Ана тілі
І бөлім. Талаптан да, білім мен өнер үйрен.
Сабақтың тақырыбы:Әліппенің атасы. (А. Байтұрсынов жинағынан)
Мақсаты:
Оқушыларға Ахмет Байтұрсынұлы өмірі жайлы түсінік бере отырып, талдау
жұмыстарын жүргізу, мазмұнын игеру.
Міндеті:1) Зиялы адамдар өмірімен таныстыру,түсінік беру
2)Танымдық
қабілетін дамыту
3)Топтық жұмыста ынтымақтасып жұмыс істеуге дағдыландыру
Күтілетін
нәтиже:1) Зиялы адамдар өмірімен
танысады
2)Сыни
тұрғыдан ойлауға үйрене бастайды
3)Ынтымақтасып жұмыс істеуге бейімделеді
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Көрнекілігі : Кітап, Ахмет Байтұрсынұлы суреті, суреттер, сызба
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Кім жылдам?» ойыны, Топтастыру, Глоссарий, «Тез ойлан», «Бағдаршам»арқылы
бағалау, Кері байланыс
Оқыту
технологиясы:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан
ойлауға үйрету,Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,Жас ерекшеліктеріне сәйкес
оқыту және оқу,Оқытуды басқару және көшбасшылық.
Кезеңдер
|
Жұмыс түрлері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І.Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал
|
«Күн сәулесі» тренингі
|
Оқушыларды ортаға жинап топқа бөлу
-Міне,
жүрегіміздегі осындай жылумен сабағымызды бастаймыз.
Назарын сабаққа аудару
|
Шеңберге тұрып:
Күн жарығын алақанға саламын,
Жүрегіме басып
ұстай қаламын.
Ізгі әрі нәзік,
жарық, мейірімді,
Болып кетер
сонда дереу жан-жағым.
хормен айтады,топқа бөлінеді
|
ІІ.Үй тапсырмасы
|
«Кім жылдам?» ойыны
|
Берілген сөздерден мақал құрастыру
|
Мақал құрастырады
|
ІІІ.Қызығушылығын ояту:
Білу
|
Топтастыру
|
Күннің түсі қандай?
Білім/Білімсіздік
«Білімді», «Білімсіз» сөздерінің мағынасын
түсіндіру арқылы тақырыпты ашу.
|
Жарық,сауатты,тәрбиелі, саналы
Сауатсыз,тәрбиесіз, санасыз,қараңғы
|
IV.Жаңа сабақ:
Мағынаны тану
Түсіну
Қолдану
Сергіту сәті
Талдау
|
Суреттер көрсету
Глоссарий
|
Ахмет Байтұрсынұлы (1873-1938) - ақын,
ағартушы, ғалым. Қостанай облысында туған. «Әліппе» оқулығын жазған.
Білім көзі – «Әліппеде», осы пікірмен келісесің бе?
Мәтінді түсініп оқыту
«жер аудару, сөз мұрасы».
|
Өз көзқарастарын білдіреді.
Мәтінді түсініп оқиды
|
V.Ой толғаныс
Жинақтау
|
«Тез ойлан»
|
|
Түсті бояумен ерекшеленген сөздерді
теріп жазып, түсіндіреді
|
VI.Бағалау
|
«Бағдаршам»арқылы бағалау
Кері байланыс
|
Бағдаршгам түстерін таңдап алуға ұсыну
Бүгін не білдім?
|
Өздерін бағалайды
Жазады
|
VII.Үйге тапсырма
|
|
Мәтінді түсініп оқу, әңгімелеу. 5бет
|
|
Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Сөз
және оның мағынасы
Мақсаты:
Сөз және оның мағынасы туралы 2-кластағы алған білімін қайталап, еске
түсіре отырып, сауатты жазуға үйрету
Міндеті:1) 2-кластағы алған білімін қайталап, еске түсіре
отырып, сауатты жазуға үйрету
2)Танымдық қабілетін дамыту
3)Топтық жұмыста ынтымақтасып
жұмыс істеуге дағдыландыру
Күтілетін нәтиже:1) білімін қайталап, еске түсіріп , сауатты жазуға үйренеді
2)Сыни тұрғыдан ойлауға үйрене
бастайды
3)Ынтымақтасып жұмыс істеуге
бейімделеді
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Көрнекілігі : тірек сызбалар, мазмұнды суреттер
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Блум таксономиясының сұрақтары, «Топтастыру», «Кім тапқыр?», «Бағдаршам»арқылы бағалау, Кері
байланыс
Оқыту технологиясы:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,Оқыту үшін
бағалау және оқуды бағалау,Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу,Оқытуды
басқару және көшбасшылық.
Кезеңдер
|
Жұмыс түрлері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І.Ұйымдастыру кезеңі
|
Психологиялық ахуал
|
Тренинг жүргізу «Жылы лебіз»
|
Шеңберге тұрып
жылы лебіздер айтады
Топқа бөлінеді
|
ІІ.Үй тапсырмасы
|
Блум таксономиясының сұрақтары
|
Сөз дегеніміз не? Сөздің қандай мағыналарын
білесің?
|
Ережені қайталау
|
ІІІ.Қызығушылығын ояту
Білу
|
«Топтастыру»
|
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
|
1-жаттығу (тірек
сызба көмегімен сөз таптарын еске түсіреді)
|
IV.Жаңа сабақ:
Мағынаны тану
Түсіну
Қолдану
Талдау
|
Өзіндік жұмыс
Сергіту сәті
|
2-жаттығу. Сөздерді оқу, ондағы ұқсастық пен айырмашылықты
бөліп көрсету, сөйлем құрау. Мысалы: Жазда аралар гүлдерден бал жинайды.
Айдостың ала сиыры жайылып жүр.
3-жаттығу. Аспанда: ай, жұлдыз, күн, бұлттар, құстар,
тікұшақ. Жерде: топырақ, тастар, жәндіктер. Суда: балықтар, балдырлар, кеме,
қайық .
5-жаттығу
|
Көркем жазу: А а А а Алма.
Тапсырмаларды орындайды
Сурет бойынша сөйлем құрап жазады.
