Инфоурок / Директору, завучу / Другие методич. материалы / Дарынды оқушылар туралы есеп.
Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение на курсах повышения квалификации прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40%. По окончании курсов Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Открыт приём заявок на новые курсы повышения квалификации:

- «Профилактическая работа в ОО по выявлению троллинга, моббинга и буллинга среди подростков» (108 часов)

- «Психодиагностика в образовательных организациях с учетом реализации ФГОС» (72 часа)

- «Укрепление здоровья детей дошкольного возраста как ценностный приоритет воспитательно-образовательной работы ДОО» (108 часов)

- «Профориентация школьников: психология и выбор профессии» (108 часов)

- «Видеотехнологии и мультипликация в начальной школе» (72 часа)

- «Патриотическое воспитание дошкольников в системе работы педагога дошкольной образовательной организации» (108 часов)

- «Психолого-педагогическое сопровождение детей с синдромом дефицита внимания и гиперактивности (СДВГ)» (72 часа)

- «Использование активных методов обучения в ВУЗе в условиях реализации ФГОС» (108 часов)

- «Специфика преподавания русского языка как иностранного» (108 часов)

- «Экологическое образование детей дошкольного возраста: развитие кругозора и опытно-исследовательская деятельность в рамках реализации ФГОС ДО» (108 часов)

- «Простые машины и механизмы: организация работы ДОУ с помощью образовательных конструкторов» (36 часов)

- «Федеральный государственный стандарт ООО и СОО по истории: требования к современному уроку» (72 часа)

- «Организация маркетинга в туризме» (72 часа)

Также представляем Вашему вниманию новый курс переподготовки «Организация тренерской деятельности по физической культуре и спорту» (300/600 часов, присваиваемая квалификация: Тренер-преподаватель).

Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

Дарынды оқушылар туралы есеп.

библиотека
материалов

Новокубанка орта мектебінің

дарынды оқушылармен жұмысы туралы

2014-2015 оқу жылына арналған ақпарат

«Жалпы білім беретін орта мектепте дарынды оқушыларды оқытуда педагогикалық іс-әрекеттің ықпалы»

Дарынды балалар – мемлекеттің және халықтың рухани байлығы. Сол себепті дарынды оқушыларымыздың талабын одан әрі ұштай түсу мақсатында мектеп бойынша «Дарын» бағдарламасы аясында жұмыстар жүргізілуде. Жыл сайын «Дарын» бағдарламасына сәйкес әр пән бойынша «Ақбота», «Золотое руно» , «Кенгуру», «Русский медвежонок» атты зияткерлік жарыстарға да біздің мектеп оқушылары қатысып жүлделі орындарды иеленеді. Бұның өзі оқушыларымыздың жан-жақты білім алып, мұғалімінің жетекшілігімен өзіндік ізденісінің айғағы болып табылады.

Қазіргі жалпы білім беретін мектептерге оқу-тәрбие үдерісінің жаңа мазмұнын белгілеу және жетілдірілген оқу бағдарламаларын ғылыми негізде ұйымдастыру талабы ,Қазақстанда инновациялық экономиканың құрылу барысында болып жатқан елеулі өзгерістерге байланысты.

Н Назарбаевтың Қазақстан халқына арналған Жолдауында «Біздің болашақтағы жоғары технологиялық және ғылыми қамтымды өндірістері үшін кадрлар қорын жасақтауымыз қажет»делінген.Сондықтанда да,оқушылардың ғылыми-инновациялық біліктіліктерін қалыптастыру қажетілігін ескерсек ,дарынды оқушымен жұмыс істеудің негізгі мақсаты- олардың ғылыми шығармашылық жұмыста өзінің қабілетін іске асыруға дайындығын қалыптастыру.

Даралап оқытудың ең негізгі бағыттарының бірі дарынды,талантты балалар мен жас жеткіншіктерді оқыту болып табылады. Дарындылықты анықтау үдерісінде, жұмыс барысы үш модулге бөлінеді:

-академиялық (оқуға анық байқалған қаблеттілік)

-интеллектуалдық( ойлауға ептілігі)

-шығармашылық (дәстүрлі емес ойлап білу)

«Академиялық» Модулі

Бағытталған жұмыстар оқушылардың шығармашылық қабілеттерін анықтап, пәндік олимпиадаларына және инттелектуалдық сайыстарына қатысуына мүмкіндік жасайды.

