Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / История / Другие методич. материалы / Дарынды және талантты балалар оқыту.
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • История

Дарынды және талантты балалар оқыту.

библиотека
материалов

Коучинг сессия жоспары


«Дарынды және талантты балаларды оқыту»



Тақырыбы

Дарынды және талантты балалар оқыту.

Мақсаты

Дарынды және талантты балалармен жұмыстың өзектілігін айқындау

Күтілетін нәтиже

Дарынды және талантты балалармен жұмыс жолға қойылады және олардың шығармашылық дамуына жағдай жасаудың тиімді жолдары қарастырылады.

Түйінді сөз

Дарынды және талантты балалармен жұмыс – мұғалім-нің басты міндеттерінің бірі.

Ресурстар

Постерлер, маркер, стикерлер, таратпа парақтар, видео-роликтер

Бағалау

  • Бағдаршам. Қызыл түс – түсінген жоқпын; Сары түс – әлі де практика қажет /сұрақтар бар/; Жасыл түс – барлығы түсінікті.


Сабақтың барысы

Кезеңдері:

Уақ.

Коуч әрекеті

Коучингке қатысушылар әрекеті

Тренинг







Топқа бөлу




Тақырыпқа ену

5 м

«Сатамын және сатып аламын» тренингі, шартын түсіндіреді





Топқа бөлу. Әр қатысушыны конфеттер арқылы топқа бөлу


Дарынды, талантты балалардың суреттерін көрсетеміз. Сұрақ:

Мына суреттерге қарап сіздерге қандай ой келеді? /ой шақыру/

Бүгінгі біздің кездесуі-міздің тақырыбы «Дарынды және талантты балалар – мектеп айнасы» деп аталады.

Шеңберде тұрған қатысушы қасындағы көршісіне өзінің жағымсыз қасиетін сатып, оның жақсы қасиетін сатып алады. Мысалы,«Мен еріншектігімді сізге сатып, сіздің еңбекқорлығыныңызды сатып аламын»

Сыныптағы тыңдаушылар топқа бөлініп отырады. Стикерлерге ұсыныстарын білдіру.


Мұғалімдер коучтың сұрағына жауап береді

Тақырыпты өрбіту мақсатындағы бейнеролик

15 мин

«Біз білмейтін...» айда-рында дарынды бала Алихан Байсұлтанов туралы және «Кішкен-тай жұлдыздар» талант-ты балалар туралы бей-нероликтер көрсеті-леді.


Қатысушылар көрсетілген бейнероликтерді ауызша талдап, ойларымен бөліседі.





Миға шабуыл



10 мин


Не байқадыңыздар?

Нұсқау: Интерактивті тақтадан бейнежазбаны көріп, өз пікірлеріңізді тұжырымдап айтып өтсеңіздер.

Сұрақ:

  • Сіздер көрсетілген бейнежазбадан не ой түйіндедіңіздер?

  • Дарын, талант, қабілет, тақырыбына постер жасау

Сын тұрғысынан ойлау арқылы топтық оқытуда бірлесіп ойлауға ықпал ету;бірлесіп жұмыс жасау үдерісін дамыту

Әр топтан бір-бір спикер шығып өз ойларымен бөліседі


Қатысушылар өз ойларын түйіндейді.

Топ көшбасшылары шығып өз тобының негізгі идеяларымен алмасады.


Тақырыпты өрбіту мақса-тындағы топ-тық жұмыс

/постер қорғау/

9

мин

Дарынды және таланат-ты баланың бейнесін жасау және сипаттау

Постердің ережесі:

  1. Дарынды және талантты баланың бейнесін анықтау

  2. Қандай жұмыс түрлері жүргі-зіледі

  3. Баланы қалай мектеп айнасы ретінде жасайсыз.

Топтар постерлерін жасап, қорғайды.

Өз ойларымен бөліседі.

Бағалау

2

мин

Топтар бірін бірі бағалайды.

Бағалау парағына балдық жүйемен бғаланып, себебі түсіндіріледі.

Тақырыпты өрбіту мақсатындағы топтық жұмыс

/жағдаятты сахналау/

15

мин

Топтарға жағдаяттар беріледі.

Қатысушылар жағдаяттарды оқып, сахналайды. Келесі топтар жағдаяттың шығу жолын айтады.

Бағалау

2

мин

топтар бірін бірі бағалайды

Топтар бір – бірін шапалақ арқылы бағалайды. 3 шапалақ ұру – 5, 2 шапалақ – 4, 1 рет шапалақтау – 3 дегенді білдіреді.

Сергіту сәті

2 мин

бейнеролик арқылы би қимылдары көрсетіледі

Бейнеролик арқылы қимылды би билейді.

Тақырыпты өрбіту мақсатындағы топтық жұмыс

5

мин

Тапсырма

Үш түсті жапыраққа мектептегі дарынды және талантты балалар, талантын аша алмай жүрген оқушы-ларды анықтау мәселелері жайлы :

Мектеп дарынды бала-лардың аты – жөнін жазу, дәлелдеу (жасыл жапырақ), талантты балалардың аты – жөнін жазу, дәлелдеу (сары)

дарыны мен талантын аша алмай, өзін – өзі көрсете алмай жүрген оқушының аты – жөнін жазу және себебін анықтау (қызыл)

Топтар оқушылардың аты – жөнін жазып, себебін түсіндіреді және ағашқа әкеліп іледі. Өз ойларымен бөліседі.

Бағалау


Бүгінгі коучинг тақы-рыбын мүлде түсін-беген топ бағдаршам суретіне қызыл түс, практика қажет /сұрақтар бар дейтіндер – сары түс, барлығын түсінген топ Жасыл түске тілек, өтініштерін жазып, жапсырады.

Әр топ талапқа сай бағдаршам суретіне сөздер жазылған стикер-лерді жапсырады.

Рефлексия

5мин

Қорытындылау

Құрметті әріптестер біз сіздермен ойлана отырып ойлауды және топ бойынша бірлескен түрде ынтымақтастықта жұмыс жасадық. Топта бір – бірімізге сенім білдіріп дарынды және талантты балалар туралы, оларды дамыту жолдарына тоқталдық деп ойлаймын. Бүгінгі сессиямызға келіп оз ойларыңызды білдіргендеріңіз үшін көп рахмет!

Сабақтарыңыздаосы әдіс – тәсілдерді пайдаланып биік жетістіктерге жете беріңіздер!


Смайликтер

Кері байланыс.

  1. Сабақ бойынша қандай сұрақтарың бар?

  2. Сабақ қызықты өтті ме?

  3. Жаңа тақырып бойынша өзінізге керекті мәліметті таптыңыз ба?

  4. Бүгінгі үйренгеніңіз болашақта қажет болады деп ойлайсыз ба?













Автор
Дата добавления 06.01.2016
Раздел История
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров204
Номер материала ДВ-311196
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