Оқушылардың үстел жайында ауызша айтады, суретпен жұмыс жүргізеді.
|
V.Ой толғаныс
Жинақтау
|
«Кім тапқыр?»
|
6-жаттығу Ойының
шарты:4 топқа бөліп, зат, сын, сан есім, етістік бойынша сөздер айтқызу,
сұрақ қою.
|
|
VI.Бағалау
|
«Бағдаршам»арқылы бағалау
Кері байланыс
|
Бағдаршгам түстерін таңдап алуға ұсыну
Бүгін не білдім?
|
Өздерін бағалайды
Жазады
|
VII.Үйге тапсырма
|
|
7- жаттығу
5-бет.
|
|
Математика
Сабақтың тақырыбы: Мың көлеміндегі сандар
Мақсаты:
Оқушыларға мың көлеміндегі сандарды санау, оқу, жазу, салыстыру туралы
түсінігін пысықтау, амалдарды орындауға үйрету
Міндеті:1) Мың көлеміндегі сандарды санаға, оқуға, жазуға,
салыстыруға,орындауға үйрету. 2)Есте сақтау қабілетін
дамыту
3)Топтық жұмыста ынтымақтасып
жұмыс істеуге дағдыландыру
Күтілетін нәтиже:1) Мың көлеміндегі сандарды санаға, оқуға, жазуға, салыстыруға,орындауға
үйренеді.
2)Сыни тұрғыдан ойлауға үйрене
бастайды
3)Ынтымақтасып жұмыс істеуге
бейімделеді
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Көрнекілігі : жолақшалар, суретті кестелер, қосымша тапсырмалар
жазылған үлестірмелер.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Кім жылдам?», Миға шабуыл, Жауабын тап, «Бағдаршам»арқылы бағалау, Кері
байланыс
Оқыту технологиясы:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,Оқыту үшін
бағалау және оқуды бағалау,Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу,Оқытуды
басқару және көшбасшылық.Талантты және дарынды балаларды оқыту
Кезеңдер
|
Жұмыс түрлері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І.Ұйымдастыру кезеңі
|
Психологиялық ахуал
|
Тренинг жүргізу «Жылы лебіз»
|
Шеңберге тұрып
жылы лебіздер айтады
Топқа бөлінеді
|
ІІ.Үй тапсырмасы
|
«Кім жылдам?»
|
Үлестірме
|
Тез жауап береді
|
ІІІ.Қызығушылығын ояту
Білу
|
Миға шабуыл
|
№1сандарды оқыту,талдату,
құрастыру
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
|
17-1онд.бірлік
985,96,602
|
IV.Жаңа сабақ:
Мағынаны тану
Түсіну
Қолдану
Талдау
Сергіту сәті
|
Өздік жұмыс: д)
№2
№3
№7
№8
№9
№4
|
Жиырма төрт, жетпіс үш, жүз он алты, бес жүз қырық
төрт,жеті жүз сегіз. (24,73,116,544, 708)
Берілген сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысы
түрінде көрсет:
Салыстыр:
Сұр қоян –
57
Ақ қоян – 30 ?
Қара қоян – 8
Кесінділерді өлше. Ұзындығы осы кесінділердің
ұзындықтарының мәндерінің қосындысына тең кесінді сыз.
Амалдарды орында
|
( 3 топқа бөлініп)
сандарды жазады:
78, 96, 234, 459, 627, 961. ( 78 = 70+8;
96 = 90+6; 234= 200+30+4; т.с.с.)
29 * 92 16 см * 32см
Шешуі: 57+30+8 = 95
Жауабы: Фермерде
барлығы 95 қоян болды.
(1см + 6см = 7см)
|
V.Ой толғаныс
Жинақтау
|
Жауабын тап №6
|
Бірдей қосылғыштары бар қосындыларды жазып,
олардың мәнін тап:
|
6+6+6/18
9+9/18
4+4+4+4+4/20
|
VI.Бағалау
|
«Бағдаршам»арқылы бағалау
Кері байланыс
|
Бағдаршгам түстерін таңдап алуға ұсыну
Бүгін не білдім?
|
Өздерін бағалайды
Жазады
|
VII.Үйге тапсырма
|
|
№ 5,10; 4 бет.
|
|
Дүниетану
Сабақтың тақырыбы: Адам-табиғат перзенті. Ағза мүшелері.
Мақсаты:
Адамның табиғаттағы алатын орны, дене мүшелерімен, тері гигиенасымен таныстыру;
түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйрету
Міндеті:1) Түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйрету
2)Танымдық қабілетін дамыту
3)Топтық жұмыста ынтымақтасып
жұмыс істеуге дағдыландыру
Күтілетін нәтиже:1) Түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді
2)Сыни тұрғыдан ойлауға үйрене
бастайды
3)Ынтымақтасып жұмыс істеуге
бейімделеді
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Көрнекілігі : Суреттер, үлестірмелер.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Блум таксономиясының сұрақтары, Болжау кестесі, Жигсо, «Бағдаршам»арқылы
бағалау ,Кері байланыс
Оқыту технологиясы:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,Оқыту үшін
бағалау және оқуды бағалау,Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу,Оқытуды
басқару және көшбасшылық.
Кезеңдер
|
Жұмыс түрлері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І.Ұйымдастыру кезеңі
|
Психологиялық ахуал
|
«Сен құштісің»тренингі
|
Шеңберге тұрып
жақсы сөздер айтады
Топқа бөлінеді
|
ІІ.Үй тапсырмасы
|
Блум таксономиясының сұрақтары
|
-Өсімдіктер
мен жануарлар тіршілігі үшін не қажет? Адам тіршілік ету үшін қандай жағдай
қажет? Неліктен адам табиғат перзенті дейміз?
|
Ойын толық жеткізу
|
ІІІ.Қызығушылығын ояту
Білу
|
Болжау кестесі
|
-Адам мен басқа тіршілік иелерінің ұқсастығы мен айырмашылығы қандай?
Тақырыбын, мақсатын хабарлау
|
Мысал келтіріп,салыстырады
|
IV.Жаңа сабақ:
Мағынаны тану
Түсіну
Қолдану
Сергіту сәті
Талдау
|
Суретпен жұмыс
Жигсо
|
Адамның денесі 4 бөліктен тұрады: бас,мойын, кеуде, қол және аяқ.Адамның
ішкі мүшелеріне:ми, өкпе,жүрек, бауыр, бүйрек, қарын, ішек, қуық жатады.
«Жанұя»топтарына бөлу
Сұрақтар мен тапсырмаларды орындау. -Адам
денесі қандай бөліктерден тұрады?
