Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Начальные классы / Рабочие программы / Әдебиеттік оқу. Тақырыбы: "Анна апайдың бақшасы" (3 сынып)
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Әдебиеттік оқу. Тақырыбы: "Анна апайдың бақшасы" (3 сынып)

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: Анна апайдың бақшасы.

Сабақтың мақсаты:

1. Мәтінді түсініп оқуға, мазмұнын түсінуге, негізгі идеясын, ойын ашуға жағдай жасау.

2.Оқушылардың ойын, тілін, шығармашылық қабілеттерін дамыту.

3.Ұрлық жасамауға, жаман әдеттен аулақ болуға тәрбиелеу.


Сабақтың түрі: Сын тұрғысынан ойлау

Қолданылған стратегиялар: Ассоциация, ойтолғаныс, топтастыру, бағалау стратегиясы

Сабақтың көрнекілігі: сөздер жазылған плакаттар, карточка, оқулық,

Сабақтың тәсілі: сұрақ-жауап, әңгімелеу, ой-қозғау, түсіндіру,қос жазба күнделігін толтыру,ситуациялық жағдай.

Сабақтың барысы:

І. Қызығушылығын ояту.
Мына сөздердің мағынасын қалай түсінесіңдер?

«Өлімнен ұят күшті».

«Жақсы жүрген жеріне кент салады. Жаман жүрген жеріне өрт салады».

«Сенің әрбір қылығың басқаларға әсер етеді, қасыңда адамдар барын ұмытпа».

ІІ. Саты. Мағынаны ажырату:

(ДЖИГСО стратагиясы)

Әр топқа мәтінің бөліктерін бөліп оқыту.

Әр топ мүшелері кезектесіп басқа топтарға түсіндіру керек .

Оқушыларға эксперттік парағын тарату.

1. Негізгі топтағы оқушылар нөмірлерге бөлінеді.

2. Нөмірлер жеке жиналады. 1-1: 2-2: 3-3: - осы топтар эксперт топтар боп аталады.

Міндеттері: Эксперт тобы:

  1. Мәтінді оқу, үй тобына түсіндіру керек.

10 минуттан кейін қайтадан үй тобына келеді. Сосын топқа түсіндіреді, талқылайды.

Спикер сайлау, ол сосын топтың атынан айтып түсіндіреді

І –топ эксперт парғын толтыру.

-Егер Анна апай ұрлығын сезіп қойса Жеңісті емдер ме еді?

- Жеңіс ұрлық туралы айтты ма?

ІІ- топ эксперт парғын толтыру.

-Мәтін тақырыбы неде?

-Осы мәтінге сай қандай мақал білесің?

- Неге мәтін «Анна апайдың бақшасы деп аталады?»

Сергіту сәті:

Орманда жоғары

Ағашқа қонады,

Тұмсығын балта етіп,

Тоқ-тоқ-тоқ соғады.

Топпен қорытындылау стратегиясы

Балалардың іс-әрекеттері жайлы оқушылардың ойларын тыңдау.

  • Жеміс-жидекті жуып жеу және оны өзінен кішілерге түсіндіру керек екендігін қалай түсіндірірер едің (ситуациялық жағдай)

ІІІ.Ойтолғаныс.

1. Қос жазба күнделігін толтыру

Маған ұнаған жері

Мәтіннен алған әсерім





2.Қасиеттерді талдау .

Сабақты қорыту:

Топтастыру стратегиясы.

І-топ



hello_html_41d3df15.jpg

ІІ- топ:

«Еңбек» сөзіне бес жолды өлең құрату

III. Үйге тапсырма беру.

  1. Әңгімені түсініп оқу, мазмұнына дайындалу.

  2. Кестені толтыру

Менің бойымдағы жақсы қасиеттер

Менің бойымдағы жаман қасиеттер









Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
