Инфоурок Естествознание Рабочие программыБжС технологиясы «Ауызша сабақ -1» картасы. Тақырыбы`Жылытқыш құралдар`

БжС технологиясы «Ауызша сабақ -1» картасы. Тақырыбы`Жылытқыш құралдар`

Скачать материал

БжС технологиясы  «Ауызша сабақ -1» картасы.

Сынып: 1 «Б»

Пән: Жаратылыстану

Тақырып: Жылытқыш құралдар 

Мұғалім:Берентаева Э.Қ..

Өткізу түрі: «Ауызша сабақ 1» картасы, БжС технологиясы,ООМ,ИТ,оқулық, дәптер.

Мақсаты: сабақта  норматив талабына сай оқушылардың оқу материалын 63 % меңгеруіндегі логикалық және сыни тұрғыдан ойлау шапшаңдығын, сөздік қорын, ақпараттық құзіреттілігін дамыту. Жетістікке жеткен адам көрсеткіші ретінде , пәнді сапалы меңгеруге қызығушылық таныту және ынталандыру.

Міндеті: технологиялық картаның регламентін орындау.

Жоспарланған нәтиже: қойылған мақсатқа жету.

1

Ұйымдастыру кезеңі мотивация

Психологиялық тренинг.

Амансыз ба, ұстазым,

Амансыз ба қонақтар.

Амансыз ба достарым ,

Баршаңызды көргеніме ризамын

Сыныпты белсендіру үшін ортаға көшбасшы шығады.

Тақтаның оң жағына 63 %  деп жазылады.

2

Оқушылардың субъектілік тәжірибесін өзектендіру

Өткен сабақ бойынша қарама-қарсы сұрақтар.

1. Адамдар уақытты білу үшін не ойлап тапты? (сағат)

2. Сағатпен нені анықтауға болады? (уақытты)

3. Сағатты қандай түрлері бар? (құмсағат, электрондық сағат, күн сағат, үстел сағаты)

4. Ежелде күн сағаты қалай қолданды? (көлеңкенің көмегімен)

5. Ең алғаш су сағаттары қайда пайда болды? (ежелгі Мысырда)

6. Қандай сағатты көмегімен уақытты дәл анықтайды? (электрондық сағатпен)

7. Уақыт үнемі қалай тұрады? (қозғалыста)

8. Біз уақытты қайтара аламыз ба? (жоқ)

9. Уақыттың қанша болғанын немен білеміз? (сағатпен)

10. Уақытты көзбен көріп қолмен ұстауға бола ма? (болмайды)

11. 1мин неше секунд бар? (60секунд)

12. 1 сағатта неше минут бар? ( 60минут)

13. Сағаттың орысша, ағылшынша нұсқасы. (часы,clock)

14. Уақыттың орысша, ағылшынша нұсқасы (время, time)

1-баға. Нәтиже бойынша + немесе  -қойылады.

Картамен жұмыс тәртібі түсіндіріледі. Алдымен сұрақ қоямыз, одан кейін ООМ орнын көрсетемін. 

1-кезең < > 63 %

 

3

Қабылдауды ұйымдастыру

1-сыни нүкте.

Жаңа тақырып бойынша мұғалім қысқаша кіріспе жасайды. ИТ  7 тірек сөз жазылады. Үй, жылу, от, пәтер, пеш, ошақ, жылы.

Тірек сөздердің мағынасы түсіндіріледі.

Тірек сөздер жатталып,  жабылады.Оқушылар жазып болған соң тірек сөздер ашылып, оқушылар дәптерлерімен алмасып, сөздер саны есептеледі.

2- белгі. Есте сақтауға берілген уақыт нормативі 

7сөз- 30сек.

Тақтаға нәтижені жазу.

2-кезең < > 63 %

4

Ұғынуды ұйымдастыру

10 минут ішінде оқушылар берілген мәтінді іштен, түсініп оқиды.

1сынып, мәтіннің бір бет парағына берілетін уақыт  5 мин.

5

 Түсінудің бірінші тексерілуі 

Жаңа тақырып бойынша қарама-қарсы сұрақтар.

1. Қыста үйімізде жылуды қайдан аламыз? (жылытқыш құралдардан)

2. Батарея не үшін қажет? (жылыту үшін)

3. Жылытқыш құралдарға нелер жатады? (пеш, ошақ, батарея)

4. Киіз үйлерде не пайдалынылады? (ошақ, пеш)

5. Жылу сөзінің орысша, ағылшынша нұсқасы (тепло, heat)

6. Ежелгі адамдар суықтан қорғану үшін нені пайдаланылған? (ашық отты)

7. Қыздырып жылытуға арналған электр құралы қалай жұмыс жасайды (ток көзінен)

8. Ежелгі адамдар отты қайдан алды? (екі тасты бір -біріне қажау арқылы, найзағайдан)

9. Үйдегі үтік, шайнектер үйді жылытуға қолдана ма? (Олар қызады, бірақ үй жылытуға қолданылмайды)

10. Егер үйімізде жылыту құралы болмаса не болар еді? (біз тоңып қаламыз)

11. Жылыту құралы дегеніміз не? (жылу беретін және тарататын құралдарды айтады)

12. Балалар өз бетімен от жағуға бола ма? (болмайды)

13. Балаларға от жағуға кім көмектесі керек? (үлкендер)

14. Қандай қауіпсіздік ережесін білесің?