-Адам денесінің негізгі мүшелерін ата? -Адам
қаңқасының бас, кеуде, қол, аяқ сүйектерінің аттарын ата?
|
Әңгімелейді,пікірлерін айтады
Балалар түсініктерін айтады
|
V.Ой толғаныс
Жинақтау
|
Сурет бойынша жұмыс.
|
|
Әңгіме құрастыру
|
VI.Бағалау
|
«Бағдаршам»арқылы бағалау
Кері байланыс
|
Бағдаршгам түстерін таңдап алуға ұсыну
Бүгін не білдім?
|
Өздерін бағалайды
Жазады
|
VII.Үйге тапсырма
|
|
7-10 бет оқу.
|
|
Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Ауызекі және жазба тілде
сөйлеу
Мақсаты:
Тіл және сөйлеу мәдениетін дамыту.
Міндеті:1) Ауызекі және жазба тілде сөйлеуге үйрету
2)Өз ойын еркін әңгімелету
3)Топта,жұпта бірлесе жұмыс
жасату
Күтілетін нәтиже:1) Ауызекі және жазба тілде сөйлеуге үйренеді
2) Өз ойын еркін әңгімелейді
3) Топта,жұпта бірлесе жұмыс
жасайды
Сабақтың түрі: қайталау
Көрнекілігі : мазмұнды суреттер, тірек сызбалар
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Ыстық орындық», «Шешуін тап», «Ұйқасын тап» , «Түстер»арқылы бағалау, Кері байланыс
Оқыту технологиясы:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,Оқыту үшін
бағалау және оқуды бағалау,Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу,Оқытуды
басқару және көшбасшылық.
Кезеңдер
|
Жұмыс түрлері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І.Ұйымдастыру кезеңі
|
Психологиялық ахуал
|
Тренинг «Жақсы сөз»
Оқушыларды ортаға жинап топқа бөлу
|
Шеңберге тұрып
жақсы сөздер айтады
Топқа бөлінеді
|
ІІ.Үй тапсырмасы
|
«Ыстық орындық»
|
7-жаттығуды тексеру.
|
Бір-біріне сұрақ қояды
|
ІІІ.Қызығушылығын ояту
Білу
|
«Шешуін тап»
|
Ол заттың түсі сары, дәмі тәтті, түрі
сопақша, дәруменге бай.
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
|
Ойдан жұмбақ құрастырып , жасырады
|
IV.Жаңа сабақ:
Мағынаны тану
Түсіну
Қолдану
Сергіту сәті
Талдау
|
Оқулықпен жұмыс
|
8-жаттығуды мәнерлеп
оқыту, талдау.
9-жаттығу тыныс
белгілеріне назар аударту
10-жаттығу Мақалды
оқытып, мағынасын ашу.
13 -жаттығу
|
Көркем жазады:Б б Б б Б Бауыржан,балық
Сөл, шырын, сығынды, нәр.
Жаңылтпашты мәнерлеп, шапшаң оқыды,
жаттату. Жазылуы бірдей мағыналары әртүрлі «алма-алма» сөздерінің мағынасын
түсіндіру. Тура: нанды тура, тура жол. Жас::жас мал, мүшел
жас.Түс: аттан түс, түс көру, қызыл түс.
Оқып,мағынасын түсіндіреді
|
V.Ой толғаныс
Жинақтау
|
«Ұйқасын тап»
|
14-жаттығу
мұғалім өлеңнің басын оқиды, Жеңген топты мадақтау.
|
Топ бойынша ұйқасын
табу керек.
|
VI.Бағалау
|
«Түстер»арқылы бағалау
,
|
Түстер арқылы бағалау
Бүгін не білдім?
|
Өздерін бағалайды
Смайликтерге іледі
|
VII.Үйге тапсырма
|
|
12- жаттығу, 7-бет.
|
|
Ана тілі
Сабақтың тақырыбы: Оқуға шақыру. Ахмет
Байтұрсынұлы
Мақсаты:
Оқушыларға Ахмет Байтұрсынұлы өмірі жайлы түсінік бере отырып, талдау
жұмыстарын жүргізу, мазмұнын игеру.
Міндеті:1) Ауызша сөйлеу дағдылары мен жазбаша тілдерін
меңгерту
2)Танымдық қабілетін дамыту
3)Топтық жұмыста ауызбіршілікке
бейімділеді
Күтілетін нәтиже:1) Ауызша сөйлеу дағдылары мен жазбаша тілдері дағдыланады
2)Сыни тұрғыдан ойлауға үйрене
бастайды
3)Ынтымақтасып жұмыс істеуге
бейімделеді
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Көрнекілігі : кітап, пікір ағашының суреті, сызба, өлең жолдары
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Автор орындығы, « Пікір ағашы», Топтастыру, «Бағалау ағашы»
Оқыту технологиясы:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,Оқыту үшін
бағалау және оқуды бағалау,Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу,Оқытуды
басқару және көшбасшылық.
Кезеңдер
|
Жұмыс түрлері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І.Ұйымдастыру кезеңі
|
Психологиялық ахуал
|
Тренинг «Шуақ шашу»
Оқушыларды ортаға жинап топқа бөлу
|
Шеңберге тұрып
жақсы сөздер айтады
Топқа бөлінеді
|
ІІ.Үй тапсырмасы
|
Автор орындығы
|
|
Оқып келгенін әңгімелейді
|
ІІІ.Қызығушылығын ояту
Білу
|
« Пікір ағашы»
|
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
|
«Пікір ағашын» толықтырады
|
IV.Жаңа сабақ:
Мағынаны тану
Түсіну
Қолдану
Талдау
Сергіту сәті
|
Оқулықпен жұмыс
Глоссарий
|
Өлеңді бөлімдерге бөліп
оқыту
«Іздеп тауып алалық- бұл жерде:
үйрену, оқу, іздену.»
Даналық сөзін
басқаша қалай айтуға болады? Ахмет Байтұрсынұлы балаларды неге
шақырады?
|
Өлеңді түсініп оқып, іштей оқу, тізбектей
оқу, жеке-жеке оқу.
Түсті бояумен жазылған сөздерге көңіл бөлу.
Өз сөзіңмен түсіндіріп көр.
|
V.Ой толғаныс
Жинақтау
|
Топтастыру
|
Даналық, оқу, білім, т.б. сөздер неліктен құмырсқа түрінде көрсетілген деп ойлайсың?
« Даналық - өшпес жарық, кетпес байлық »
қалай түсінесің?
|
Сызбамен жұмыс: зер сал, өз сөзіңмен
түсіндір.
