Кезеңдер
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Ресурс-
тар
|
Ұйымдас-тыру
|
Сыныпта жайлы ахуал орнату
мақсатында психологиялық жаттығулар жасату;
Сыныпты түгелдеу;
Сыныпты әр түрлі
жемістермен топқа бөлу
|
«Айналар» жаттығуы
Әр түрлі жеміс жидектермен
топқа бөлінеді.
|
Ойын,
түрлі-түсті қағаз
|
Үй тап
сыр-масының орындалуын қада
ғалау
|
Қағып ал әдісі арқылы үй
тапсырма-сы бойынша сұрақ-жауап алысу:
1.Төртбұрыш деп қандай
фигураны айтады?
2. Төртбұрыштың төбелері
мен қабырғалары деп нені айтады?
3. Төртбұрыш диагоналы деп
қандай кесіндіні айтады?
4. Төртбұрыштың ішкі және
сыртқы аймақтарын қалай ажыратуға болады
|
Оқушылар бір-бірле
ріне сұрақтар қойып, жауап
алады. Сабақты қорытындылайды.
|
Сұрақ-жауап қағып ал әдісі
|
Талқылау сұрақтары
|
Төртбұрыш пен
параллелограмм арасында қандай ұқсастық пен айырмашылық бар ?
Венн диаграмасымен көрсетіңдер:
|
«Айырмашылықты тап» тәсілі
|
Фигуралар қатты
түрлі-түсті қағаздар
|
Ой толғаныс
Жаңа сабақты түсіну
|
Тақырыпты қорғау: Әр топқа
флип-чарт, суреттер таратылады.
1 топ:Тік төртбұрыш
2 топ:Квадрат
3 топ:Ромб
|
Суреттерді пайдала
нып әр топ өз
тақы-рыптарын демонс-трациялап қорғап шығады.
|
|
Сергіту
|
Сергіту жаттығуларын
жасату
|
Көзге арналған сер-гіту
жаттығуларын жасайды
|
|
Пы-сық-тау
|
Тапсырмалар
:№1Тіктөртбұрыштың ұзындығы енінен 4 см артық .Периметрі 28см .Қабырғаларын
тап.
№2 Тік төртбұрыш
қабырғалары 2:4 қатынасындай Периметрі 60см болатын тік төртбұрыштың
қабырғаларын тап.
.№3Периметрі 60 см
квадраттың қабырғасын тап.
4Ромбының қабырғасы 6см
.периметрі неге тең?
Семантикалық карта:
Фигуралар
|
анықтамасы
|
Фигураның
салынуы
|
қасиеттері
|
Формуласы
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Есепті ойланып шығарады.
Семантикалық картамен жұмыс
|
Топтық тапсыр
малар
|
Қорыту (Күтілетін нәтиже)
|
Ø Бүгінгі
тақырыбымыздың маңыздылығы неде? Несімен құнды?
|
Сұрақтарға жауап береді.
|
Топтық сайыс,
-жауап
|
Оқушы білі-мін бағалау
|
Оқушылардың сабақ барысындағы
жұмыс жасау іс-әрекеттеріне сәйкес өзін-өзі бағалауын қадағалау
|
Сабақ барысында
қаншалықты іс-әре
кетке қатысқанына сәйкес
өзін-өзі бағалайды.
|
|
Үй тапсыр-масы
|
Тіктөртбұрыш, ромб,
квадрат және олардың қасиеттері мен белгілері.
|
Үй тапсырмасын белгілеп,
күнделіктеріне жазып алады
|
күнделік
|
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабаққа басбармақ
арқылы кері байланыс жасау
|
Бүгінгі сабаққа басбармақ
арқылы кері байланыс жасайды
|
Басбар-мақ
|