Пән: Қазақ тілі 3 сабақ
Сынып: 6- сынып
Сабақтың тақырыбы: Әдеби тіл мен мәтіннің байланысы. Сөз
байлығы және мәтін.
Мақсаттары: Өткен тақырыптарды еске түсіре отырып,
әдеби тілдің дамуындағы жазба тілдің рөлі; мәтіннің жазба тілмен біртұтастығы
туралы түсіне білу. Күнделікті өмірінде қолдана білу.
Күтілетін нәтиже: -Ізденімпаздығы мен АКТ пайдалану
құзіреті артады.
-Шығармашылық тапсырмаларды
орындауда сөздік қоры дамиды.
Модульдері: АКТ (ақпараттық коммуникативтік технология), СТО
(сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты
және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық),
ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)
Бағалау: Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық
(ЖБағ)
Деректер: тақта, стикерлер, постерге арналған
қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары
Әдіс тәсілдер:Адвокатпен бірге әдісі, Ойлан,бірік,бөліс
Капитан ойыны
Сабақ кезеңдері
|
Уақыт
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
|
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
|
2мин
|
Кім жылдам
Сұрақ жауап
|
Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау
мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы диалогқа түсіру
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға
жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу
|
АКТ
|
Түсіну
|
7мин
|
Әдеби тіл мен мәтіннің байланысы
Сурет галериясына саяхат
Стикердег 5 сұрақ адвокатпен бірге әдісі
бойынша сұрақ-жауап алады
|
Галерияға суретерін ұсынып,
Стикердегі сұраққа жауап береді.
|
Әр топ өз тобының намысын қорғау үшін жылдамдық
танытып, сұраққа жауап беруі қажет
|
ЖТ
ЖЕ
|
Қолдану
|
10мин
|
Тақырыпты ашу Тақырыпты тақтаға
жазадыЭлектронды оқулықпен жұмыс,мәтінмен жұмыс.
|
Әр топпқа ресурстар мен тапсырмалар тарату,
есептер шығарту
|
Сұрақтарға жауап береді,жаңа тақырыпты ашады.
Дәптермен жұмыс
|
СТО
|
Сергіту сәті
|
1 мин
|
«Балапандар биі» атты жаттығу жасау
|
Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау
|
Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей
жаттығулар жасайды.
|
АКТ
|
Талдау
|
15мин
|
Ойлан,бірік,бөліс тапсырмасы. Суреттен көрсете отырып постер
арқылы
Тапсырмалаврды қорғайды
|
Әр топқа тапсырма беріледі, сол тапсырманы
суретер арқылы көрсетеді, нәтижесін постерге салады
|
Жеке ойланады,топ болып біріге жұмыс
жасайды,басқа топтарға бөліседі.
|
|
Жинақтау
|
5мин
|
Капитан ойыны арқылы сабақты жинақтайды
|
Әр топтан топ басшысы ортаға шығады арнайы
есептер шығаруға тапсырмалар беріледі
|
Топ басшылары өзара жарысады, ойларын ортаға
салады, тақырыпты жинақтайды
|
|
Бағалау
|
2 мин
|
Өзін-өзі бағалау (2 мин)
Бағдарша, бағалау парақшалары
|
Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату
|
Өзін өзі топпн бағалайды
|
|
Рефлексия
|
2 мин
|
Стикерлерді толтыру
|
Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну
|
Ұсынылған стикерді толтыру
|
|