Инфоурок Начальные классы КонспектыБөлінді разядтарының бірі нөл болатын жағдайдағы көп таңбалы сандарды бөлу

Бөлінді разядтарының бірі нөл болатын жағдайдағы көп таңбалы сандарды бөлу

Скачать материал

Ашық  сабақ     Математика 4-сынып                                                                                                          Тақырыбы : Бөлінді разядтарының бірі нөл болатын жағдайдағы көп таңбалы сандарды бөлу.                                                                                                                                                                          Сабақтың мақсаты :                                                                                                                                            1. Бөлінді разрядтарының бірінде 0 болған жағдайда үш таңбалы сандарға бөлу амалдарын орындау түсіндіріледі.                                                                                                                                 2. Есте сақтау, ойлау, аңғарымпаздық, жүйелі сөйлеу қабілеттері дамытылады.                                                                                                             3.Сыныптастарын сыйлай білуге, өзге адамның пікірін тыңдай білуге тәрбиеленеді.                                                                                                                  Сабақтың  әдісі: «Сын Тұрғысынан Ойлау»стратегиясы ББҰ сызба әдісі                                                                                                                                                                                                       Сабақтың  түрі:    Жаңа   сабақ.                                                                                                                         Сабақтың  көрнекілігі :                                                                                                                                     Интер  тақта,   слайдталған  толық   сабақ   жүрісі,   геометриялық фигуралардың суреті                                                                                                          Сабақтың барысы:                                                                                                                                                    І. Қызығушылықты ояту.                                                                                                                                      ІІ. Ұйымдастыру кезеңі :                                                                                                                                 Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан,                                                                                                     Математикаға орын берсең басыңнан.                                                                                                    Барлық ғылым саған үйір  болады,                                                                                                                           Досың солар табылатын қасыңнан.                                                                                                                                 ІІІ. Үй тапсырмасы:    Талдау ,тексеру                                                                                                               а)АС-?см   СЕ-?см   ЕД-?см    ДВ-?см -----     4 кесінді                                                                                         ә)   АС-?см    СД-?см   ДВ-?см  ----   3 кесінді.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 ІҮ. Мағынаны ашу        Жаңа сабақ.                                                                                                            Ерекше түспен берілу себебін түсіндір.                                                                                                                           115 710 : 285= 406    Не үшін 0 жазамыз.  Себебі екінші толымсыз бөлінгіш 171-ді 285-ке бөлген кезде 0 саны жазылды, өйткені және қалдық  171-дің қасына бөлінгіштегі  нөлді түсіреміз. 1710-ды 285-ке бөлеміз.  Бастапқыда қалдық 17 болатын.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Бастапқы бекіту.                                                                                                                                                        Баяндау әдісі бойынша                                                                                                                                          150 756 : 739=204          132 184 : 164= 806           283 712:352= 806                                                            81 900 :234 =350            60 032 : 896 =  67              195 780:753= 260                                                           137 712: 456= 302        300 490:995= 302                361 796 : 599= 604                                                              № 3 а)   Есепті өз бетінше орындайды.                                                                                                         1-ші машина        U 1= ?км/сағ         4км кем                                                                                                                  2-ші машина    U 2= 50 км/сағ                                                                                                                                          Шешу жоспары:                                                                                                                                                         Екінші машинаның жүріп өткен қашықтығын табу.                                                                                  Бірінші машинаның жүріп өткен жолы.                                                                                                                Бірінші машинаның жылдамдығы                                                                                                                          І тәсіл                                                                                                                                                                      * 1.  10-8= 2сағ    50х2= 100 (км)--- екінші машина жүріп өткен қашықтық.                                                                                                                                      * 2.  100-4= 96 (км) – бірінші машина жүріп өткен жол.                                                                                *3.    96:2= 48 (км/сағ) –бірінші машинаның жылдамдығы.                                                                            ІІтәсіл                                                                                                                                                                              *1.  4:2= 2 (км/сағ)—машиналардың бір-бірінен қашықтау жылдамдығы.                                               *2.   50-2= 48(км) –бірінші машинаның қозғалыс жылдамдығы.                                                                             № 3 ә) Әр түрлі тәсілмен есепте.                                                                                                                                   Ү.Сергіту сәті.                                                                                                                                                                  № 4.  Жұптық жұмыс                                                                                                                                              а)  24:6= 4(кг) жүзім         840 х 4=3360 (кг) жүзім                                                                                              № 6. Өздік жұмыс.                                                                                                                                                     № 7.  Фигураларды ата бұл тапсырманы балалар  бірге орындайды.                                                     ҮІ. Рефлекция         Бес  жолды өлең құрастыру /Бөлінді/                                                                           ҮІІ. Сабақты қорытындылау.    /ББҰ/                                                                                            1.Бүгінгі бөлу жағдайындағы ерекшелікті жеткіз.                                                                               2.Жаңадан не үйрендіңдер?                                                                                                                               3.Қандай тапсырмалар сендерге қиындық тудырды?                                                                         ҮІІІ.Үйге тапсырма № 2,4 (б)      Бағалау.                                                                                                                   

Сактаганова  Н.Ы 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Бөлінді разядтарының бірі нөл болатын жағдайдағы көп таңбалы сандарды бөлу"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Руководитель ремонтной службы

Получите профессию

Интернет-маркетолог

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