Мектеп бойынша пәнаралық олимпиада қорытынды нәтижесі

hello_html_322c07dd.gif

жылдар

2011-2012 ж

2012-2013 ж

2013-2014 ж

2014-2015ж

аудан

22

26

13

25

облыс

1(Күлән Айбол)


1(Күлән Айбол)


1(Күлән Айбол)



1 (Күлән Айбол)


республика

1 (Әлімбай Бекет)

ІІІ орын

1 (Күлән Айбол) қатысушы

1 (Күлән Айбол) қатысушы

0

Президенттік олимпиададан жаратылыстану бағытының жетістіктері

Оқу жылы

Пән

Аты-жөні

Орын

2008-2009

химия

Акинова Анна

2 тур жүлдегері

2009-2010

Химия

Физика

Исенова Жансауле

Кулекин Жасулан

қатысушықатысушы

2010-2011

Физика

Рымхан Аугамбай

3 тур жүлдегері

2011-2012

Химия


Математика

Аскунтович Людмила

Хуанған Айдангул

Мамаділ Бақберген

қатысушы


қатысушы

4 орын

2012-13

Биология

Физика


Химия

Шишмакова Анна

Хайса Зульфия

Ерболат Айнұр

Мұрат Ердігүл

қатысушы

қатысушы

қатысушы

«химия пәнінен ерекше жетістігі» диплом

2013-2014

Биология

Еженхан Айғаным

қатысушы


Аудандық пәнаралық олимпиада жетістігі 2011-2012 оқу жылы

п/п

Қатысушы ТАӘ

сынып

пән

мұғалім

орын

1

Шишмакова Анна

10

Физика

Раковский Ф.Ю.

2

2

Касперович Никита

8

Информатика

Касперович В И

2

3

Чурекенова

Елизавета

10

Ағылшын тілі

Кулекина Б.А.

3

4

Турысбекова Сара

10

Ағылшын тілі

Кулекина Б.А.

3

5

Касенова

Айнур

11

География

Кенсминавичус П.М.

1

6

Алимбай Бекет

11

Қазақстан тар

Темирхан Ж

1

7

Еженхан

А йганым

9

Биология

Калимбай К

1

8

Ерболат Айнур

10

Физика

Рахмет К

1

9

Ержанова Зарина

8

Орыс тілі

Кенсминавичус В В

3

10

Ермилов

Михаил

8

Қазақстан тарихы

Мареева Т Л

2

11

Мерей Шынар

8

Биология

Калимбай К

2

12

Гаджибалаева Венера

10

Биология

Найдёнова Ю М

3

13

Мамадил

Бакберген

11

Математика

Келес Досан

1

14

Сандал Ансаган

11

География

Абдил Ука

3

15

Аскунтович

Людмила

11

Химия

Найдёнова Ю.М.

2

16

Раздык

Агерке

9

Қазақстан тарихы

Темирхан Ж

2

17

Мурат

Ердігул

10

Химия

Рахмет К

2

18

Хайса Зульфия

10

Математика

Келес Д

2

19

Хайса Аллаберген

9

Қазақ тілі

Еженхан Майра

3

20

Евтенко

Анна

10

Химия

Найдёнова Ю.М.

3

21

Мельничук

Сергей

9

Математика

Гервятович Р А

2

22

Найдёнов Артур

8

Физика

Раковский Ф Ю

1

2012-2013 оқу жылы

п/п

Қатысушы ТАӘ

сынып

пән

мұғалім

орын

1

Ержанова Зарина

9

Математика

Касперович В И

3

2

Богданович Юлия

9

Химия

Найдёнова Ю.М.

2

3

Евтенко

Анна

10

Химия

Найдёнова Ю.М.

