Курс повышения квалификации
Курс повышения квалификации
Курс повышения квалификации
Видеолекция
1 слайд
Тақырыбы:
Дауыссыз дыбыстардың
түрлері.
2ә сынып
Бекжанова Б.С.
2 слайд
А)Білімділік:Оқушылардың дауыссыз дыбыстар туралы туралы түсініктерін кеңейту.Оқу және жазу
дағдыларын қалыптастыру .
.Ә)Дамытушылық: :
Балалардың логикалық ойлауын, байланыстырып сөйлеуге үйрету,сөздік қорларын қалыптастыру. Ой-өрісін дамыту, танымдық қабілетін арттыру, тіл байлығын қалыптастыру.
Б)Тәрбиелілік:
Өз бетінше оқу-жазуға, сөз ішінен дауыссыз дыбыстарды таба білуге үйрету.
Сауатты ,әдемі жазуға ,ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың мақсаты:
3 слайд
Күтілетін нәтиже:
Дауыссыз дыбыстарды таба және жаза біледі.
Сурет бойынша сөйлем ойлай алатын болады.
4 слайд
Сабақтың көрнекілігі:
Схема, жұмбақ, суреттер
Сабақ түрі: саяхат сабақ.
Сабақтың әдісі: сұрақ –жауап, түсіндірмелі, көрнекілік, әңгімелеу.
5 слайд
Қуанамын мен де,
Қуанасың сен де,
Қуанайық , достарым,
Арайлап атқан күнге!
6 слайд
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
-Балалар, өткен сабақта біз қандай жаңа сабақпен таныстық?
Дауыссыз дыбыстар нешеге бөлінеді ?
Асанда әдемі қалам бар./ дауыссыз дыбыстарды табу/
Қатаң дауыссыздарды ата.
Ұяң дауыссыздарды ата.
Үнді дауыссыз дыбысты ата.Мысал келтір.
7 слайд
Сабақтың барысы:
І.Қызығушылығын ояту
1 - топ
2 - топ
3- топ
8 слайд
ІІІ.Жаңа сабақ
Ендеше, бүгінгі өтетін жаңа сабағымыз «Дауыссыз дыбыстардың түрлері .»
Дауыссыз дыбыстар үшке бөлінеді.
Қатаңдауыссыздар:
к,қ,п,ф,с,т,х,ц,ч,ш,щ,һ;
Үнді дауыссыздар: р,л,м,н,ң,й,у;
Ұяң дауыссыздар: б,в,г,ғ,д,ж,з;
9 слайд
1 - топ.
Қалам сөзіне дыбыстық талдау жасау.
2-топ.
Бала сөзіне дыбыстық талдау жасау
3-топ.
Кітап сөзіне дыбыстық талдау жасау
10 слайд
Оқулықпен жұмыс.
Көркем жазу.
1-жаттығу. Мәтінді көшіріп жаз. Қарамен жазылған сөздерге дыбыстық талдау жаса.
11 слайд
1....іздің елімі...де қорықтар...ар. Қорықта сирек кездесетін ...ануарлар тіршілік етеді.
2.Күз...і ор...ан қандай тамаша!
3. Дина үшінші ...агонға отырды.
-жаттығу.
Әр сөзге тиісті әріпті тауып жаз.
12 слайд
4 -жаттығу.
Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып жаз.Сөйлем ойла.
1 – топ.
М немесе Н
Өсі...дік,дүйсе...бі,көрі...дік, сейсе...бі, егі...дік.
2-топ.
Н немесе Ң
Ү...ді, ү...гір, ерте...гі, жа...тақ, жа...ғақ.
3-топ.
У немесе Й
Да...ыл, а...на, а...ылдас, са...ра, қа...ық.
13 слайд
ІV.Сергіту сәті.
Ойын:”Кім тез?”
Аспанға қарап ай көрдік,
Төменге қарап жер көрдік.
Оңға,солға бұрылып,
Егеменді ел көрдік.
14 слайд
Терме диктант. Төмендегі сөздердің ішінен қатаң дауыссыз дыбыстарды теріп жазу.
Бес, алма, екі, бала, жеті, лақ, үш, кітап, сегіз,
жапырақ, қоңыр, жиырма, піл, тоғыз, тақта.
15 слайд
Бояулар.
Көгілдір көкте ...
Көк ала бұлттар тек ... .
Көкпеңбек теңіз ...
Көп еді неткен көк ... .
Керекті сөздер; шалқиды, қалқиды, бояу, баяу.
5 – жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып, өлеңді көшіріп жаз. Дауыссыз дыбыстарды түрлеріне қарай ажырат.
16 слайд
.
ҮІІІ. Сабақты бекіту.
Балалар, біз бүгін қандай жаңа сабақпен таныстық?
-Дауыссыз дыбыстар нешеге бөлінеді?
-Мына жаңылтпаштың ішінен дауыссыз дыбыстарды табу.
-Үш кіші ішік піштім,
-Бес кіші ішік піштім,
-Неше кіші ішік піштім?
-Қатаң дауыссыз дыбыстарды ата.
-Мынау қандай дыбыстар? б, в ,г , ғ , д , ж , з ;
Үнді дауыссыз дыбыстарды тап: к, ж, р, л, т, м, д,
Н, ң, е, й , у, а, б.
17 слайд
.Үйге тапсырма:
Дауыссыз дыбыстарды жаттап келу. 2- жаттығу.
18 слайд
XII. Бағалау.
Сабаққа белсенді қатысқан балаларды атап, мадақтау.
Әрқашанда күн күлсін,
Бірге күлсін бүлдіршін.
Қыз қолында гүл жүрсін!
Ұл қолында ту жүрсін! –
деп сабақты аяқтау.
Оқушыларға дауысты дыбыстар туралы мағлұмат бере отырып,олардың түрлерін ажырата білуге үйрету.Оқу және жазу дағдыларын қалыптастыру. Сөздік қорларын дамыту,тіл байлықтарын арттыру.Дауысты дыбыстарды ажырата білуге үйрету.Ой өрістерін шығармашылық ойлау қабілеттерін дамыту.Танымдық қабілеттерін дамыту.тіл байлықтарын арттыру.Өз беттерімен жұмыс жасай білуге үйрету. ұқыптылыққа,тазалыққа,ұйымшылдыққа тәрбиелеу. Ынтымақтастықпен жұмыс жасай білуге дағдыландыру.Топтық,жұптық жұмыс жасай білуге дағдыландыру.
6 267 108 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Мусагалиева Жанаргул Шмитовна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Технология продукции и организация общественного питания: технология приготовления первых блюд
Специальные режимы налогообложения в образовательных учреждениях
Возрастная психология и психология развития