 

3- белгі. Нәтиже бойынша барлық оқушыларға +,-қойылады.

3-кезең < > 63 %

6

Бастапқы пысықтауды ұйымдастыру

Сыни сұрау.

1. Үйді пешпен жылытамыз (ия)

2. Адамдарға жылу қажет (ия)

3. Қыс мезгілінде жылыту құралын пайдаланамыз (ия)

4. Жқ батарея жатады (ия)

5. Киіз үйлерде батарея болады (жоқ)

6. Ошақты күнде пайдаланамыз (жоқ)

7. Үлкен ғимараттарла ошақ пайдаланады (жоқ)

8. далала от жағып жылынамыз (ия)

9. Үтік жылыту құралына жатады (жоқ)

10. Кейбір жер үйлерде пеш жағады (ия)

11. Жылыту құралына пеш жатады (ия)

12. Киіз үйге пеш жағамыз (жоқ)

13. Фонарик бізге жылу береді (жоқ)

14. Балалардың өздеріне от жағуға бола ма? (жоқ)

3-сыни нүкте.

3-белгі. Нәтиже бойынша барлық оқушыларға +,-қойылады.

4-кезең < > 63 %

7

Талдау

Уақыт

5минут

Өтілген тақырып бойынша тақырыптық сөздік қор (ТСҚ) өткізіледі. Оқушылар түсініктері қысқаша сөздік қор түрінде жазады.

4-сыни нүкте.

Мұғалім оқушылардың түсінбеген жерлерін анықтап түсіндіреді.

3-белгі. Нәтиже бойынша барлық оқушыларға +,-қойылады.

5-кезең < > 63 %. Сөздік қордың нормативі 10 сөз.

8

Рефлексия

Мұғалім сабаққа қысқаша талдау жасайды.

- Бүгін сабақ несімен ұнады?

Сабақтан алған әсерлерің ?

 

9

Бағалау

4,5  + «5 », 3 + «4», 2 + «3» деген баға қойылады.

Сапа нормативі :

63 % оқушы 5 ұпай алу керек.

10

Үй тапсырмасы

4 бағадан кем алған оқушыға үйге тапсырма беріледі.

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "БжС технологиясы «Ауызша сабақ -1» картасы. Тақырыбы`Жылытқыш құралдар`"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Руководитель ремонтной службы

Получите профессию

Бухгалтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Сынып: 1 «Б»

Пән: Жаратылыстану

Тақырып: Жылытқыш құралдар

Мұғалім:Берентаева Э.Қ..

Өткізу түрі: «Ауызша сабақ 1» картасы, БжС технологиясы,ООМ,ИТ,оқулық, дәптер.

Мақсаты: сабақтанорматив талабына сай оқушылардың оқу материалын 63 % меңгеруіндегі логикалық және сыни тұрғыдан ойлау шапшаңдығын, сөздік қорын, ақпараттық құзіреттілігін дамыту. Жетістікке жеткен адам көрсеткіші ретінде , пәнді сапалы меңгеруге қызығушылық таныту және ынталандыру.

Міндеті: технологиялық картаның регламентін орындау.

Жоспарланған нәтиже: қойылған мақсатқа жету.

1

Ұйымдастыру кезеңі мотивация

Психологиялық тренинг.

Амансыз ба, ұстазым,

Амансыз ба қонақтар.

Амансыз ба достарым ,

Баршаңызды көргеніме ризамын

Сыныпты белсендіру үшін ортаға көшбасшы шығады.

Тақтаның оң жағына 63 %деп жазылады.

2

Оқушылардың субъектілік тәжірибесін өзектендіру

Өткен сабақ бойынша қарама-қарсы сұрақтар.

1. Адамдар уақытты білу үшін не ойлап тапты? (сағат)

2. Сағатпен нені анықтауға болады? (уақытты)

3. Сағатты қандай түрлері бар? (құмсағат, электрондық сағат, күн сағат, үстел сағаты)

4. Ежелде күн сағаты қалай қолданды? (көлеңкенің көмегімен)

5. Ең алғаш су сағаттары қайда пайда болды? (ежелгі Мысырда)

6. Қандай сағатты көмегімен уақытты дәл анықтайды? (электрондық сағатпен)

7. Уақыт үнемі қалай тұрады? (қозғалыста)

8. Біз уақытты қайтара аламыз ба? (жоқ)

9. Уақыттың қанша болғанын немен білеміз? (сағатпен)

10. Уақытты көзбен көріп қолмен ұстауға бола ма? (болмайды)

11. 1мин неше секунд бар? (60секунд)

12. 1 сағатта неше минут бар? ( 60минут)

13. Сағаттың орысша, ағылшынша нұсқасы. (часы,clock)

14. Уақыттың орысша, ағылшынша нұсқасы (время, time)

1-баға. Нәтиже бойынша + немесе-қойылады.