2

4

Турысбекова Сара

11

Биология

Калимбай Күлтай

1

5

Мурат

Ердігул

11

Химия

Рахмет К

2

6

Күлән Айбол

9

Физика

Рахмет К

1

7

Еженхан

А йганым

10

Биология

Калимбай К

1

8

Ерболат Айнур

11

Физика

Рахмет К

2

9

Найдёнов А

9

Физика

Григорьева Г Н

1

10

Ермилов

Михаил

9

Қазақстан тарихы

Мареева Т Л

2

11

Мерей Шынар

9

Биология

Калимбай К

2

12

Хайса Зульфия

10

Математика

Келес Д

2

13

Хайса Аллаберген

9

Қазақ тілі

Еженхан Майра

3

14

Мельничук Сергей

10

Математика

Гервятович РА

2

15

Касперович Никита

9

Информатика

Касперович В И

2

16

Сорока Олеся

8

Информатика

Касперович В И

1

17

Чурекенова

Елизавета

11

Ағылшын тілі

Кулекина Б.А.

1

18

Шейко Иван

8

География

Кенсминавичус ПМ

1

19

Знаменская Инна

10

География

Кенсминавичус ПМ

2

20

Мыңжасар Бекзат

10

Математика

Келес Досан

2

21

Хайса Зульфия

11

Математика

Келес Досан

1

22

Әріпхан Сұңқар

8

География

Әбділ Үка

2

23

Гузненко Евгения

9

Ағылшын тілі

Буслер ЛВ

3

24

Клопов Владимир

8

Ағылшын тілі

Кулекина Б.А.

2

25

Раздық Ақерке

11

Қазақстан тарихы

Темірхан Жанбота

2

26

Бухарбаев Жаңаби

8

Қазақстан тарихы

Еженхан Хайса

2

2013-2014 оқу жылы

п/п

Қатысушы

сынып

пән

мұғалім

орын

1

Бақтыбек Жанбота

8

Қазақстан тарихы

Еженхан Хайса

1

2

Мыңжасар Ескендір

8

Қазақстан тарихы

Еженхан Хайса

2

3

Хабылхаг Жансая

8

Биология

Калимбай Күлтай

3

4

Күлән Айбол

9

Физика

Рахмет Капин

1

5

Бухарбаев Жаңаби

9

Қазақстан тарихы

Еженхан Хайса

2

6

Әріпхан Сұңқар

9

География

Әбділ Үка

1

7

Еженхан

А йганым

11

Биология

Калимбай К

1

8

Мерей Шынар

10

Биология

Калимбай К

1

9

Шейко Иван

9

География

Кенсминавичус ПМ

3

10

Ермилов Михаил

10

Қазақстан тарихы

Мареева Т Л

2

11

Богданович Юлия

10

Химия

Найдёнова Ю М

2

12

Найдёнов Артур

10

Физика

Раковский Ф Ю

2

13

Знаменская Инна

10

География

Кенсминавичус ПМ

1

2014-2015 оқу жылы

реті


Оқушының аты-жөні

сынып

пән

орын

мұғалім

ФИО

класс

предмет

место

учителя

1

Әбеу Перизат

9

Қазақ тілі мен әдебиеті

І

Еженхан Майра

2

Бұқарбаев Жанаби

10

Қазақстан тарихы


І

Эженхан Хайса

3

Әлімбай Жандос

11

Қазақстан тарихы


І

Темірхан Жанбота

4

Досан Аяулым

7

Математика

І

Келес Досан

5

Күлән Айбол

10

Физика

І

Рахмет Капин

6

Хабылхаг Жансая

9

Биология

І

Калимбай Күлтәй

7

Авлай Исатай

8

Ағылшын тілі

І

Раздан Бақытгүл

8

Суздальцева Анастасия

11

Биология

І

Ахметова Н.С

9

Знаменская Инна

11

География

І

Кенсминавичус П.М

10

Федоренко Геннадий

9

История

І

Семенова С.А

11

Клопова Лилия

8

Русский язык

І

Кенсминавичус В.В

12

Ерболат Дамыс

9

Қазақ тілі мен әдебиеті

ІІ

Еженхан Майра

13

Тұрысхан Ақбота

10

Қазақ тілі мен әдебиеті

ІІ

Еженхан Майра

14

Бақыбек Жанбота

9

Қазақстан тарихы


ІІ

Эженхан Хайса

15

Мерей Шынар

11

Биология

ІІ

Калимбай Күлтәй

16

Әріпхан Сұңқар

10

География

ІІ

Әбділ Ука

17

Евтенко Сергей

7

Английский язык

ІІ

Кулекина Б.А

18

Гостарь Ангелина

9

География

ІІ

Кенсминавичус В.В

19

Әлімғазы Нұрия

9

Математика

ІІІ

Келес Досан

20

Игілік Ақмарал

8

География

ІІІ

Әбділ Ука

21

Гекке Виктория

8

География

ІІІ

Кенсминавичус П.М

22

Касперович Никита

11

Русский язык

ІІІ

Кенсминавичус В.В

23

Ермилов Михаил

11

История

ІІІ

Мареева Т.Л

24

Богданович Юлия

11

Химия

ІІІ

Ахметова Н.С

25

Мантулова Любовь

8

Английский язык

ІІІ

Буслер Л.В

«Физмат»