Пікір айтады
|
VI.Бағалау
|
«Бағалау ағашы» Кері байланыс
|
|
Өздерін бағалайды
|
VII.Үйге тапсырма
|
|
Жаттап ал, « Ахмет» сөзжұмбақ құрастырып
көр. 7бет
|
|
Математика
Сабақтың тақырыбы: Кестелік қосу және азайту
Міндеті:1)Кестелік қосу мен азайту амалдарының орындалу
тәртібінің ережесін қайталау;
2) математикалық
тілде дұрыс сөйлеуін меңгерту
3)Топта бірлесе жұмыс істеуге
үйрету
Күтілетін нәтиже:1) қосу мен азайту амалдарының орындалу тәртібінің ережесін қайталайды
2)
математикалық тілде дұрыс сөйлеуін меңгереді
3) Топта бірлесе жұмыс істеуге
үйренеді
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Көрнекілігі : қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Зейінділік ойыны», «Кім жылдам?», «Бағалау
ағашы», Кері байланыс
Оқыту технологиясы:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,Оқыту үшін
бағалау және оқуды бағалау,Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу,Оқытуды
басқару және көшбасшылық.
Кезеңдер
|
Жұмыс түрлері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І.Ұйымдастыру кезеңі
|
Психологиялық ахуал
|
Жақсы тілектер айту
Оқушыларды ортаға жинап топқа бөлу/фигуралар/
|
Шеңберге тұрып
жақсы сөздер айтады
Топқа бөлінеді
|
ІІ.Үй тапсырмасы
|
|
№ 5, 10.
|
Сандарды жылдам оқу: 425, 325, 654, 963,
852, 147, 1000, 254, 369, 635, 245 , 123, 456, 789 т.с.с.әңгімелейді
|
ІІІ.Қызығушылығын ояту
Білу
|
«Зейінділік ойыны»
|
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
|
Карточкаға 5 секунд қарап, жатқа математикалық
символдарды ретімен жазып шығу керек.
|
IV.Жаңа сабақ:
Мағынаны тану
Түсіну
Қолдану
Талдау
Сергіту сәті
|
Оқулықпен жұмыс
«Кім жылдам?»
|
№ 1 Топтау және оқу.
42 +35 а+2 72
> 50
№ 2 Кестелерді толтыр: (74,20,48)
№ 3 Өрнек құрып, оның мәнін табу.
№ 4. Берілген өрнектердің мәнін тап: №7
№8.
|
Өрнек; санды өрнек; әріпті өрнек;
қосынды; айырма; теңдеу; теңдік; теңсіздік.
Жылдамдыққа есептеу. (3 топпен)
600 және 350 сандарының қосындысынан 80- ді
азайт;
а+ 29, мұндағы с = 78,109,352;
Шешуі: 64- (24+32) = 64 - 56 = 8
Жауабы: газет журналдардан 8-і артық. Шешуі: (20+46)-64= 66-64= 2
Жауабы: 2-ші сөреде 1-шіге сөреге қарағанда2 оқулық артық.
|
V.Ой толғаныс
Жинақтау
|
Үлестірме
|
Салыстыру:
|
5 онд 2 бір*3 онд 5 бірл 5 онд 7 бір * 6
онд 0 бірл
|
VI.Бағалау
|
«Бағалау ағашы» Кері байланыс
|
|
Өздерін бағалайды
|
VII.Үйге тапсырма
|
|
№ 6. 5- бет.
|
|
Еңбекке баулу
Сабақтың тақырыбы: Кіріспе (оқулықпен таныстыру)Жұмыс орнын дайындау және еңбек қауіпсіздігін
сақтау ережелері.
Мақсаты:
Жұмыс орнын дайындау және еңбек қауіпсіздігін сақтау ережесі жайлы білімін
меңгерту
Міндеті:1) Жұмыс орнын дайындау және еңбек қауіпсіздігін
сақтау ережесі жайлы білімін меңгерту
2)Танымдық қабілетін дамыту
3)Топтық жұмыста ауызбіршілікке
бейімділеді
Күтілетін нәтиже:1) Жұмыс орнын дайындау және еңбек қауіпсіздігін сақтау ережесі жайлы білімін
меңгереді
2)Сыни тұрғыдан ойлауға үйрене
бастайды
3)Ынтымақтасып жұмыс істеуге
бейімделеді
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Көрнекілігі : суреттер.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Кім тапқыр? », Пікірлесу
, Шығармашылық жұмыс, Постер Топтастыру, «Бағалау ағашы» ,Кері байланыс
Оқыту технологиясы:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,Оқыту үшін
бағалау және оқуды бағалау,Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу,Оқытуды
басқару және көшбасшылық.
Кезеңдер
|
Жұмыс түрлері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І.Ұйымдастыру кезеңі
|
Психологиялық ахуал
|
Тренинг «Шуақ шашу»
Оқушыларды ортаға жинап топқа бөлу
|
Шеңберге тұрып
жақсы сөздер айтады
Топқа бөлінеді
|
ІІ.Үй тапсырмасы
|
|
Өткенді қайталау
|
|
ІІІ.Қызығушылығын ояту
Білу
|
«Кім тапқыр? »
|
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
|
Жұмбақтар жасырып,табады
|
IV.Жаңа сабақ:
Мағынаны тану
Түсіну
Қолдану
Талдау
Сергіту сәті
|
Пікірлесу
Шығармашылық жұмыс
Постер
|
Жұмыс орнын дайындау және еңбек
қауіпсіздігін сақтау ережесі жайлы пікір алмасу Тапсырма
беру:«Егер де мен...»
|
Өз сөзіңмен түсіндіріп көр.
Оймен бөлісу
Ойын суретке түсіру
|
V.Ой толғаныс
Жинақтау
|
Топтастыру
|
|
Сызбамен жұмыс: зер сал, өз сөзіңмен
түсіндір.
Пікір айтады
|
VI.Бағалау
|
«Бағалау ағашы» Кері байланыс
|
|
Өздерін бағалайды
|
VII.Үйге тапсырма
|
|
4-5бет құрастырып көр. 7бет
|
|
Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Сөз және оның құрамы
Мақсаты:
Тіл және сөйлеу мәдениетін дамыту.
Міндеті:1) Оқушыларды сөздің түбірі, жұрнағы, жалғауы
туралы білімдерін тиянақтауға, ажырата білуге, сауатты жазуға үйрету.
2) Ауызша
сөйлеу тілін, сөздік қорын дамыту
3)Топта,жұпта бірлесе жұмыс
жасату
Күтілетін нәтиже:1) Оқушылар сөздің түбірі, жұрнағы, жалғауы туралы білімдерін тиянақтап,
ажырата біледі, сауатты жазуға машықтанады.
