарды қорытындылау
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Химия

Бейорганикалық қосылыстар туралы мағлуматтарды қорытындылау

библиотека
материалов

Бейорганикалық қосылыстар туралы

мағлуматтарды қорытындылау.


Ұйғыр ауданы,

Ақтам орта мектебінің мұғалімі

О.Т.Измахунов

Сабақтың мақсаттары:

1. Білім берушілік мақсаты: Оқушылардың негізгі бейорганикалық қосылыстар жайындағы білімдерін жүйелеу.

2. Дамытушылық мақсаты: Оқушылардың генетикалық байланыс туралы түсініктерін дамыту.

3. Тәрбиелік мақсаты: Оқушылардың өз бетінше жауап беру біліктілігін қалыптастыру, қорытындылай білуге баулу.

Сабақ түрі: Сайыс

Сабақ типі. Білімді қорыту және жүйелеу

Сабақ көрнектілігі: Сызбалар, карточкалар ,формулалар

Сабақ жоспары:

  1. Ұйымдастыру кезеңі

  2. Сабақ мақсатымен таныстыру.

  3. Әр топ жетекшілері өздерін таныстырады.

  4. Қосылыстардың күнделікті тұрмыстағы пайдасы, қасиет туралы әңгімелейді.

  5. Сиқырлы қоржындағы сұрақтар

  6. Реакция теңдеулерін жазу.

  7. Химиялық эстафета

  8. Химиялық ойындар

  9. Химиялық есептер

  10. Капитандар жарысы

  11. Эксперименттік есептер жарысы

  12. Қорытындылау, бағалау , бекіту.

Сабақтың барысы: Сынып 2 топқа бөлінеді.

Топ мүшелері өздерін таныстырады.

1. Қышқылдар 2 Тұздар

  1. Біздің пайдамыз, қасиетіміз

  2. Сиқырлы қоржындағы сұрақтар:

1. Тұздар дегеніміз не?

  1. Тұздардың аталуы

  2. Қышқылдар дегеніміз не?

  3. Қышқылдардың аталуы

  4. Оксидтер дегеніміз не? Олардың аталуы

  5. Негіздер дегеніміз не? Олардың аталуы

Білмейтінің білем деп олжа қуар,

Кейбіреудің әр заттан болжамы бар.

Химияны болжаммен ұға алмайсың,

Формуланың оң жағымен сол жағы бар – дей отырып келесі кезекті реакция теңдеулеріне береміз.

Қышқылдар” тобына “Тұздар” тобына

1. ? + Н2 О= 1 + С аО=?

2. Na2O +? = 2. Na +?=

3 .NaOH+?= 3. CaCI2 +?=

5. Келесі кезекте “Химиялық эстафета”берілген сызбанұсқа бойынша реакция теңдеулерін құрастыру.

  1. Bhello_html_m2b65a24a.gifhello_html_m2b65a24a.gifhello_html_m2b65a24a.gifhello_html_m2b65a24a.gifa BaO Ba(ОН)2 ВaCI2 BaSO4

  2. Phello_html_m2b65a24a.gifhello_html_6f2eae6a.gifhello_html_m2b65a24a.gif P2O5 H3PO4 Na 3 PO4

6. Кім жылдам? Дамино, қалтаға салу ойындары. Бейорганикалық қосылыстардың формулаларын 4-ке бөлу

  1. Капитандар жарысы. Суретке қарап қауіпсіздік ережесін айту.

  2. Өз орныңды тап ойыны (реакция теңдеулерінің орнын көрсету)

  3. Эксперименттік есептер. Берілген ертіндідегі (индикатор түсінің өзгеруімен) сілті мен, қышқылды анықтау.

  4. Қорытындылау сұрақтары

  1. Химия нені оқытады?

  2. Заттар нешеге бөлінеді?

  3. Жай заттар дегеніміз не?

  4. Күрделі заттар дегеніміз не?

  5. Жай заттар нешеге бөлінеді?

  6. Күрделі заттар нешеге бөлінеді?

  7. Оксидтер дегеніміз не?

  8. Тұздар дегеніміз не?

  9. Қышқылдар дегеніміз не?

  10. Негіздер дегеніміз не?

10. Сұрақтарға жауап бере отырып, гинетикалық байланысты көрсетіп жазу.