2011-2012

Жүлде

ерлер

2012-2013

Жүлде

герлер

2013-2014

Жүлде

герлер

2014-2015

Жүлде

герлер

8

3

4

3

0


0

0

«Дарын» пәнаралық Республикалық топтық олимиада

2013-2014 оқу жылының қатысушылары

Орыс тілінде оқытылатын мектепте

Т.А.Ә.

сынып

Оқытылатын тілі

1.

Красников Константин

7 класс

русский

2.

Гекке Виктория

7 класс

русский

3.

Рыплингер Карина

9 класс

русский

4.

Ермилов Михаил

10 класс

русский

5.

Касперович Никита

10 класс

русский

6.

Суздальцева Анастасия

10 класс

русский

7.

Богданович Юлия

10 класс

русский

8.

Знаменская Инна

10 класс

русский

9.

НайденоваАртур

10 класс

русский

10.

Знаменский Александр

11 класс

русский

Қазақ тілінде оқытылатын мектепте

Т.А.Ә

сынып

пәні

оқытылатын тілі

1.

Мыңжасар Ескендір

8 сынып

қазақстан тарихы

қазақ тілі

2.

Бақтыбек Жанбота

8 сынып

қазақстан тарихы

Қазақ тілі

3

Хуанған Нұрсауле

8 сынып

математика

Қазақ тілі

4

Хабылхаг Жансая

8 сынып

биология

Қазақ тілі

5

Күлән Айбол

9 сынып

физика

Қазақ тілі

6

Тұрысхан Ақбота

9 сынып

химия

Қазақ тілі

7

Бұхарбаев Жаңаби

9 сынып

қазақстан тарихы

Қазақ тілі

8

Әріпхан Сұңқар

9 сынып

география

Қазақ тілі

9

Бақыт Күнсая

9 сынып

ағылшын тілі

Қазақ тілі

10

Мерей Қолғанат

10 сынып

химия

Қазақ тілі

11

Мерей Шынар

10 сынып

биология

Қазақ тілі

12

Бердіқұлов Нұрғали

10 сынып

ағылшын тілі

Қазақ тілі

13

Әлімбай Жандос

10 сынып

қазақстан тарихы

Қазақ тілі

14

Еженхан Айғаным

11 сынып

биология

Қазақ тілі

15

Мыңжасар Бекзат

11 сынып

математика

Қазақ тілі

Химия, биология, география, ағылшын тілі пәндерінен

Республикалық қашықтықта оқыту олимпиадасы



деңгей

2011-2012 ж

2012-2013 ж

2013-2014 ж

2014-2015 ж

Республика

0

7

9






І халықаралық дистанциондық интернет олимпиадасынан қатысушылар

реті

Оқушының аты жөні

номинация

сыныбы

жетекшісі

орын

1

Досан Аяулым

Үздік шығарма

7

Еженхан Майра

ІІ дәрежелі диплом

2

Тұрысхан Ақбота

Үздік шығарма

10

Еженхан Майра

диплом

3

Әбеу Перизат

Үздік шығарма

9

Еженхан Майра

Диплом

4

Рахат Арман

Үздік шығарма

8

Еженхан Майра

Диплом

Мектебімізде СӨС мен әскери-патриоттық тәрбиеге аса көңіл бөлінеді. Сондықтан мектепте спорттық сайыстар, көңілді старт, қысқы және жазғы олимпиада, саяхат эстафета үнемі өткізіліп тұрады. Жыл сайын Президенттік қашықтықтан жүгіру, АҚ күні өткізіледі. Мектепте жасақталған каманда аудандық, облыстық сайыстарға белсене қатысады.

