Инфоурок Начальные классы Рабочие программыӘдебиеттік оқу. Тақырыбы: "Адамның нашар мінезі" (4 сынып)

Әдебиеттік оқу. Тақырыбы: "Адамның нашар мінезі" (4 сынып)

Скачать материал

Пәні: Әдебиеттік оқу

Сабақтың тақырыбы: Адамның нашар мінезі

Сабақтың мақсаты:   а) Білімділік

                                    Оқушыларды Шәкәрім Құдайбердиевтің өмірі және шығармашылы-

                                    ғымен таныстыру.Адам бойындағы жағымды,жағымсыз қасиеттердің

                                    пайдасы мен зиянын дұрыс тануына жол салу.

                                    ә) Өзін-өзі бағалауын,логикалық ойлауын, шығармашылық қабілетін,

                                    сөйлеу тілін байыту.

                                    б) Адами қасиеттерді бойына жинау, қоршаған ортасына деген көзқа-

                                    расын қалыптастыру,үлкенді, ата-ананы сыйлау керектігін ұғындыру.

               Сабақ барысы:

Сабақтың түрі: Жаңа білімді игерту

Типі: Аралас

Әдісі: Ой шабуылы, ой толғаныс

Көрнекілігі: Адам бойындағы жағымды қасиеттер, нақыл сөз.

Пайдаланылған әдебиет: 4 сынып әдістемелігі,әдебиеттік оқу.

               Сабақтың барысы:

а) Ұйымдастыру кезеңі

ә) Үй жұмысын қорытындылау.

 

  1. Қызығушылықты ояту.

Бүгінгі сабағымызды Абай атамыздың Ғылым таппай мақтанба өлеңінен бастайық.

-Абай атамыздың бес асыл іс деп отырғаны нелер?

(талап,еңбек,терең ой, қанағат, рақым).

-Осы аталған бес асыл іс бойынша оқушыларды топқа бөлу.

1 топ.            2 топ         3 топ               4 топ            5 топ

талап            еңбек         терең ой          қанағат       рақым

 

-Адам болам десеңіз,бұл бес асылдың саған тигізер пайдасы қандай?

-Әр топ өзі бөлінген топ атауына түсінтеме береді.

-Қалай ойлайсыңдар, бүгінгі сабақ тақырыбы не туралы болуы мүмкін?

- Адам бойындағы жағымды, жағымсыз қасиеттерді таразылап көрейік.

 

                  Жағымды

                        Жағымсыз

 

 

 

Сұрақ-жауап.

1.Жағымсыз қасиеттердің ішіндегі ең нашары не екен?

2.Өзіңнің бойында осылардың қайсысы бар деп ойлайсың?

 

                      Жаңа сабақ.

Автор туралы мағлұмат беру.

Шәкәрім Құдайбердиев- 1858 жылы 11 шілдеде Семей облысының Абай ауданында туған.Оның әкесі Құдайберді- ел билеуші аға сұлтан Құнанбай Өскенбаевтың баласы, Абайдың туған ағасы.Шәкәрім өз бетімен көп оқып рухани қазыналарға тереңірек үңіліп, білім-ғылымның қадір-қасиетін терең түсінуге ден қояды.

Оқулықпен жұмыс

а) сөздік жұмыс

ә) сұрақ-жауап

б) ой толғау

в) тапсырма

г) қорытынды

1.Сөздік жұмыс

Харекет-әрекет

2.Сұрақ-жауап

1.Өлеңде ауыпалы мағынада тұрған сөздерді тап?

2.Өлең нақты біреуге арналып жазылған ба?

3.Өлеңдегі негізгі ойды анықтайтын шумақты тап.

4.Ақылды адамдар қандай болады?

3.Тапсырма.

Еріншек дегенде есімізге бірінші не түседі?

Топтастыру стратегиясы

 

 

 

 

 

 

 

 


Ой толғау

1топ. Ызақор адамның бейнесін салу.

 

2топ. Еріншек оқушының суреті.

 

3топ. Мақтаншақ ұлдың бейнесі.

 

4топ. Өтірікші қыздың бейнесі.

 

5топ. Жалқаулық.

 

-Осындай балаларға ұқсағымыз келе ма?

 

-Ендеше нашар мінезден қалай арыламыз?

 

Қорытынды: Балалр бүгінгі сабағымыз ұнады ма?

Жақсы балаға айтсаң-білер,жаман балаға айтсаң-күлер.Сондықтан жақсы, әдепті бала болып өсейік!