2) Ауызша
сөйлеу тілі, сөздік қоры дағдыланады
3) Топта,жұпта бірлесе жұмыс
жасайды
Сабақтың түрі: қайталау
Көрнекілігі : мазмұнды суреттер, тірек сызбалар
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Автор орындығы», «Блум таксономиясының сұрақтары», «Кім жылдам?», Сәйкестендіру тесті, «Баспармақ»арқылы
бағалау, Кері байланыс
Оқыту технологиясы:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,Оқыту үшін
бағалау және оқуды бағалау,Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу,Оқытуды
басқару және көшбасшылық,АКТ
Кезеңдер
|
Жұмыс түрлері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І.Ұйымдастыру кезеңі
|
Психологиялық ахуал
|
Тренинг «Күн шуағы» көңіл-күйлерін көтеру
Оқушыларды ортаға жинап топқа бөлу
|
Шеңберге тұрып
жақсы сөздер айтады
Топқа бөлінеді
|
ІІ.Үй тапсырмасы
|
«Автор орындығы»
|
12-жаттығуды тексеру.
|
Бір-біріне сұрақ қояды
|
ІІІ.Қызығушылығын ояту
Білу
|
«Блум таксономиясының сұрақтары»
|
Жазылуы бірдей
мағыналары әртүрлі
қандай сөздерді білесіңдер?
Мағыналары қарама-
қарсы сөздер ше?
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
|
Мысалдар келтіріп, ережені қайталайды
|
IV.Жаңа сабақ:
Мағынаны тану
Түсіну
Қолдану
Сергіту сәті
Талдау
|
Оқулықпен жұмыс
«Кім жылдам?»
|
15-жаттығуды мәнерлеп
оқыту, талдау.
16-жаттығу
Мақалдағы қалып қойған қосымшаларды толықтырып жазу.
Еңбекке қатысты тағы қандай мақал білесің?
17-жаттығу Сөздердің
мағыналары неліктен өзгерді?
18-жаттығу. Мәтінді
мәнерлеп оқу.
Өздерің уәде дегенді қалай түсінесіңдер?
Уәдені не үшін береді?
19 –жаттығу
20-жаттығу.
мәнерлеп оқыту, талдау.
|
Көркем жазады:ГгГгГг, гүлдер
Еңбеккер ,еріншек,ерініп
еңбегін,еңбектің
Мақалдың мағынасын ашу.
Ел – елші,
дәрі - дәріхана,
оқу – оқушы,
көл – көлшік,
кітап – кітапхана,
жұмыс – жұмысшы.
Оқып,мағынасын түсіндіреді
Қарамен жазылған сөздерді көшіру, түбір және
қосымшаларын ажырату.
Құрылыс-шы-лар, кітап-тар, көл-шік-тер,
дос-тық-ты.
Жазып,түсіндіреді
Қүй, бүркіт, орын, іні; көлшікке: қобызшы,
тазалық, еңбекқор, ойыншық, жұмыскер.
|
V.Ой толғаныс
Жинақтау
|
Сәйкестендіру тесті
|
Сәйкестендіру тесті: сөздерді жұрнақ,
жалғауларға сәйкестендір.
|
Балалық Жұрнақ
Күйші
Далада Жалғау
Оқуды
|
VI.Бағалау
|
«Баспармақ»арқылы бағалау
Кері байланыс
|
Бүгін не білдім?
|
Өздерін бағалайды
Смайликтерге іледі
|
VII.Үйге тапсырма
|
|
21- жаттығу, 9-бет.
|
|
Ана тілі
Сабақтың тақырыбы: Дала жұлдызы . С Мәуленов
Мақсаты:
Ыбырай Алтынсаринның өмірі жайлы түсінік меңгерте отырып, сабақтың тақырыбын
ашу, мазмұнын игеру.
Міндеті:1) Ыбырай Алтынсаринның өмірі жайлы түсінігін
меңгерте отырып, сабақтың тақырыбын ашу, мазмұнын игеру.
2) Ойын
толық жеткізіп сөйлеу дағдылары мен жазбаша тілдерін жетілдіру
3)Топтық жұмыста ауызбіршілікке
бейімділеді
Күтілетін нәтиже:1) Ыбырай Алтынсаринның өмірі жайлы түсінігін меңгереді , сабақтың
тақырыбын ашып, мазмұнын игереді.
2) Сөйлеу
дағдылары мен жазбаша тілдерін кеңейту
3)Ынтымақтасып жұмыс істеуге
бейімделеді
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Көрнекілігі : суреті, кітаптағы суреттер, кесте.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Мәнерлеп айту», « Пікір ағашы», Топтастыру, «Бағалау ағашы» Кері байланыс
Оқыту технологиясы:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,Оқыту үшін
бағалау және оқуды бағалау,Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу,Оқытуды
басқару және көшбасшылық.
Кезеңдер
|
Жұмыс түрлері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І.Ұйымдастыру кезеңі
|
Психологиялық ахуал
|
Адамның күлкісі – әлемдегі ең ғажайып
құбылыстардың бірі. Адам күлкінің көмегімен таныса да, қоштаса да алады.
Жымиыс біздің сезіміміздің сарасының ашылуына жол ашады. Күлкі арқылы көңіл
күйлеріңді білдіріп көріңдер.
Оқушыларды ортаға жинап топқа бөлу
|
Күлкі арқылы
көңіл күйлеріңді білдіріп көріңдер. Бір- біріңе жымиыңдар, күлкілеріңді
сыйлаңдар.
Топқа бөлінеді
|
ІІ.Үй тапсырмасы
|
«Мәнерлеп айту»
|
|
Өлеңді жатқа айту
|
ІІІ.Қызығушылығын ояту
Білу
|
« Пікір ағашы»
|
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
|
«Пікір ағашын» толықтырады
|
IV.Жаңа сабақ:
Мағынаны тану
Түсіну
Қолдану
Талдау
Сергіту сәті
|
Топтастыру
Оқулықпен жұмыс
Суретпен жұмыс:
|
Берілген сурет топтамасымен жұмыс істеу
Суреттегі адамдарға ат қой. Қай оқиғаға
сәйкес келеді деп ойлайсың?
Мәтіндегі түсті бояумен ерекшеленген
сөздерге қарама-қарсы мағыналы тіркесті сөздер тап:
|
Қазақ даласына білім жарығын алып келген
Ыбырай Алтынсарин өмірі жайлы әңгімелеу.