деңгей

2011-2012

2012-2013

2013-2014

2014-2015

аудан

Футбол /2 орын

күрес /1және 3 орын

Волейбол

1және 2 орын

АӘД олимпиадасы

/ 3 орын

Күрес /1 орын

Волейбол

1және 2 орын

АӘД олимпиадасы

/ 3 орын

Күрес /1 орын

Волейбол 1 (ұлдар )және 2 (қыздар )орын

АӘД олимпиадасы

/ 3 орын

«Жастар-2015» спорт/да Баскетбол/ІІ орын /ұлдар/

«Жастар-2015» спорт/да Баскетбол/ІІ орын /қыздар/

облыс

Аудандық құрамда қатысушы

Аудандық құрамда қатысушы

Аудандық құрамда қатысушы

Аудандық құрамда қатысушы


Республика







«Болашық» президенттік бағдарламасы бойынша Хоменко Данил Канадада оқиды. Екі жыл қатарынан Хоменко Данил (2007-2008оқу жылы) және Акинова Анна (2008-2009 оқу жылы) «Алтын белгі» иегері болды. Сонымен қатар 2010-2011 оқу жылында үздік аттестатпен Рымхан Ауғанбай және 2012-2013 оқу жылында үздік аттестатпен Мұрат Ердігул мектепті аяқтады.

Сонымен қатар 6 сынып оқушысы Досан Аяулым 2013-2014 оқу жылында «ХХІ ғасыр көшбасшысы» республикалық зияткерлік сайысына қатысып 3 орынға ие болды.

Жыл сайын «Дарын» бағдарламасына сәйкес әр пән бойынша «Ақбота», «Золотое руно» , «Кенгуру», «Русский медвежонок» атты зияткерлік жарыстарға да біздің мектеп 2-, 5-10 сынып оқушылары қатысып жүлделі орындарды иеленеді.

3-10 сыныптар арасындағы зияткерлік марафонға қатысушылар

«Ақ бота»

2011-2012 жж


Жүлде

герлер

2012-2013 жж


Жүлде

герлер


2013-2014 жж


Жүлде

герлер


2014-2015



Жүлдегерлер



50

2 орын Капин Нұрмұхамед

37

1 орын Капин Нұрмұхамед

42

0

40

0

«Золотое руно»

2011-2012 жж

Жүлде

герлер

2012-2013 жж

Жүлде

герлер


2013-2014 жж

Жүлде

герлер

2014-2015жж


Жүлде

герлер


35


37


28


-

-



«Русский медвежонок»

2011-2012 жж


Жүлде

герлер

2012-2013 жж


Жүлде

герлер


2013-2014

жж

Жүлде

герлер


2014-2015жж


Жүлде

герлер



15


12


19








«Кенгуру- математика для всех»

2011-2012 жж


Жүлде

герлер

2012-2013 жж


Жүлде

герлер


2013-2014 жж


Жүлде

герлер


2014-2015 жж



Жүлде

герлер



19


10


13


18




«Интеллектуалдық » Модулі

Бүгінгідей ғылыми –техникалық прогресс қарыштап дамыған тұста біздің еліміз үшін сапалы білім ,саналы тәрбиемен қатар жан-жақтылық ,яғни басқа салалардан хабардар бола білудің маңызы зор.

Педагогикалық және әдістемелік тұрғыдан дұрыс ұйымдастырылған сыныптан тыс жұмыстар оқушылар дүниетанымының дамуына жетекші рөл атқарып ,олар үшін шығармашылық еңбектің көзіне айналады.

Мектептегі ғылыми-әдістемелік қоғам жұмыстары 2-11 сыныптар аралығында жүргізіледі.Оқушылар өз ғылыми зерттеушілік дүниетанымын қалыптастырып ,ғылыми жұмыстарын жобалауға және ғылыми жұмыстарының орындалу әдістерімен танысу,жинақтау,қорыту,жүйелеу және салыстырмалы талдау жасауына үйренеді.

«Жас зерттеуші » орталығы анықтамалармен,энциклопедия және сөздіктермен жабдықталған. Оқушылар өз тақырыптары бойынша 2-3 ай жұмыс істейді.Жұмыстары жалпы оқушылар конференциясында оқылады.

5-11сыныптар аралығында «Білімділік »орталығы ұйымдастырылды.