 

  

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Әдебиеттік оқу. Тақырыбы: "Адамның нашар мінезі" (4 сынып)"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Специалист по кредитованию

Получите профессию

Бухгалтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:


 

Қызылорда қаласы,

Қараөзек ауылы

№39 «Қызылөзек» орта мектебінің

бастауыш сынып мұғалімі

Хасанова Әсел

 

 

 

 

 

 

 

Пәні: Әдебиеттік оқу

Сабақтың тақырыбы: Адамның нашар мінезі

Сабақтың мақсаты:   а) Білімділік

                                    Оқушыларды Шәкәрім Құдайбердиевтің өмірі және шығармашылы-

                                    ғымен таныстыру.Адам бойындағы жағымды,жағымсыз қасиеттердің

                                    пайдасы мен зиянын дұрыс тануына жол салу.

                                    ә) Өзін-өзі бағалауын,логикалық ойлауын, шығармашылық қабілетін,

                                    сөйлеу тілін байыту.

                                    б) Адами қасиеттерді бойына жинау, қоршаған ортасына деген көзқа-

                                    расын қалыптастыру,үлкенді, ата-ананы сыйлау керектігін ұғындыру.

               Сабақ барысы:

Сабақтың түрі: Жаңа білімді игерту

Типі: Аралас

Әдісі: Ой шабуылы, ой толғаныс

Көрнекілігі: Адам бойындағы жағымды қасиеттер, нақыл сөз.

Пайдаланылған әдебиет: 4 сынып әдістемелігі,әдебиеттік оқу.

               Сабақтың барысы:

а) Ұйымдастыру кезеңі

ә) Үй жұмысын қорытындылау.

 

  1. Қызығушылықты ояту.

Бүгінгі сабағымызды Абай атамыздың Ғылым таппай мақтанба өлеңінен бастайық.

-Абай атамыздың бес асыл іс деп отырғаны нелер?

(талап,еңбек,терең ой, қанағат, рақым).

-Осы аталған бес асыл іс бойынша оқушыларды топқа бөлу.

1 топ.            2 топ         3 топ               4 топ            5 топ

талап            еңбек         терең ой          қанағат       рақым

 

-Адам болам десеңіз,бұл бес асылдың саған тигізер пайдасы қандай?

-Әр топ өзі бөлінген топ атауына түсінтеме береді.

-Қалай ойлайсыңдар, бүгінгі сабақ тақырыбы не туралы болуы мүмкін?

- Адам бойындағы жағымды, жағымсыз қасиеттерді таразылап көрейік.

 

 

 

 

 

 

                  Жағымды

                        Жағымсыз

 

 

 

Сұрақ-жауап.

1.Жағымсыз қасиеттердің ішіндегі ең нашары не екен?

2.Өзіңнің бойында осылардың қайсысы бар деп ойлайсың?

 

                      Жаңа сабақ.

Автор туралы мағлұмат беру.

Шәкәрім Құдайбердиев- 1858 жылы 11 шілдеде Семей облысының Абай ауданында туған.Оның әкесі Құдайберді- ел билеуші аға сұлтан Құнанбай Өскенбаевтың баласы, Абайдың туған ағасы.Шәкәрім өз бетімен көп оқып рухани қазыналарға тереңірек үңіліп, білім-ғылымның қадір-қасиетін терең түсінуге ден қояды.

Оқулықпен жұмыс

а) сөздік жұмыс

ә) сұрақ-жауап

б) ой толғау

в) тапсырма

г) қорытынды

1.Сөздік жұмыс

Харекет-әрекет

2.Сұрақ-жауап

1.Өлеңде ауыпалы мағынада тұрған сөздерді тап?

2.Өлең нақты біреуге арналып жазылған ба?

3.Өлеңдегі негізгі ойды анықтайтын шумақты тап.

4.Ақылды адамдар қандай болады?

3.Тапсырма.

Еріншек дегенде есімізге бірінші не түседі?

Топтастыру стратегиясы

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ой толғау

1топ. Ызақор адамның бейнесін салу.

 

2топ. Еріншек оқушының суреті.

 

3топ. Мақтаншақ ұлдың бейнесі.

 

4топ. Өтірікші қыздың бейнесі.

 

5топ. Жалқаулық.

 

-Осындай балаларға ұқсағымыз келе ма?

 

-Ендеше нашар мінезден қалай арыламыз?

 

Қорытынды: Балалр бүгінгі сабағымыз ұнады ма?

Жақсы балаға айтсаң-білер,жаман балаға айтсаң-күлер.Сондықтан жақсы, әдепті бала болып өсейік!

 

 

   

Скачать материал