Мәтінді түсініп оқу, сұрақтарға жауап алу Жалғыз
өскен емен- ... ( мыңдаған бұтақ, қалың орман,...) Жалғыз жұлдыз - ... (
мыңдаған жұлдыз,топ жұлдыз,...)
|
V.Ой толғаныс
Жинақтау
|
|
Мәтін кейіпкерлері
Ол кім?
|
Ыбырай Алтынсарин
Жазушы, ақын, ағартушы ұстаз.
Пікір айтады
|
VI.Бағалау
|
«Бағалау ағашы» Кері байланыс
|
|
Өздерін бағалайды
|
VII.Үйге тапсырма
|
|
Тақырыпты түсініп оқу, әңгімелеу
|
|
Математика
Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару.
Міндеті:1) Есеп шығару ретін қайталау, қосындыны және
қалдықты табуға, санды азайту (арттыру), қосылғышты (азайғышты, азайтқышты)
табуға арналған есептер шығаруды үйрету;
2) математикалық
тілде дұрыс сөйлеуін меңгерту
3)Топта бірлесе жұмыс істеуге
үйрету
Күтілетін нәтиже:1) Есеп шығару ретін қайталайды, қосындыны және қалдықты табуға, санды
азайту (арттыру), қосылғышты (азайғышты, азайтқышты) табуға арналған есептер
шығаруды үйренеді;
2)
математикалық тілде дұрыс сөйлеуін меңгереді
3) Топта бірлесе жұмыс істеуге
үйренеді
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Көрнекілігі : қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Тізбекті жалға», «Кім жылдам?», Жұптық жұмыс:, Деңгейлік
тапсырма, «Бағалау
ағашы» Кері байланыс
Оқыту технологиясы:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,Оқыту үшін
бағалау және оқуды бағалау,Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу,Оқытуды
басқару және көшбасшылық.
Кезеңдер
|
Жұмыс түрлері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І.Ұйымдастыру кезеңі
|
Психологиялық ахуал
|
Жақсы тілектер айту
Оқушыларды ортаға жинап топқа бөлу/фигуралар/
|
Шеңберге тұрып
жақсы сөздер айтады
Топқа бөлінеді
|
ІІ.Үй тапсырмасы
|
|
№ 6.
|
Сандарды жылдам оқу: 425, 325, 654, 963,
852, 147, 1000, 254, 369, 635, 245 , 123, 456, 789 т.с.с.әңгімелейді
|
ІІІ.Қызығушылығын ояту
Білу
|
«Тізбекті жалға»
|

Жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
|
.
|
IV.Жаңа сабақ:
Мағынаны тану
Түсіну
Қолдану
Талдау
Сергіту сәті
|
Оқулықпен жұмыс
«Кім жылдам?»
Жұптық жұмыс:
|
№ 1 Топтау және оқу.
Ұл – 478
Қыз – 370
Кері есеп:
Барлығы -848 оқушы
Ұлы - 478
Қызы - ?
№ 2
Пластик-
37 құмыра ?
Қыш - ?, 29 кем
№ 3
Барлығы – 160
кг алма,
75 кг алмұрт
Балалар үйіне – 80
кг
Қалды неше кг -
?
№ 4.
№5
9-ға арттыр
|
9
|
28
|
167
|
360
|
798
|
18
|
37
|
176
|
369
|
807
|
№6.
|
+ 478
370
848
Жауабы: мектепте барлығы 848 оқушы
бар.
Ш: - 848
478
370
Ж: қызы 370 оқушы
Шешуі:
37+(37-29) = 37+8 = 45
Жауабы: биология кабинетінде 45 қыш құмыра
бар.
Шешуі:
37+(37-29) = 37+8 = 45
Жауабы: биология кабинетінде 45 қыш құмыра
бар.
7-ге кеміт
|
17
|
42
|
360
|
200
|
601
|
10
|
35
|
353
|
193
|
598
|
|
Қосылғыш
|
25
|
90
|
100
|
320
|
507
|
Қосылғыш
|
5
|
46
|
24
|
80
|
400
|
Қосындының мәні
|
30
|
136
|
124
|
400
|
907
|
V.Ой толғаныс
Жинақтау
|
Деңгейлік
тапсырма
|
Салыстыру:
|
6 онд 2 бір*4 онд 5 бірл 2онд 7 бір * 8
онд 0 бірл
|
VI.Бағалау
|
«Бағалау ағашы» Кері байланыс
|
|
Өздерін бағалайды
|
VII.Үйге тапсырма
|
|
№ 9. 7- бет.
|
|
Математика
Сабақтың тақырыбы: Геометриялық фигуралар
Міндеті:1) Геометриялық фигуралар жайлы білетін білімін
қайталау, 100 көлеміндегі сандарды жылдам қосуға, азайтуға дағдыландыру;
2) математикалық
тілде дұрыс сөйлеуін меңгерту
3)Топта бірлесе жұмыс істеуге
үйрету
Күтілетін нәтиже:1) Геометриялық фигуралар жайлы білетін білімін қайталап, 100 көлеміндегі
сандарды жылдам қосуға, азайтуға дағдыланады
2)
математикалық тілде дұрыс сөйлеуін меңгереді
3) Топта бірлесе жұмыс істеуге
үйренеді
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Көрнекілігі : геометриялық фигуралар, кестелер, екі таңбалы сандар.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Кубизм » , Ойлан,жұптас, талқыла, «Басбармақ» ,
Кері байланыс
Оқыту технологиясы:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,Оқыту үшін
бағалау және оқуды бағалау,Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу,Оқытуды
басқару және көшбасшылық.
Кезеңдер
|
Жұмыс түрлері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І.Ұйымдастыру кезеңі
|
Психологиялық ахуал
|
Жақсы тілектер айту
Оқушыларды ортаға жинап топқа бөлу/фигуралар/
|
Шеңберге тұрып
жақсы сөздер айтады
Топқа бөлінеді
|
ІІ.Үй тапсырмасы
|
|
№ 9
|
Сандарды жылдам оқу: 425, 325, 654, 963,
852, 147, 1000, 254, 369, 635, 245 , 123, 456, 789 т.с.с.әңгімелейді
|
ІІІ.Қызығушылығын ояту
Білу
|
«Кубизм »
|
Геометриялық фигураларды ата:
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
|
Сипатта-түрі,түсі,көлемі
Салыстыр-ұқсаст.айырм.