Пән мұғалімдер және оқушылар ғылыми жұмыстарын ұйымдастыру және оны жүзеге асыру шарттарына қойылатын жалпы талаптарды белгілейді. Зерттеу нәтижелері бойынша материалдарды топтау және іс жүзінде қажет материалдарды іздестіру.ОҒЖ орындалу мерзімі (1,5-2 жыл) .Зерттеу жұмыстары ОҒпрактикалық конференциясымен қорытындылады.

ОҒЖ сайыстарының нәтижелері

2010-2011оқу жылы

«Жас зерттеушілер» ұйымының қатысушыларының ғылыми жоба сайысының жетістіктері

2011-2012 оқу жылы

п/п

Қатысушы Т.А.Ә

Пәні

бағыты

тақырыбы

жетекшісі

орын


1

Раздық

Ақерке

Қоғамтану бағыты

«Сақ әйелдерінің

әшекей бұйымдары»

Темирхан

Жанбота

3/аудан облыстық сайысқа қатысушы


2

Мерей Серікбол

Жаратылыстану бағыты

«Тоғызкұмалақ – оқушының математикаға деген зерделік зияткерлік қабілетін дамыту құралы»

Келес Досан

1/аудан

3

Мыңжасар

Бекзат

Сандал Аңсаған

Технология

«Ер қаруы-бес қару»

Макер Турысхан

1/аудан

4

Ігілік Асылмұрат

Жаратылыстану бағыты

«Жылқы-малдың патшасы»

Хаусел

Паней

Бас жүлде/облыстық сайысқа қатысушы

5

Прудникова Анна

Знаменская

Инна

Технология

«Искусство из мусора»

Спринсян

Анна

Анатольевна

3 Халықаралық жәрмеңке

6

Ержанова Зарина

Биология

Чистота –залог здоровья?

Найдёнова Ю М

аудан

2/ облыстық сайысқа қатысушы

7

Богданович Юлия

Биология технология

Экодвор

Спринсян

А А

аудан

1/ облыстық сайысқа қатысушы

8

Досан Аяулым

Денешынықтыру және спор

Мектептің спорт алаңы

Халиаскар Гулжаухар

аудан

1

2012-2013 оқу жылы

п/п

Т.А.Ә

бағыты

Тақырыбы

жетекшісі

орны

1

Длужневская Ксения

дүниетану

Мои любимые кошки

Ревера Е Н

мектеп

1/аудан 1орын

2

Заиченко Юлия

дүниетану

Подводный мир

Ревера Е Н

мектеп

2

3

Чурекенова Ангелина

дүниетану

Дикие животные

Ярёменко М А

мектеп

3/аудан 3

4

Касперович Никита

Информатика

Компьютерные игры «Добро и Зло»

Касперович В И

3/аудан

5

Моргачёва Виктория

дүниетану

Растения Казахстана

Ревера Е Н


6

Ярёменко Максим

Ярёменко Влад

Технология

«Лего»

Ревера Е Н


7

Ержанов Асхат

дүниетану

Домашние животные Лошади

Ярёменко М А


8

Латкина Ксения

дүниетану

Красная книга Казахстана

Ревера Е Н


9

Карпов Всеволод

Денешынықтыру және спорт

Хоккей

Ревера Е Н


10

Кожанов Бекболат

дүниетану

Жирафы

Ярёменко М А


2013-2014 оқу жылы

п/п

Т.А.Ә

бағыты

Тақырыбы

жетекшісі

орын

1

Мазуренко Арина

Технология

«Природные Фантазии»

Бисероплетение

Спринсян АА

мектеп

1/


2

Эвропа Виктория

Дүниетану

«Дельфины»

Евтенко И О

мектеп

2/


3

Чурекенова Ангелина

Ағылшын тілі

«Языки Мира»

Буслер Л В

мектеп

3

4

Топтық жұмыс

әлеуметтік

«Я и моя семья»

Ревера Е Н

мектеп

1/


5

Сорокина Валерия

Эстетикалық бағыт

«Обрядовые куклы»

Евтенко И О


6

Клопов Адам

дүниетану

«Лягушки»

Евтенко И О


2014-2015оқу жылы

п/п

Т.А.Ә

бағыты

Тақырыбы

жетекшісі

орын

1

Алпамыс

Дүниетану

«Қазақ халқының ұлттық тағамының бірі ет тағамы»


