Инфоурок Начальные классы Другие методич. материалыӘдебиеттік оқу 4сынып Бес ешкі

Әдебиеттік оқу 4сынып Бес ешкі

Скачать материал

Бекітемін:

 

Сабақ:Бес ешкі

Мектеп: №2 жалпы орта білім беретін мектеп

 

Күні:30.09.2015 ж

Мұғалімнің есімі:Даумова Г.И

 

СЫНЫП:4  «Д»

Қатысқандар саны:22

Қатыспағандар саны:

 

Сабақ негізделген оқу мақсаты:

 

1.      Халық ауыз әдебиетінің бір түрі ертегі жайлы түсінік беру.

2.      Ойын толық жеткізе білуге үйрету.

 

Сабақ мақсаттары

 

 

 

 

 

Барлық оқушылар: Ертегі мазмұнын оқу арқылы біледі,негізгі идеясын түсінеді.

 

Оқушылардың басым бөлігі: Өз ойын еркін жеткізіп дәлелдеп қорытынды жасайды.

 

Кейбір оқушылар:

Ертегіні талдай отырып,күнделікті өмірмен байланыстырып,салыстыра біледі.

 

 

Тілдік мақсат

 

 

 

 

 

 

Оқушылар:

Ертегідегі оқиға желісінің байланысын, ертегідегі кездесетін оралымды сөз мағынасын ұғынады.

 

Негізгі сөздер мен тіркестер:

 

Құла ат, бес ешкі, қара тоқты

 

Сыныптағы диалог\жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

 

Талқылауға арналған тармақтар:

 

Ертегіден қандай ой түйдіңдер?

 

Сіз неліктен ..... екенін айта аласыз ба?

 

Бір-бірлеріңе қандай ақыл айтар едіңдер?

 

Жазылым бойынша ұсыныстар:

 

Сөздік жұмыс

Аят оқы-құран оқы

Иманыңды айта бер-құдайға сиына бер

Шықшыты –жақ сүйектің шығыңқы келген төменгі тұсы

 

Алдыңғы оқу

Сатқын жапалақ

 

Жоспар

 

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз    )

Оқу үшін бағалау

 

Басталуы

3мин

 

 

 

 

 

 

 

5мин

 

Психологиялық дайындық.

Кане шеңбер құрайық,

Дөңгелене тұрайық.

Ұнаған түсті таңдап ап,

Тобымызды құрайықТақтаның алдына шығып, шеңбер құру.Шопан ата, Сексек ата, Қамбар ата ,Ойсылқара болып төрт  топқа бөлінеді.Оқушылар орындарын ауыстырады.

 «Домино» әдісі

 

 

Топтарға бағалау парақшасы үлестіріледі.

 

 

 

Қошемет

Ортасы

2мин

 

 

 

 

3мин

 

4мин

 

3мин

 

7мин

 

 

 

 

 

 

4мин

 

2мин

«Сөзжұмбақ» бойынша тақырыпты жасыру.

1.Құстарды қыруміндеті кімге жүктелді?

2.Ертегінің бір түрі.

3.Қасиетті құс

4.Дос жылатып айтады,дұшпан  ...... айтады.

Ешкіден басқа төрт түлікке нелер жатады? Олардыңпайдасытуралыайтыпөту.

Оқулықпен жұмыс. Топтарға мәтінді бөліктерге бөлініп беріледі. 

«Аквариум»әдісімен  әр топтан бір оқушы шығып мәтінді мазмұндап береді.

«Рольдік ойын» әдісімен сұрақ –жауап .

Ортаға кедейді шығарып малдары сұрақ қояды:

Сен неге байдың малын бағасың?

- Біз осындай жағдайға түспес үшін сен не істер едің?

-Біздің осылай айла тауып қасқырдан құтылғанымызға келісесің бе?

– Ал егер қасқыр бізді жеп кетсе не істер едің?

«Кейіпкерге хат» Байдың іс-әрекеті дұрыс емес екенін айтып кейіпкерге хат жазу.

Сергіту сәті

Смайлик арқылы

 

 

 

 

 

 

«Бағдаршам» арқылы пікір қорғаған оқушыны бағалау.
-қызыл түс- өте жақсы
-жасыл түс – жақсы
– сары түс  -толықтыру қажет

 

Аяқталуы

8мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2мин

 

 

 

 

 

 

 

2мин

 

«Блум түймедағы»

Қарапайым сұрақтар Кедейдің далада боранда қалған малына не кез болды?

Дәлелдеуші сұрақтар Кедейге мінездеме бер.

Интерпретациялық (түсіндірме) сұрақтар- Неге құла ат қасқырға  менің артыма шығып отыр да,аят оқы,содан соң же деп айтты?.
Бағалау сұрақтары 
«Қалай ойлайсыңдар,
 Бес ешкінің іс-әрекеті дұрыс па?

Шығармашылық сұрақтар. «Егер де ертегі кейіпкері байдың орнында болсаң сен не істер едің?»
Практикалық сұрақтар-  Ертегіден қандай ой түйдің?

Жеке жұмыс

Табыс критериі

Жеттім

Талпындым

1Ертегінің мазмұнын түсіндім.

 

 

2Ертегінің қай түріне жататынын білемін.

 

 

3.Ертегі кейіпкерлеріне мінездемебере аламын.

 

 

 «Тілек ағашы»

«Ақылды ешкі» тақырыбына әңгіме құрау

Смайлик

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жиынтық  бағалау

 

Қосымша ақпарат

 

Саралау-сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалайжоспарлайсыз?

Б.Ертегі кейіпкерлерін ата және оларға мінездеме бер.
Ә.Ертегінің жақсы жағы  және жаман жағы не деп ойлайсың?
А.Мәтіннің өзектілігі неде және қандай үлгі алдың?

 

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

 

 

 

 

 

 

 

Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс.Құндылықтардағы байланыс.

Қазақ тілі ,бейнелеу,әдебиеттік оқу

Интербелсенді тақта

 

Рефлексия

Сабақ\оқу мақсаттары шынайы ма?Бүгін оушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Мен берілгенуақыт ішінде үлгердім бе?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

 

Сабақты жағымды атмосфера яғни, тренинг өтуден бастадым. Топ қызметтерін белгілеп, топ ережесін ескертіп алдым. Мен жоспарлаған әдістерім уақытпен сәйкес келді. Оқушылар топтық жұмысқа, өз-өздерін бағалауға бейімделе бастады.

 

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды?(оқытуды да,оқудыда ескеріңіз)?

1: «Домино» әдісі бойынша тапсырмаларды ынтымақтаса орындай алды.

2: «Кейіпкерге хат» әдісі бойынша оқушы кейіпкерге өз о»ын анық, ашық жеткізе білген.

Қандай екі нәрсе  сабақты жақсарта алды(оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)?

1: Ролдік ойындар дарынды және талантты балаларды анықтауға үлесін қосты.

2: Жеке жұмыс жасауда өз-өздерін реттей алды.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

Оқушы үніне үнілу қажет деп есептеймін.

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Әдебиеттік оқу 4сынып Бес ешкі"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Руководитель клубного филиала

Получите профессию

Бухгалтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