Картамен жұмыс тәртібі түсіндіріледі. Алдымен сұрақ қоямыз, одан кейін ООМ орнын көрсетемін.

1-кезең < > 63 %

3

Қабылдауды ұйымдастыру

1-сыни нүкте.

Жаңа тақырып бойынша мұғалім қысқаша кіріспе жасайды. ИТ7 тірек сөз жазылады. Үй, жылу, от, пәтер, пеш, ошақ, жылы.

Тірек сөздердің мағынасы түсіндіріледі.

Тірек сөздер жатталып,жабылады.Оқушылар жазып болған соң тірек сөздер ашылып, оқушылар дәптерлерімен алмасып, сөздер саны есептеледі.

2- белгі. Есте сақтауға берілген уақыт нормативі

7сөз- 30сек.

Тақтаға нәтижені жазу.

2-кезең < > 63 %

4

Ұғынуды ұйымдастыру

10 минут ішінде оқушылар берілген мәтінді іштен, түсініп оқиды.

1сынып, мәтіннің бір бет парағына берілетін уақыт5 мин.

5

Түсінудің бірінші тексерілуі

Жаңа тақырып бойынша қарама-қарсы сұрақтар.

1. Қыста үйімізде жылуды қайдан аламыз? (жылытқыш құралдардан)

2. Батарея не үшін қажет? (жылыту үшін)

3. Жылытқыш құралдарға нелер жатады? (пеш, ошақ, батарея)

4. Киіз үйлерде не пайдалынылады? (ошақ, пеш)

5. Жылу сөзінің орысша, ағылшынша нұсқасы (тепло, heat)

6. Ежелгі адамдар суықтан қорғану үшін нені пайдаланылған? (ашық отты)

7. Қыздырып жылытуға арналған электр құралы қалай жұмыс жасайды (ток көзінен)

8. Ежелгі адамдар отты қайдан алды? (екі тасты бір -біріне қажау арқылы, найзағайдан)

9. Үйдегі үтік, шайнектер үйді жылытуға қолдана ма? (Олар қызады, бірақ үй жылытуға қолданылмайды)

10. Егер үйімізде жылыту құралы болмаса не болар еді? (біз тоңып қаламыз)

11. Жылыту құралы дегеніміз не? (жылу беретін және тарататын құралдарды айтады)

12. Балалар өз бетімен от жағуға бола ма? (болмайды)

13. Балаларға от жағуға кім көмектесі керек? (үлкендер)

14. Қандай қауіпсіздік ережесін білесің?

3- белгі. Нәтиже бойынша барлық оқушыларға +,-қойылады.

3-кезең < > 63 %

6

Бастапқы пысықтауды ұйымдастыру

Сыни сұрау.

1. Үйді пешпен жылытамыз (ия)

2. Адамдарға жылу қажет (ия)

3. Қыс мезгілінде жылыту құралын пайдаланамыз (ия)

4. Жқ батарея жатады (ия)

5. Киіз үйлерде батарея болады (жоқ)

6. Ошақты күнде пайдаланамыз (жоқ)

7. Үлкен ғимараттарла ошақ пайдаланады (жоқ)

8. далала от жағып жылынамыз (ия)

9. Үтік жылыту құралына жатады (жоқ)

10. Кейбір жер үйлерде пеш жағады (ия)

11. Жылыту құралына пеш жатады (ия)

12. Киіз үйге пеш жағамыз (жоқ)

13. Фонарик бізге жылу береді (жоқ)

14. Балалардың өздеріне от жағуға бола ма? (жоқ)

3-сыни нүкте.

3-белгі. Нәтиже бойынша барлық оқушыларға +,-қойылады.

4-кезең < > 63 %

7

Талдау

Уақыт

5минут

Өтілген тақырып бойынша тақырыптық сөздік қор (ТСҚ) өткізіледі. Оқушылар түсініктері қысқаша сөздік қор түрінде жазады.

4-сыни нүкте.

Мұғалім оқушылардың түсінбеген жерлерін анықтап түсіндіреді.

3-белгі. Нәтиже бойынша барлық оқушыларға +,-қойылады.

5-кезең < > 63 %. Сөздік қордың нормативі 10 сөз.

8

Рефлексия

Мұғалім сабаққа қысқаша талдау жасайды.

- Бүгін сабақ несімен ұнады?

Сабақтан алған әсерлерің ?


9

Бағалау

4,5+ «5 », 3 + «4», 2 + «3» деген баға қойылады.

Сапа нормативі :

63 % оқушы 5 ұпай алу керек.

10

Үй тапсырмасы

4 бағадан кем алған оқушыға үйге тапсырма беріледі.


Скачать материал