Сқақ Күмісхан

мектеп

1/


2

Жақсмылықова Назерке

Дүниетану

«Қазақтың ою – өрнектерінің бірі сырмақ өнері»

Молдахан Гүлдан

мектеп

2/


3

Нұрланбек Алия

дүниетану

«Қоршаған ортаны танып біл»

Жақсылықов Зәуре

Метеп/3

4

Турсунова Зарина

дүиетану

Қазақтың ұлттық биі

Жақсылықова Зауре

мектеп

2/


5

Іңкәр Жансая

Қазақ тілі

«Араб парсы тілінен еңген сөз»

Еженхан Майра

Мектеп/1




Зерттеу-шығармашылық жұмыстарында оқушылардың келесі біліктілігі анықталады:

-зерттеу жұмыстарына қойылған мақсатарын тұжырымдау

-себеп-салдар қатынасын құру

-мәліметтерді талдай,жинақтай,салыстыра,жалпылай,саралай білу

-болжам жасай білу

-қорытындылай білу

«Шығармашылық » МОДУЛІ

Әрбір оқушының еркін дамып ;оның ішкі даралық және дарындылық мүмкіндігін ашатын және педагогикалық шығармашылықпен нәтижелі жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін маңызы зор.Оқушыларды аудандық және облыстық білім олимпиадаларына дайындау қажет.

Оқушылардың дарындылық мүмкіндігін ашудың мақсаты:

-жеке тұлғаны дұрыс сөйлей білуге үйрету,шешендік дағды қалыптастыру;

-қоғамдық өмірге бейімделген интеллектуалды жеке тұлғаны қалыптастыру;

-оқушылардың шығармашылық қабілеті мен дарынын ашу;

-өз елін,оның тарихын құрметтеуге үйрету.

Мектепте жүргізілетін үйірмелерге,клубтарға ,сайыстарға әр оқушыға мүмкіндік беріледі.

Новокубанка орта мектебінде өткізілетін үйірме жұмыстары

Үйірме атауы (бағыты)

жетекші

Оқушы саны

«Домбыра үйірмесі»

Мағзұм Инкар

15 оқушы

«Сахна өнері»

Кирплюк И.В.

15 оқушы

«Қол өнер»

Макер Тұрысхан

18 оқушы

«Тоқу»

Спринсян А.А.

20 оқушы

Баскетбол

Арын Егор

20 оқушы

Волейбол

Кулекин Б.С.

15 оқушы

Футбол

Кенсминавичус П.М.

25 оқушы

Шашки, шахмат

Рахмет Капин

15 оқушы

«Патриот»

Өмірзақ Нұрбат

15 оқушы

Тоғызқұмалақ

Келес Досан

13 оқушы

Күрес

Бекмухамбет Нартай

20 оқушы

МҮ бірге би үйірмесі

Акинова Т.В.

25 оқушы

Новокубанка орта мектебінің оқушылары КТК( көңілді тапқыштар клубы) ойындарына қатысып ,жүлделі орындарға ие болады. Оқушыларымыз аудандық, облыстық шығармашылық сайыстардың белсенді қатысушылары және жүлдегерлері. Жыл сайын аудандық шығармашылық байқау ұйымдастырылады. Бұл байқауда мектебіміздің оқушылары белсенді қатысады. 2011-2012 оқу жылы Новокубанка орта мектебі І орын. 2012-2013 оқу жылында 2 орын, 2013-2014 оқу жылында 1 орын иеленді. Облыстық «Ақмола жұлдыздары» сайысында Тұрысхан Ақбота, Игілік Ақжарқын 2012 жылы 1 орын, 2013-2014 оқу жылы Тұрысхан Ақбота лауриат атанды.

Сонымен қатар 2014-2015 оқу жылында Аудандық «үкілі домбыра» сайысына қатысып Рахат Арман ІІ орын, Инкар Жансая ІІІ орын иеленді және Қазақ хандығының 550 жылдығына арналған мүшәраға Рахат Арман және Әбеу Перизат қатысып аудандық алғыс хатпен марапатталды.

Сонымен қатар мектеп оқушылары аудандық және обылыстық Абай және Мақатаев оқуларына қатысып жүлделі орындарға ие болады.