Ұсын-қалай,қай жерде пайдаланады
|
IV.Жаңа сабақ:
Мағынаны тану
Түсіну
Қолдану
Талдау
Сергіту сәті
|
Оқулықпен жұмыс
Ойлан,жұптас,
талқыла
Өздік жұмыс
|
№ 2 Шаршыны тап және оның периметрін есепте:
№4 Ұзындығы 10 см кесінді сал. Оны әрбіреуінің ұзындығы 2
см тең кесінділерге бөл. Неше кесінді шықты?
№ 5 Сынық сызықтың ұзындығын тап:
№ 6. Қандай фигура
артық? Неге?
№7.
Дымбілмес
есептерді дұрыс шығарды ма, тексеріп көр.
|
Р = 1+1+1+1 = 4 (см)
10 : 2 = 5 (кесінді)
3см + 2см + 4см + 1см = 10 см
( дөңгелек, өйткені
бұрышы жоқ)
Шешуі: ( 28+24) – 15 = 52 – 15 = 37
Жауабы: Дымбілмес жексенбі күні 37 мин
оқиға айтты.
|
V.Ой толғаныс
Жинақтау
|
Шығармашылық тапсырма
|
Салыстыру ұқсатығы, айырмашылығы
|
5 + 3 < 50 + 30
3+ 5 < 30 + 50
|
VI.Бағалау
|
«Басбармақ»
Кері байланыс
|
|
Өздерін бағалайды
|
VII.Үйге тапсырма
|
|
№ 9. 8- бет.
|
|
Еңбекке баулу
Сабақтың тақырыбы: Жұмыс
орнын дайындау және еңбек қауіпсіздігін сақтау ережелері.
Мақсаты:
Жұмыс орнын дайындау және еңбек қауіпсіздігін сақтау ережесі жайлы білімін
меңгерту
Міндеті:1) Жұмыс орнын дайындау және еңбек қауіпсіздігін
сақтау ережесі жайлы білімін меңгерту
2)Танымдық қабілетін дамыту
3)Топтық жұмыста ауызбіршілікке
бейімділеді
Күтілетін нәтиже:1) Жұмыс орнын дайындау және еңбек қауіпсіздігін сақтау ережесі жайлы білімін
меңгереді
2)Сыни тұрғыдан ойлауға үйрене
бастайды
3)Ынтымақтасып жұмыс істеуге
бейімделеді
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Көрнекілігі : суреттер.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Кім тапқыр? », Пікірлесу
, Шығармашылық жұмыс, Постер Топтастыру, «Бағалау ағашы» ,Кері байланыс
Оқыту технологиясы:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,Оқыту үшін
бағалау және оқуды бағалау,Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу,Оқытуды
басқару және көшбасшылық.
Кезеңдер
|
Жұмыс түрлері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І.Ұйымдастыру кезеңі
|
Психологиялық ахуал
|
Тренинг «Шуақ шашу»
Оқушыларды ортаға жинап топқа бөлу
|
Шеңберге тұрып
жақсы сөздер айтады
Топқа бөлінеді
|
ІІ.Үй тапсырмасы
|
|
Өткенді қайталау
|
|
ІІІ.Қызығушылығын ояту
Білу
|
«Кім тапқыр? »
|
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
|
Жұмбақтар жасырып,табады
|
IV.Жаңа сабақ:
Мағынаны тану
Түсіну
Қолдану
Талдау
Сергіту сәті
|
Пікірлесу
Шығармашылық жұмыс
Постер
|
Жұмыс орнын дайындау және еңбек
қауіпсіздігін сақтау ережесі жайлы пікір алмасу
Тапсырма беру:«Егер де мен...»
|
Өз сөзіңмен түсіндіріп көр.
Оймен бөлісу
Ойын суретке түсіру
|
V.Ой толғаныс
Жинақтау
|
Топтастыру
|
|
Сызбамен жұмыс: зер сал, өз сөзіңмен
түсіндір.
Пікір айтады
|
VI.Бағалау
|
«Бағалау ағашы» Кері байланыс
|
|
Өздерін бағалайды
|
VII.Үйге тапсырма
|
|
4-5бет құрастырып көр. 7бет
|
|
Дүниетану
Сабақтың тақырыбы: Денім сау болсын десең...
Мақсаты: Мектептегі спорттық үйірмелерге
қатысудың пайдасы жайында
оқушылар ұғымын кеңейту
Міндеті:1) Түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйрету
2)Танымдық қабілетін дамыту
3)Топтық жұмыста ынтымақтасып
жұмыс істеуге дағдыландыру
Күтілетін нәтиже:1) Түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді
2)Сыни тұрғыдан ойлауға үйрене
бастайды
3)Ынтымақтасып жұмыс істеуге
бейімделеді
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Көрнекілігі : Суреттер, үлестірмелер.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Ыстық орындық, Болжау кестесі, Жигсо, Постер, «Бағдаршам»арқылы бағалау,Кері байланыс
Оқыту технологиясы:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,Оқыту үшін
бағалау және оқуды бағалау,Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу,Оқытуды
басқару және көшбасшылық.
Кезеңдер
|
Жұмыс түрлері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І.Ұйымдастыру кезеңі
|
Психологиялық ахуал
|
«Сен құштісің»тренингі
|
Шеңберге тұрып
жақсы сөздер айтады
Топқа бөлінеді
|
ІІ.Үй тапсырмасы
|
Ыстық орындық
|
1.Адам табиғаттың
бір бөлігі екенін дәлелде. 2.Адамның ішкі бөлігін ата.
|
Ойын толық жеткізу
|
ІІІ.Қызығушылығын ояту
Білу
|
Болжау кестесі
|
-Адам табиғаттан нені үйренеді?
-Адамдар мен
жануарлар арасындағы қамқорлықты салыстыр.
Денім сау болсын
десең не істеу керек? Жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
|
Мысал келтіріп,салыстырады
|
IV.Жаңа сабақ:
Мағынаны тану
Түсіну
Қолдану
Талдау
Сергіту сәті
|
Суретпен жұмыс
Жигсо
Сурет бойынша жұмыс
|
«Денім сау болсын десең»не істеу керек?
