Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Әдебиеттік оқу пәнінен "Мектеп- біздің анамыз" сабақ жоспары
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Әдебиеттік оқу пәнінен "Мектеп- біздің анамыз" сабақ жоспары

библиотека
материалов

Павлодар облысы

Май ауданы

Жұмыскер ауылы

Қазан жалпы орта білім беретін мектеп

Бастауыш сынып мұғалімі

Шонова Гүлнара Қабдрашқызы


Пән: әдебиеттік оқу

Сынып: 2

Сабақтың тақырыбы : Мектеп- біздің анамыз

Сабақтың мақсаты:

1.Өлеңнің мазмұныны ашу, негізгі ойды ұғындыру. Оқушыларды білімділікке үйрете отырып, мектепке оқуға деген қызығушылығын ояту.

2.Оқушылардың ой- өрісін, ойлау қабілетін, ақыл- ойын, тіл байлығын, сөздік қоры мен сөйлеу тілін дамыту. Шапшаң оқу дағдыларын қалыптастыру.

3.Білімділікке, ұқыптылыққа баулу.

Сабақтың түрі: дамытушылық сабақ

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, ой қозғау, түртіп алу, бес жолды өлең жазу, топпен жұмыс стратегиясы.

Сабықтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі

2.Үй тапсырмасын тексеру.

3.Жаңа сабақ.

А) Қызығушылығын ояту.

«Ой қозғау» стратегиясы

Жұмбақтар шешіледі.

Көп әңгіме , өлеңім,

Күнде ақыл беремін.

Жақсы көрсе мені кім,

Мен де жақсы көремін. (Кітап)

Бір қойым бар, қаны жоқ,

Қанатының саны жоқ.

Адаммен сөйлесер

Ақылы бар, жаны жоқ.

Тілі бар да, үні жоқ,

Өзін адам түсінген,

Жүрегі бар, қаны жоқ,

Сөйлей туған ішінен (Кітап)


Ә) Мағынаны ажырату, тани білу.

«Түртіп алу» жүйесі бойынша оқушылармен жұмыстар жүргізіледі. Мәтінді оқушыларға оқу, тиісті белгілерді қойып анықтау.


V- сәйкес келу

-мен ойлағаннан бері

+ - жаңа ақпарат

?- таңғалдым

-кітап адамның досы екендігі;

-әжемнен көп жақсы нәрселерді үйренемін;

Білімнің бізге тигізер пайдасын білдім.

Кітапта газет-журналдан көп ақыл, ақпарат аламыз.

Оқығанның көзі ашық.Оқымаған адам соқыр болады.


Мәтінді оқып болған соң, жазғандары мен белгіленген сөздерін дәптердегі кестеге толтырады. Содан соң жеке, топта, жұпта талдап оқып, талдайды..

4. Сөздік жұмысын жүргізу.

Күкірт- сарғыш, қоңырқай түсті тұтанғыш зат.

Мәтінді жекеленген оқушыларға түсіне отырып оқыту. Үш оқушыға рөлмен бөліп оқыту. Анық және қатесіз оқуға назар аудару.Әңгіменің мазмұнына сай сұрақтар қойылады.

  1. Әңгіменің басты кейіпкері-Жанна қандай мақалды оқыды?

  2. Әкесі мақалдың мағынасын қалай түсіндірді?

  3. Жанна қолына жағылған сияның дағын кімнің ақылының арқасында кетірді?

  4. Білімқұмар баламен дос болғың келе ме?

5.Сабақты қорытындылау.

А) Ой толғаныс

«Менің білегендерім» атты тақырыпқаойдарын айтқызу. Бір-бірін тыңдау, толықтыру, жинақтау.

«Бес жолды өлең» стратегиясы

  1. Кім? Бала

  2. Қандай? Білімді, тәртіпті, ақылды

  3. Не істеді? Болды, үйренді, оқыды.

  4. Сөз тіркесі. Бала білімді, бала үйренді, бала оқыды.

  5. Айжан білімді, ақылды болды.

  6. Үйге тапсырма: «О, мен қандай білімді болдым»деген тақырыпта әңгіме жазып келу.

7.Бағалау



Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