11. Сабақты қорытындылау , оқушы білімін бағалау және үйге тапсырма беру

Краткое описание документа:

          Бейорганикалық  қосылыстар  туралы   мағлуматтарды        

                                           қорытындылау

 

                                                                     Ұйғыр  ауданы,

                                                        Ақтам орта мектебінің  мұғалімі

                                                                   О.Т.Измахунов

Сабақтың  мақсаттары:

1. Білім  берушілік  мақсаты: Оқушылардың негізгі  бейорганикалық   қосылыстар  жайындағы  білімдерін  жүйелеу.

2.  Дамытушылық  мақсаты:  Оқушылардың  генетикалық байланыс туралы  түсініктерін  дамыту.

3.  Тәрбиелік  мақсаты:   Оқушылардың  өз бетінше  жауап беру біліктілігін   қалыптастыру, қорытындылай  білуге  баулу.

Сабақ түрі: Сайыс

Сабақ типі.   Білімді қорыту  және   жүйелеу

Сабақ  көрнектілігі:  Сызбалар,  карточкалар ,формулалар

Сабақ  жоспары:

  1. Ұйымдастыру кезеңі
  2. Сабақ  мақсатымен   таныстыру.
  3. Әр топ  жетекшілері  өздерін  таныстырады.
  4. Қосылыстардың  күнделікті  тұрмыстағы  пайдасы, қасиет  туралы  әңгімелейді.
  5. Сиқырлы  қоржындағы  сұрақтар
  6. Реакция   теңдеулерін  жазу.
  7. Химиялық  эстафета
  8. Химиялық  ойындар
  9. Химиялық  есептер
  10. Капитандар  жарысы
  11. Эксперименттік  есептер жарысы
  12.  Қорытындылау,  бағалау , бекіту.

Сабақтың  барысы: Сынып  2 топқа  бөлінеді.

 Топ  мүшелері  өздерін  таныстырады.

      1.  Қышқылдар                     2 Тұздар

  1. Біздің  пайдамыз, қасиетіміз
  2. Сиқырлы  қоржындағы  сұрақтар:

1. Тұздар  дегеніміз  не?

  1. Тұздардың  аталуы
  2. Қышқылдар  дегеніміз не?
  3. Қышқылдардың аталуы
  4. Оксидтер  дегеніміз не?  Олардың  аталуы
  5. Негіздер  дегеніміз  не?  Олардың  аталуы

Білмейтінің  білем  деп олжа  қуар,

Кейбіреудің  әр заттан болжамы  бар.

Химияны  болжаммен  ұға  алмайсың,

Формуланың  оң жағымен  сол  жағы бар – дей отырып келесі кезекті  реакция  теңдеулеріне  береміз.

“Қышқылдар” тобына                                                    “Тұздар”  тобына

1.  ? + Н2 О=                                                   1  +  С аО=?

2.  Na2O +?    =                                               2.  Na +?=        

3 .NaOH+?=                                                   3. CaCI2  +?=       

5.   Келесі  кезекте “Химиялық  эстафета”берілген  сызбанұсқа  бойынша   реакция  теңдеулерін   құрастыру.

1.        Ba       BaO         Ba(ОН)2        ВaCI2             BaSO4

2.        P            P2O5               H3PO4                Na 3 PO4  

6.  Кім   жылдам?  Дамино, қалтаға  салу  ойындары.  Бейорганикалық   қосылыстардың  формулаларын  4-ке  бөлу

  1. Капитандар  жарысы. Суретке  қарап  қауіпсіздік  ережесін  айту.
  2. Өз  орныңды  тап  ойыны (реакция  теңдеулерінің  орнын  көрсету)
  3. Эксперименттік  есептер.  Берілген  ертіндідегі (индикатор  түсінің   өзгеруімен)  сілті мен, қышқылды  анықтау.
  4. Қорытындылау   сұрақтары

1.      Химия  нені  оқытады?

2.      Заттар нешеге  бөлінеді?

3.      Жай  заттар  дегеніміз  не?

4.      Күрделі  заттар  дегеніміз  не?

5.      Жай  заттар  нешеге  бөлінеді?

6.      Күрделі  заттар  нешеге  бөлінеді?

7.      Оксидтер  дегеніміз  не?

8.      Тұздар дегеніміз не?

9.      Қышқылдар  дегеніміз не?

10.  Негіздер  дегеніміз не?

       10. Сұрақтарға жауап  бере отырып, гинетикалық  байланысты  көрсетіп жазу.

 

        11. Сабақты  қорытындылау , оқушы  білімін  бағалау және  үйге тапсырма беру

Автор
Дата добавления 24.02.2015
Раздел Химия
Подраздел Рабочие программы
Просмотров253
Номер материала 407689
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