«Жанұя»топтарына бөлу
-Мектепте қандай
спорттық үйірмелер бар? Ертеде балаларды қалай шынықтырған? Қимыл-қозғалыстың
қандай пайдасы бар? -Қазіргі кезде спорттың қандай жаңа түрлерін бісесің?
|
Әңгімелейді,пікірлерін айтады
Балалар түсініктерін айтады
|
V.Ой толғаныс
Жинақтау
|
Постер
|
|
Әңгіме құрастыру
|
VI.Бағалау
|
«Бағдаршам»арқылы бағалау
Кері байланыс
|
Бағдаршгам түстерін таңдап алуға ұсыну
Бүгін не білдім?
|
Өздерін бағалайды
Жазады
|
VII.Үйге тапсырма
|
|
11-12 бет оқу.
|
|
Бейнелеу өнері
Сабақтың тақырыбы: Кескіндеме
Мақсаты:
Кескіндеменің өнеріндегі тақырыптармен сурет салуда
мәліметтер беріп, білімді меңгерту
Міндеті:1) Кескіндеменің өнеріндегі
тақырыптармен сурет салуда мәліметтер беріп, білімін
меңгерту
2)Танымдық қабілетін дамыту
3)Топтық жұмыста ауызбіршілікке
бейімділеді
Күтілетін нәтиже:1) Кескіндеменің өнеріндегі тақырыптармен сурет салуда
мәліметтер алып, білімін меңгереді
2)Сыни тұрғыдан ойлауға үйрене
бастайды
3)Ынтымақтасып жұмыс істеуге
бейімделеді
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Көрнекілігі : суреттер,альбомдар, плакаттар, қарындаштар
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Кім тапқыр? », «Бағалау
ағашы» , Топтастыру, Жұпта талқылау, «Бағалау ағашы» Кері байланыс
Оқыту технологиясы:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,Оқыту үшін
бағалау және оқуды бағалау,Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу,Оқытуды
басқару және көшбасшылық.
Кезеңдер
|
Жұмыс түрлері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І.Ұйымдастыру кезеңі
|
Психологиялық ахуал
|
Тренинг «Шуақ шашу»
Оқушыларды ортаға жинап топқа бөлу
|
Шеңберге тұрып
жақсы сөздер айтады
Топқа бөлінеді
|
ІІ.Үй тапсырмасы
|
|
Өткенді қайталау
|
|
ІІІ.Қызығушылығын ояту
Білу
|
«Кім тапқыр? »
|
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
|
Жұмбақтар жасырып,табады
|
IV.Жаңа сабақ:
Мағынаны тану
Түсіну
Қолдану
Талдау
Сергіту сәті
|
Суретпен жұмыс
Шығармашылық жұмыс
Топтастыру
|
Кескіндеме, кескіндеу өнері (живопись) –
бейнелеу өнерінің бір түрі.
Портретке қарап ,оны бейнелеу
Кескіндемеші суретшілер кімдер?
|
Өз сөзіңмен түсіндіріп көр.
Оймен бөлісу ,қөмектесу
Сызбамен жұмыс: зер сал, өз сөзіңмен
түсіндір.
|
V.Ой толғаныс
Жинақтау
|
Жұпта талқылау
|
Маған ұнаған сурет айдары...
|
Пікір айтады
|
VI.Бағалау
|
«Бағалау ағашы» Кері байланыс
|
|
Өздерін бағалайды
|
VII.Үйге тапсырма
|
|
5бет 2тапсырма.
|
|
Қазақ тілі
Сабақтың
тақырыбы: Дыбыс және әріп
. Қайталау
Мақсаты:
Өткен сыныптарда алған дыбыс және әріп ұғымыны пысықтау.
Міндеті:1) Сауатты жазуға, әр сөзді
дұрыс айтуға үйрету.
2) Жаттығу жұмыстарын өзара талдау арқылы, оқушылардың пәнге деген
қызығушылығы арттыру
3)Топта,жұпта бірлесе жұмыс
жасату
Күтілетін нәтиже:1) Өткен сыныптарда алған дыбыс және әріп ұғымыны
пысықтайды. Сауатты жазуға, әр сөзді дұрыс айтуға үйренеді. 2) Жаттығу
жұмыстарын өзара талдау арқылы, оқушылардың пәнге деген қызығушылығы артады
3) Топта,жұпта бірлесе жұмыс
жасайды
Сабақтың түрі: қайталау
Көрнекілігі : мазмұнды суреттер, тірек сызбалар
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Автор орындығы», Мақал,«Кім жылдам?», сөзжұмбақ,
«Баспармақ»арқылы бағалау, Кері байланыс
Оқыту технологиясы:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,Оқыту үшін
бағалау және оқуды бағалау,Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу,Оқытуды
басқару және көшбасшылық,АКТ
Кезеңдер
|
Жұмыс түрлері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І.Ұйымдастыру кезеңі
|
Психологиялық ахуал
|
Тренинг «Күн шуағы» көңіл-күйлерін көтеру
Оқушыларды ортаға жинап топқа бөлу
|
Шеңберге тұрып
жақсы сөздер айтады
Топқа бөлінеді
|
ІІ.Үй тапсырмасы
|
«Автор орындығы»
|
12-жаттығуды тексеру.
|
Бір-біріне сұрақ қояды
|
ІІІ.Қызығушылығын ояту
Білу
|
Мақал
|
Әдеп басы-тіл
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
|
Мақалдың мағынасын ашады
Мысалдар келтіреді
|
IV.Жаңа сабақ:
Мағынаны тану
Түсіну
Қолдану
Сергіту сәті
Талдау
|
Көркем жазу
Оқулықпен жұмыс
«Кім жылдам?»
|
ГгГгГг, гүлдер
10-жаттығуды мәнерлеп
оқыту, талдау.
12-жаттығу өлеңді
мәнерлеп оқы
13-жаттығу сөздерді
оқиды
14-жаттығу. Сөздерді
оқы
15 –жаттығу ,сөздердің
тасымалдану жолдарын көрсетіп жаз
17-жаттығу.
мәнерлеп оқыту, талдау.
|
Көркем жазады:ГгГгГг, гүлдер
Сөздерді дыбыс санына қарай бағандарға жазу
Дауысты,дауыссыз дыбыстарды табады
Ат әбзелдеріг әліпби ретімен жазады
Кестеге орналастыр
Тасымалдауға болмайтын сөздерді тап
Өзің білетін құс туралы әңгімеле
Сөздерге дыбыстық талдау жасау.
|
V.Ой толғаныс
Жинақтау
|
Сөзжұмбақ құрастыр
|
Сөздерді оқиды
|
Олардан сөзжұмбақ құрастырып көреді
|
VI.Бағалау
|
«Баспармақ»арқылы бағалау
Кері байланыс
|
Бүгін не білдім?
|
Өздерін бағалайды
Смайликтерге іледі
|
VII.Үйге тапсырма
|
|
11- жаттығу, 14-бет.
|
|