Предпросмотр материала:
|
Тақырыбы: |
Санның бөлігін табуға берілген есептер |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: А.А. Жанадилова |
||||
|
|
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.24 - санның бөлігін табу және бөлігі бойынша санды табу; 5.5.1.4 - санның немесе шаманың бөлігін табу және бөлігі бойынша санды немесе шаманы табуға арналған есептерді құрастыру және шығару; |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Оқушыларға санның бөлігін табу ережесін түсіндіру және бөлігі бойынша санды таба білуді үйрету. Есептер шығару барысында теориялық негіздерін тұжырымдау |
||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырып жайлы түсіктерін қалыптасыра отырып тақырыптың өзекті түйінді жерлерін практикада қолданады |
|||||
|
Кейбір оқушылар: Оқушылар топтық,жұптық жұмыс жасауда дағдыланады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
(МК)Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру. Үй тапсырмасының дұрыс орындалғанын анықтап, қате орындалған жұмыстарды оқушылармен бірлесе отырып талқылау. Пысықтау сұрақтары: 1. Бөлімдері бірдей бөлшектер қалай қосылады? 2. Бөлімдері әр түрлі бөлшектер қалай қосылады? 3. Аралас сандар қалай қосылады? 4. Натурал сан мен аралас санның қосындысы қалай табылады? 5. Бөлімдерді, бөлшектерді қалай азайтады? 6. Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қалай азайтады? 7. Натурал саннан бөлшекті қалай азайтады? 8. Аралас сандар қалай азайтылады? 9. Натурал санды аралас санды қалай азайтады? 10. Бөлшектер қалай көбейтіледі? 11. Натурал санды бөлшекті санға қалай көбейтеміз? 12. Аралас сандарды қалай көбейтеміз? 13. Бөлшекті бөлшекке бөлу қалай орындалады? |
|
|||
|
Сабақтың ортасы (6-40 минут) |
Кез
келген a санының Мысалы: А)
15-тің Б)
16-тің 1. Егер бөлшек 1-ден кіші болса, онда санның бөлігі осы саннан кіші болады. Мысалы:
2. Егер бөлшек 1-ден үлкен болса, онда санның бөлігі осы саннан үлкен болады.
Санның бөлігін табу үшін санды осы бөлшекке көбейтеміз. Бөлігі бойынша санды табу үшін бөлікке сәйкес санды осы бөлшекке бөлу керек. Мысалы: А) Ә) Б) ) Бөлігі бойынша санды табу үшін бөлікке сәйкес санды осы бөлшекке бөлеміз. |
Оқулық
№1жұмыс дәптері
Ауызша тапсырма: №666 |
|||
|
Сабақтың соңы( 41-45мин) |
Оқу жылдамдығын тексеру. 1. Оқулықпен жұмыс: №667 – 675. (тақтары) 2. Сәйкестендіру тест (Интерактивті тақтада) 3. «талдау» венн диог-сы (Интерактивті тақтада 4. Тестік тапсырма (Интерактивті тақтада) |
|
|||
|
Үйге тапсырма: |
Сынып жұмысының №667 – 675. (жұптары) аяқтау
|
Алдамұратова Т. Математика 5 сынып |
|||
|
Тақырыбы: |
Есептер шығару |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: А.А. Жанадилова |
||||
|
|
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.24 - санның бөлігін табу және бөлігі бойынша санды табу; 5.5.1.4 - санның немесе шаманың бөлігін табу және бөлігі бойынша санды немесе шаманы табуға арналған есептерді құрастыру және шығару; |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Бөлігі бойынша санды табу есептерін шығаруға үйрету. |
||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Оқушылар тақырыпты біледі, түснеді және шығармашылық қабілеттерін дамыту арқылы сөздік қорларын дамытуға пайдаланады |
|||||
|
Кейбір оқушылар: Сыни тұрғыдан ойлау арқылы жаңа білімді ұштай біледі. Топта жұмыс жасауға қалыптасады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру. Үйге тапсырманы еске түсіріп пысықтау. |
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
Есептер шығару /Өткен тақырыпты еске түсіру/ 1 - есеп. Оқушының кітапханасында 70 оқулық
бар. Бұл ондағы барлық кітаптардың 2/5 - сіндей. Оқушының кітапханасында неше
кітап бар? x=25 x=6 x=24 |
Қосымша материалдар
№1жұмыс дәптері
|
|||
|
Сабақтың соңы
|
Есептер шығару арқылы сабақты бекіту Әдісі: «Ауа райы» кері байланысы. (2 мин) Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін, не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады. |
||||
|
Үйге тапсырма: |
Сынып жұмысының №667 – 675. (жұптары) аяқтау
|
Алдамұратова Т. Математика 5 сынып |
|||
Профессия: Учитель математики и информатики
Профессия: Учитель математики
В каталоге 7 237 курсов по разным направлениям
Учебник: «Математика», Зубарева И.И., Мордкович А.Г.
Тема: § 24. Сложение и вычитание обыкновенных дробей
Учебник: «Математика (в 2 частях)», Рудницкая В.Н., Юдачёва Т.В.
Тема: Произведение трёх и более множителей
Учебник: «Математика (в 2 частях)», Дорофеев Г.В., Миракова Т.Н., Бука Т.Б.
Тема: Сложение и вычитание
Учебник: «Математика», Виленкин Н.Я., Жохов В.И. и др.
Тема: Глава 1. Натуральные числа