Абай оқулары

деңгей

2011-2012жж

2012-2013жж

2013-2014жж

2014-2015 жж

аудан

6

6

4

5

облыс

1

1


1

республика





Аудандық Махамбет оқулары

деңгей

2011-2012жж

2012-2013жж

2013-2014жж

2014-2015жж

аудан

0

0

0

1

облыс





республика





Абай және Мақатаев оқуларының жетістіктері

2011-2012 учебном году


п/п

Қатысушы Т.А.Ә

сынып

Номинациясы

мұғалім

орын

1

Заиченко Юлия

4

Жатқа оқу

Чавид Жулдыз

1

2

Жанарбек Бакдаулет

4

Жатқа оқу

Халиаскар Гулжаухар

1

3

Мыңжасар

Ескендір


4

Жатқа оқу

Халиаскар Гулжаухар

1

4

Мерей Шынар

8

Өз шығармасы

Эженхан Хайса

3

5

Ігілік Ақжаркын

7

Ән орындау

Мағзұм Инкар

2

6

Тұрысхан Ақбота

7

Ән орындау

Мағзұм Инкар

Бас жүлде

7

Ерболат Дамыс

6

Жатқа оқу

Эженхан Хайса

2

8

Мерей Алтыннұр

2

Жатқа оқу

Хаусел Паней

1

9

Раздыкқ Ақерке

10

Жатқа оқу

Эженхан Хайса

3

2012-2013 оқу жылы

п/п

Қатысушы

Т.А.Ә

сынып

Номинациясы

мұғалім

орын

1

Тұрысхан Ақбота

8

Ән орындау

МағзұмИнкар

1

2

Ерболат Дамыс

7

Жатқа оқу

Эженхан Хайса

Бас жүлде/облыстық сайысқа қатысушы

3

Мыңжасар Ескендір

7

Жатқа оқу

Эженхан Хайса

1аудан

4

Мерей Шынар

9

Жатқа оқу

Эженхан Хайса

2

5

Ігілік Ақжаркын

7

Ән орындау

МағзұмИнкар

2

6

Жанарбек Бақдаулет

5

Жатқа оқу

Эженхан Хайса

1

7

Мерей Алтыннұр

3

Жатқа оқу

Хаусел Паней

1

2013-2014 оқу жылы

п/п

Қатысушы Т.А.Ә

сынып

Номинациясы

мұғалім

орын

1

Игілік Асылмұрат

4

Жатқа оқу

Хаусел Паней

2 /раудан

2

Әлімғазы Шапағат

4

Жатқа оқу

Хаусел Паней

3 /аудан

3

Павлова Юлия

6

Өз шығармасы

Байгильдинова У Т

Алғыс хат

4

Ерболат Дамыс

8

Жатқа оқу

Еженхан Хайса

2/аудан

5

Тұрысхан Ақбота

9

Ән орындау

МағзұмИнкар

Бас жүлде

6

Ігілік Ақжаркын

9

Ән орындау

МағзұмИнкар


7

Мыңжасар Ескендір

8

Жатқа орындау

Эженхан Хайса


8

Игілік Ақмарал

7

Ән орындау

МағзұмИнкар


9

Әріпхан Ернар

4

Ән орындау

Хаусел Паней


10

Иванова Анастасия

5

Жатқа оқу

Чавид Жұлдыз


11

Аветисян Астгик

5

Жатқа оқу

Турсунова Г А




2014-2015 оқу жылы / Абай оқулары/

п/п

Қатысушы Т.А.Ә

сынып

Номинациясы

мұғалім

орын

1

Тұрысхан Нұрсұлтан

4

Жатқа оқу

Жақсылықова Зауре

1/ орын аудан

2

Әлімғазы Шапағат

4

Жатқа оқу/

Махамбет Оқулары

Еженхан Майра

2 /орын аудан

3

Іңкәр Жансая

6

Жатқа оқу

Еженхан Майра

2/орын аудан

4

Әбеу Перизат

9

Өз шығармасы

Еженхан Хайса

2/орын аудан

5

Тұрысхан Ақбота

10

Ән орындау

МағзұмИнкар

1/ орын аудан

6

Ерболат Дамыс

9

Жатқа оқу

Еженхан Хайса

1/ орын аудан


















Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 27 сентября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

Общая информация

Номер материала: ДВ-126730

Похожие материалы

2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации. Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии.

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Законы экологии», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса.

Конкурс "Законы экологии"